معرفی کتاب؛

کتاب صیحه بر بیداد

کتاب « صیحه بر بیداد » شامل برشی از زندگی و خاطرات «شهید علی اسکندری»، در قالب داستانی است که به صورت خودجوش و بدون سفارش از سازمان یا نهادِ خاصی، توسط فاطمه رحیمی به سرانجام رسیده است. این خاطرات در طول ۴ سال، طی ۱۰۰ ساعت مصاحبه و ثبت روایت شفاهی خانواده و همرزمان شهید اسکندری، جمع آوری شده و در دو بخش دلدادگی( روایت مربوط به همسر) و پرواز( روایت همرزمان )، تدوین شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مرودشت، کتاب « صیحه بر بیداد » شامل برشی از زندگی و خاطرات «شهید علی اسکندری»، در قالب داستانی است که به صورت خودجوش و بدون سفارش از سازمان یا نهادِ خاصی، توسط فاطمه رحیمی به سرانجام رسیده است. این خاطرات در طول ۴ سال، طی ۱۰۰ ساعت مصاحبه و ثبت روایت شفاهی خانواده و همرزمان شهید اسکندری، جمع آوری شده و در دو بخش دلدادگی( روایت مربوط به همسر) و پرواز( روایت همرزمان )، تدوین شده است.

این اثر در 112 صفحه به رشته تحریر در امده و توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده و قیمت این اثر 12000تومان می باشد که برای تعداد بالا تخفیف 30درصد لحاظ خواهد گردید.

شهید علی اسکندری در ۱۳۳۳ یکی از روستاهای شهرستان مرودشت فارس به دنیا آمد. وی در ماموریت شناسایی عملیات فتح المبین با کلک های رزمی مبتکرانه، در جبهه بین همرزمان مشهور به چمران شد و همین مسئله مبنای تولید این اثر گردید.

 

اما در جریان ثبت خاطرات، پرده از رازهای دیگری برداشته شد که داستان را حساس تر کرد:

حضور شهید علی اسکندری در سازمان امنیت ملی قبل از انقلاب و آموزش ها و ماموریت ویژه ای که به او داده شد.

ویژگی این اثر، محدود نماندن در اصل روایت راوی و عبور از خاطره محوری است. در نتیجه، با افزودن دیالوگ‌های اضافه و کاربرد ارکان و عناصر داستانی مانند تخیل، باهدف پیوستگی و انسجام‌بخشی به متن، با یک روایت داستان گونه مواجهیم.

همچنین به جهت پنهان داشتن حفره‌ها و بخش‌های فراموش‌شده در بدنۀ روایت، میان روایت ادبی و وقایع تاریخی و مستندات امور واقعی، نسبت زیبا شناسانه ای برقرار گردیده تا خواننده، از یک روایت شیرین و روان بهره مند شود.

 

خبرنگار: عباس کشاورز

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۳:۴۱

شناسه خبر: 89785

مطالب مرتبط :
۰

معرفی کتاب؛

کتاب یادت باشد

کتاب حاضر به زندگی فردی که از خواسته ها و آرزوهای دنیایش گذشت تا با حضرت عباس (علیه السلام) محشور شود ، می پردازد .

تخت جمشید

منظر فرهنگی تخت جمشید در دشت مرودشت

مردانی در رابطه با اهمیت منظرهای فرهنگی و طبیعی بیان کرد: درک و شناخت منظر فرهنگی تخت جمشید به عنوان یک محوطه باستانی در دشت مرودشت قابل تامل است و این از دید متولیان و همچنین گردشگران به عنوان جلوه گاه ارتباط انسان و طبیعت به خوبی شناخته نشده است.

۰

معرفی کتاب؛

کتاب زن در اسلام و غرب

قدیری ابیانه بیان می کند : " در مدت اقامتم در خارج صدها نفر بر اثر طرح دیدگاه اسلام در امور مختلف بویژه حقوق و وضعیت زنان در اسلام به دین مبین اسلام مشرف شده اند که تعداد قابل توجهی از آنها زنان تحصیلکرده، از جمله اساتید دانشگاه، معلمان، فمینیست ها و زنان فعال اجتماعی، سیاسیون، خبرنگاران، دانشجویان و دانش آموزان بوده اند."

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
حبیب الله بهمنی
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸:۱۶

سلام و تشکر از زحمات شما. عکس بزرگی که از شهید اسکندری زده اید اشتباه است. این شهید بزرگوار همانی نیست که کتاب صیحه بر بیداد برایش نوشته شده است. اما عکس اولی در بالای خبر درست است. ظاهراً دوستان متوجه تشابه اسمی این دو عزیز نشده اند.

اشتراک گذاری مطالب