شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی بندر ماهشهر:

تشکیل خانواده تبدیل به یکی از بزرگ‌ ترین دغدغه های جوانان ما تبدیل شد

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی بندرماهشهر نوشت: فریضه تشکیل خانواده تبدیل به یکی از بزرگ‌ ترین چالش ‌های جامعه ایرانی و دغدغه جوانان ما گردیده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی بندر ماهشهر در نامه ‌ای به نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان، بندرامام خمینی (ره) و بخش جولکی در مجلس خواستار پیگیری و حمایت وی از تشکیل کمیسیون خانواده در مجلس شد.

در نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی بندر ماهشهر آمده است:

حاج حبیب آقاجری، نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان، بندرامام خمینی (ره) و بخش جولکی

یکی از محوری ‌ترین موضوعاتی که در سخنان رهبر معظم انقلاب بار‌ها به آن اشاره شده؛ "ازدواج و تشکیل خانواده" است که اثرگذاری بسیاری برکیفیت زندگی مادی و معنوی انسان ‌ها و جامعه دارد.

یکی از شاخصه‌ های انقلابی که بیش از ۴۰ سال از وقوع آن می‌ گذرد و مزین به نام اسلام است، اهمیت به قداست و تکریم خانواده است که متاسفانه به علت شرایط اقتصادی و فرهنگی برآمده از ناکارامدی دستگاه‌ های اجرایی، فریضه تشکیل خانواده تبدیل به یکی از بزرگ‌ ترین چالش ‌های جامعه ایرانی و دغدغه جوانان ما گردیده است.

از طرفی با بررسی و مشاهده آمار و شاخصه ‌های رشد جمعیت کشور، سیر نزولی موالید و رشد منفی جمعیت، تا چند سال آینده با جامعه ‌ای پیر و سالمند رو به رو خواهیم شد؛ و این در حالی است که دوازده میلیون نفر از جمعیت کشور در سن ازدواج و مجرد هستند؛ لذا با توجه به اهمیت بشدت قابل توجه مطلب فوق؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی "سیاست ‌های کلی خانواده" را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است، ابلاغ کردند.

بسیج دانشجویی دانشگاه ‌های شهرستان بندر ماهشهر، بندر امام خمینی و هندیجان به نمایندگی از جنبش دانشجویی و جوانان انقلابی دغدغه ‌مند شهرستان، با توجه به اهمیت مطالب ذکر شده از نماینده انقلابی و پرتلاش حوزه انتخابیه خود خواستار:

1- حمایت و پیگیری برای تشکیل کمیسیون خانواده و پرداختن به این مسئله در مجلس شورای اسلامی

2- اجرایی شدن هرچه سریع‌تر قانون تسهیل ازدواج که در سال ۱۳۸۴ با سیزده ماده و ۴ تبصره به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان رسیده است، ولی با گذشت حدود ۱۴ سال از تصویب آن همچنان در بایگانی خاک می‌خورد.

۳- پیوستن حضرتعالی به کمپین نماینده "دوازده میلیونی" (به عنوان یکی از نماینده‌ های دغدغه ‌مند تسهیل شرایط ازدواج ۱۲ ملیون جوان مجرد جامعه)

بسیج دانشجویی انتظار دارد، نماینده انقلابی و شایسته حوزه انتخابیه خود ضمن اعلام و شفاف سازی موضع و رای خود به عموم مردم این اطمینان را بدهد که عزم خود را برای تحکیم بنیان خانواده جزم خواهد نمود.

امید است با حسن اجرای این قانون، زمینه برای حل مشکلات اقتصادی، اشتغال و مسکن جوانان در سن ازدواج مرتفع شده و اگر چنین شود، پرداخت مسئولان به مقوله‌های فرهنگی، چون عفاف و حجاب از حالت ویترینی در آمده و در عمل شاهد حل مشکلات جوانان و به تبع آن کاهش آسیب‌های اجتماعی و مشکلات فرهنگی خواهیم بود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹:۳۸

شناسه خبر: 89793

مطالب مرتبط :
مقتدایی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:

نزدیکترین محل برای قانون تسهیل ازدواج جوانان بودجه ۱۴۰۰ است

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نشستی که به همت بسیج دانشجویی استان اصفهان و با موضوع قانون تسهیل ازدواج جوانان برگزار شد، با بیان این که در موضوع جوانان نباید فکر کنیم کار جدی انجام داده ایم گفت: نزدیکترین محل برای قانون تسهیل ازدواج جوانان بودجه ۱۴۰۰ است.

کودکان بی‌علامت ممکن است «ناقلان خاموش کرونا » در جامعه باشند

به دلیل شرایط موجود کرونا

مدارس خوزستان ۱۵ شهریور بازگشایی نمی شوند/ بهبهان، امیدیه و آغاجاری در وضعیت قرمز

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اعلام مخالفت با بازگشایی مدارس خوزستان به صورت حضوری از نیمه شهریور اعلام کرد: این موضوع از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا تصویب و قطعی شد.

​افزایش آمار فوتی های کرونا در خراسان جنوبی

هشدار معاون دانشکده علوم پزشکی شوشتر:

جوانان نسبت به کرونا مصون نیستند/ فوت افراد جوان به علت ابتلا به کووید-۱۹

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر با اشاره به غلط بودن باور برخی افراد مبنی بر مصون بودن جوانان از ابتلا به کرونا تصریح کرد: هیچ کس نسبت به کرونا مصون نیست.

مشاوره تلفنی

به منظور ارائه خدمات در ایام کرونا انجام شد

راه اندازی مشاوره مجازی در آبادان

به منظور ارائه خدمات به اقشار مختلف مردم و جوانان در ایام کرونا مشاوره مجازی در آبادان راه اندازی شد.

خوزستان

یادداشت/

فرار نخبگان؛ محصول بی توجهی به خوزستان

متاسفانه فرار نخبگان از استان خوزستان به دلیل این بی توجهی شدت گرفته است و موجب بهره مندی سایر استان ها از توانمندی های مدیران خوب خوزستانی شده است.

ضدعفونی مساجد دزفول بر علیه کرونا

یادداشت/

یک اشتباه فاحش در روند کنترل کرونا!

فعال بودن مساجد در شرایط بحران کرونائی می تواند موفقیت ما را در مهار و کنترل این بیماری افزایش دهد و تداوم تعطیلی مساجد بی شک یکی از عوامل تاخیر در خروج از بیماری کرونا است.

شهید قربان مکوندی

ابتکار مردم خوزستان در ایام کرونا/سالگرد شهید دفاع مقدس به صورت مجازی برگزار شد

با ابتکار مردم استان خوزستان در ایام کرونا سالگرد شهید قربان مکوندی از شهدای عملیات رمضان به صورت مجازی برگزار شد.

بازی کامپیوتری

ترویج فرهنگ ازدواج به وسیله بازی های موبایلی ایرانی

پویش «ترویج فرهنگ ازدواج از طریق پرمخاطب ترین بازی‌های موبایلی ایرانی» با همکاری دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از اول مرداد راه اندازی شده و تا ۱۰ مرداد ماه ادامه دارد.

پتروشیمی

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

اما و اگرهای احداث پتروشیمی در مازندران

خبر احداث کارخانه پتروشیمی در مازندران زمینه تقابل علاقمندان به محیط زیست و توسعه طلبان را فراهم می‌کند.

موج دوم کرونا در ایران

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:

رعایت پروتکل های بهداشتی سبب کاهش بیماری کرونا شد

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت: کاهش بیماری کرونا در خوزستان عمدتا ناشی از رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب