خبرگزاری علم و فناوری

در گفتگو با کارآفرین مرودشتی مطرح شد:

توکل به خدا، استقامت در برابر مشکلات و کارتیمی عامل موفقیت من بوده‌است

مصیب نبی عبدالیوسفی گفت: با توجه به تمام مشکلات اقتصادی موجود در کشور و مشکلاتی که مردم را به واقع زمین گیر کرده و این ویروس منحوس ، آینده را روشن می بینم و البته امیدوارم زودتر دست این زالوصفتان اقتصادی از کشور بریده شود .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مرودشت، دنیا مدت ها قبل از زندگی کارمندی به سمت زندگی کارآفرینی پیش رفته و کم کم این مهم در کشور ما نیز بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد .

در ادامه به گفتگو با یکی از کارآفرینان جوان و موفق پرداخته ایم. وی مدیر عامل شرکت تعاونی امامزاده یوسف بخش سیدان می باشد که 10 روستا را تحت پوشش خود دارد. قابل ذکر است که پیش از وی این شرکت تعاونی راکد شده و مبلغ 5 میلیارد ریال بدهکاری داشته اما در حال حاضر با تلاش ها و پیگیری ها جان تازه ای در کالبد این شرکت دمیده شده و تعداد 8 نفر بصورت مستقیم و 25 نفر بصورت غیر مستقیم مشغول به کار شده اند .

 

** * لطفا خود را معرفی بفرمایید .

بنده مصیب نبی عبدالیوسفی هستم متولد ۱۳۶۶ و دارای مدرک کارشناسی رشته ریاضی محض از دانشگاه پیام نور شیراز عشایرزاده از ایل عرب خمسه استان فارس و اصالتا اهل منطقه خفرک از بخش سیدان از شهرستان مرودشت و در حال حاضر هم‌ساکن شهر مرودشت هستم. ۷ سال مدیرعامل شرکت های خصوصی و 4 سال مدیر تولید شرکت های تولیدی از جمله مهداد و بهدیس بوده ام .

 

** * مهم ترین عامل موفقیت خود را چه می دانید؟

قطعا بنده صبر، استقامت و متانت را سر لوحه کارم می دانم و عامل اخلاقی موفقیتم را صبر، استقامت و متانت بوده است .

 

** * به عنوان یک فرد موفق و کارآفرین توصیه شما به جوانان برای شروع یک کسب و کار چیست؟

توصیه بنده برای شروع به کار، داشتن پشتکار، صبر و استقامت در برابر مشکلات و کارها و توکل به خدا می باشد. جوانان نخبه و پرانگیزه باید با تعهد و تخصص به ایجاد اشتغال و کسب و کارهای مختلف ورود کرده و با صبر و مبارزه با مشکلات، پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کنند .

 

** * کار تیمی چه نقشی در موفقیت افراد و گروه ها می تواند داشته باشد؟

بنظرم یکی از عوامل موفقیت هر گروه، کار تیمی است. استعدادهای فردی برندگان بازی‌های کوچک هستند اما کار و هوش تیمی، قهرمان مسابقات جهانی خواهد بود.

بله بنده هم‌کار تیمی کرده ام ‌و در حال حاضر کار ما تیمی پیش می رود. ما در زمینه کشاورزی که شغل غالب مردم منطقه است سعی کرده ایم از تخصص تیم های شرکت های دانش بنیان و تجربه کشاورزان پیشرو استفاده کرده و نتیجه آن که افزایش راندمان و کاهش هزینه ها است را در اختیار عموم مردم قرار دهیم. بعنوان مثال از ظرفیت سیستم های آبیاری نوین تا استفاده از خدمات شرکت های فعال در زمینه پهباد جهت نقشه برداری و سمپاشی مزارع .

 

** * سخن شما با مسئولین.

 

با توجه به تمام مشکلات اقتصادی موجود در کشور و مشکلاتی که مردم را  به واقع زمین گیر کرده و این ویروس منحوس ، آینده را روشن می بینم  و البته امیدوارم زودتر دست این زالوصفتان اقتصادی از کشور بریده شود .

همینطور با حمایت مسئولین از جوانان و شرکت های نو پا و قرار ندادن کارآفرینان در مراحل اداری پیچیده و بروکراسی پوچ اداری، آینده تولید و اقتصاد کشور بهبود خواهد یافت .

 

** * سخن پایانی.

به جوانان عزیز توصیه می کنم که در کار توکل بخدا را هیچ وقت فراموش نکنند و صبر و استقامت در برابر مشکلات داشته باشند و پاکی و صداقت را نیز سرلوحه راه خود قرار داده و ایمان به هدف داشته که باعث موفقیت آن ها خواهد شد .

 

گفتگو از مصطفی کشاورز

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸:۴۳

شناسه خبر: 89788

مطالب مرتبط :
۰

رئیس فنی و حرفه ای شهرستان مرودشت در گفتگو با علم و فناوری عنوان کرد:

انتخاب مرکز فنی و حرفه ای مرودشت بعنوان مرکز برتر کشوری

رئیس فنی و حرفه ای شهرستان مرودشت گفت: اماده هر گونه فعالیت و همکاری در زمینه آموزش، اشتغالزایی و کارآفرینی با ادارات و بخش خصوصی هستیم.

۰

سرپرست جدید دانشگاه آزاد مرودشت منصوب شد

دکتر یاسر زارع بعنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان مرودشت معرفی شد.

تخت جمشید

منظر فرهنگی تخت جمشید در دشت مرودشت

مردانی در رابطه با اهمیت منظرهای فرهنگی و طبیعی بیان کرد: درک و شناخت منظر فرهنگی تخت جمشید به عنوان یک محوطه باستانی در دشت مرودشت قابل تامل است و این از دید متولیان و همچنین گردشگران به عنوان جلوه گاه ارتباط انسان و طبیعت به خوبی شناخته نشده است.

تخت جمشید

کارشناسان پایگاه میراث جهانی تخت جمشید:

از نقد در محیط علمی استقبال می‌کنیم

در روزهای اخیر شاهد بوده ایم که برخی از دوستداران میراث فرهنگی و پژوهشگران این حوزه، دلواپسی ها و نگرانی هایی را در مورد محوطه میراث جهانی تخت جمشید ابراز داشته اند و در این میان برخی دیگر نیز از این نگرانی ها سوء استفاده کرده و با استفاده از فضای مجازی اقدام به نشر مطالب غیر واقع و در پی آن تشویش اذهان عمومی هموطنان عزیز مخصوصا علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم کرده و بعضا با نادیده گرفتن تلاش های بی وقفه و شبانه روزی در تخت جمشید، سعی در زیر سوال بردن فعالیت مختلف کارکنان زحمت کش بخش های مختلف باستان شناسی، حفاظت و مرمت، زبان شناسی، معماری، عمرانی و سایر بخش های تحت مدیریت آقای دکتر فدایی در مجموعه میراث جهانی تخت جمشید داشته اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب