خبرگزاری علم و فناوری

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹) مطرح کرد؛

آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم در دستور کار باشد

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹) بسیج اساتید استان اصفهان، با اشاره به توزیع بسته های غذای گرم که در دهه ولایت و روز غدیر خم انجام می شود، گفت: کووید۱۹ یک بیماری تنفسی است که از فرد به فرد دیگر انتقال پیدا کرده اما آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم بین نیازمندان در دستور کار باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید19) بسیج اساتید استان اصفهان، با اشاره به توزیع بسته های غذای گرم که در دهه ولایت و روز غدیر خم انجام می شود، گفت: کووید19 یک بیماری تنفسی است که از فرد به فرد دیگر انتقال پیدا کرده اما آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم بین نیازمندان در دستور کار باشد.

حمید رضا خدایی، در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون توزیع غذای گرم در دهه ولایت و روز عید غدیر، گفت: در مورد احتمال انتقال کووید 19 از طریق مصرف مواد غذایی محققان موسسه ملی و تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره داشته و گفته شده کووید19 یک بیماری تنفسی است که از فرد به فرد دیگر انتقال پیدا کرده و گسترش می یابد.

خدایی ادامه داد: بنابراین این بیماری ناشی از مصرف غذا نیست و شواهدی هم مبنی بر انتقال کرونا ویروس از طریق غذا، ظروف غذا و یا بسته بندی مواد غذایی وجود ندارد.

خدایی با بیان این که باید توجه داشته باشیم مواد غذایی زیادی در رژیم غذایی ما وجود دارد که با بسته بندی  عرضه می شود اما حتی در زمان شیوع شدید این بیماری ستاد ملی کرونا هر گز نسبت به تعطیل کردن مراکز توزیع مواد غذایی اقدام نکرد، گفت: این مراکز به فعالیت خودشان تحت کنترل و رعایت کامل پرتکلهای بهداشتی ادامه دادند.

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید19) تاکید کرد: آن چه که بیش از هر چیزی اهمیت پیدا می کند این است که کسانی که در فرآیند آماده سازی، طبخ و توزیع مواد غذایی فعال هستند باید پرتکلهای بهداشتی را کاملا رعایت کنند، دوم این که آگاهی بخشی به مصرف کننده باید در دستور کار قرار بگیرد.

خدای تاکید کرد: نکته بسیار مهمی که در توزیع غذا باید به آن توجه داشته باشیم این است که غذای گرم این حُسن را دارد که اولا احتمال وجود ویروس در آن به دلیل نوع طبخ به حداقل می رسد و نکته دیگر این که می شود غذا را مجدد گرم کرد که احتمال آلودگی ناشی از زمان توزیع غذا را هم به صفر خواهد رساند.

 وی خاطرنشان کرد: در هر صورت پیشنهاد این است که برای آگاهی بخشی به مصرف کننده محترم برچسبی روی بسته غذایی گرم نصب شود و طی آن توزیع داده شود که این غذا قبل از مصرف، مجدد گرم شود همچنین فراموش نکنیم که این غذایی که در حال توزیع است دارای بسته بندی است و بسته بندی آن قابلیت ضدعفونی البته با شیوه های مطمئن را هم دارد.

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید19) یادآورشد: به هر حال براساس گزارش سازمان بهداشت و مرکز کنترل بیماریها و سازمان غذا و دارو هنوز هیچ شواهدی که نشان دهد ویروس کرونا از طریق مواد غذایی و یا بسته بندی مواد غذایی قابل انتقال باشد وجود ندارد.  

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱:۳۲

شناسه خبر: 89791

مطالب مرتبط :
یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU)/ نرخی مشابه بزرگسالان

محققان امریکایی گزارش کردند؛

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه/ نرخی مشابه بزرگسالان

بر طبق یک مطالعه مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان امریکا، یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان است.

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

محققان دانشگاه پزشکی وین؛

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

تستهای آزمایشگاهی که هم اکنون توسط یک گروه مطالعاتی از دانشگاه پزشکی وین ساخته شده است، می تواند تشخیص دهد که آیا بیماران کووید۱۹ پس از ابتلا به این بیماری، آنتی بادی های محافظتی ایجاد می کنند یا خیر، با این تست مشخص شد تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند.

غدیر خم

مسئولیت خطیر مداحان در تبیین فلسفه غدیر خم

یک مدرس دانشگاه با بیان اینکه مداحان ما در موضوع معرفی غدیر خم کوتاهی کرده‌اند، گفت: با وجودی که جامعه مداحان و مبلغان در طول سال تریبون‌های بزرگی دارند، اما متأسفانه در معرفی، شناساندن و تبیین فلسفه غدیر عملکرد خوبی نداشتند.

رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است

در آیین تجلیل از مقام خبرنگار توسط خانه ارتباطات،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فن آوری؛ استان اصفهان:

رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است

سید محمد قلمکاریان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در آیین تجلیل از مقام خبرنگار، با بیان این که در رویداد غدیرنبود اطلاع رسانی صحیح باعث ظلم به مولا علی (ع) و جامعه تشیع شد، گفت: امروز رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است.

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان استان اصفهان

تفاهم نامه همکاری مجتمع فنی حرفه ای علم و فناوری با کانون پرورش فکری کودکان و خانه ارتباطات استان اصفهان

تفاهم نامه همکاری میان مجتمع آموزشی فنی حرفه ای علم و فناوری اصفهان با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان و خانه ارتباطات استان اصفهان امضا شد.

سابک

علم و فناوری گزارش می دهد؛

بانی تحقیق و توسعه فناوریهای اخیر حوزه اشتغال کشور، کیست؟

در یکی دوساله اخیر در جریان راه اندازی سامانه های الکترونیکی متعددی قرار گرفتیم که محورآنها خدمات مربوط به اشتغال به تصدیگری دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های کشور بود. برآن شدیم تا برای آشنایی با مجریان این خدمات، تحقیقی انجام دهیم. در جریان این تحقیق با شرکت پژوهشی و انفورماتیکی پاکا آشنا شدیم و موفق شدیم با مدیرعامل و کارشناسان این شرکت گپ و گفتی داشته باشیم.

راه اندازی خط تولید پودر آلفا آلومینا کاملا بومی در اصفهان

توسط محققان شرکت رایکا صنعت افرند؛

راه اندازی خط تولید پودر آلفا آلومینا کاملا بومی در اصفهان

محققان شرکت دانش بنیان رایکا صنعت افرند مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دستیابی به تکنولوژِی تولید پودر آلفا آلومینا موفق شدند فاز آلفا آلومینا را در دمای کمتر از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد تولید کرده و حالا هم توانستند اولین خط تولید آن را با ظرفیت روزانه ۵۰۰ کیلو گرم راه اندازی کنند.

افتتاح و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب منطقه مهرویلا در شهر کرج

دستاورد شرکت دانش بنیان مهندسی کاشفان نیلفام؛

افتتاح و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب مهرویلای کرج با «پکیج نوین تصفیه زیستی»

دومین پروژه پکیج نوین تصفیه زیستی فاضلاب بهداشتی شرکت دانش بنیان مهندسی کاشفان نیلفام برای تصفیه خانه فاضلاب منطقه مهرویلا در شهر کرج افتتاح و به بهره برداری رسید.

کرونا

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد:

داستان دنباله‌دار مدعیان تولید شربت گیاهی کرونا در مازندران/ دریافت نامه تخلف در نظام پزشکی مازندران

داستان دنباله‌دار مدعیان تولید شربت گیاهی کرونا در مازندران وارد تحقیقات جدی رسیدگی در نظام پزشکی مازندران شده است.

ضدعفونی مساجد دزفول بر علیه کرونا

یادداشت/

یک اشتباه فاحش در روند کنترل کرونا!

فعال بودن مساجد در شرایط بحران کرونائی می تواند موفقیت ما را در مهار و کنترل این بیماری افزایش دهد و تداوم تعطیلی مساجد بی شک یکی از عوامل تاخیر در خروج از بیماری کرونا است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب