کارگروه تخصصی «جهش تولید» خانه نخبگان شهرستان دشتی؛

نقشه راه علمی و اقتصادی حریم رودخانه مند بزودی ارائه می‌شود

اولین جلسه کارگروه تخصصی «جهش تولید» خانه نخبگان شهرستان دشتی با موضوع احصاء مسائل رودخانه مند با رویکرد تحلیل علمی و کاربردی مسائل و راهبردهای منجر به اشتغال و جهش تولید با حضور جمعی از نخبگان در محل دفتر مدیر خانه نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتی برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ اولین جلسه کارگروه تخصصی «جهش تولید» خانه نخبگان شهرستان دشتی با موضوع احصاء مسائل رودخانه مند با رویکرد تحلیل علمی و کاربردی مسائل و راهبردهای منجر به اشتغال و جهش تولید با حضور جمعی از نخبگان در محل دفتر مدیر خانه نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتی برگزار گردید.

رودخانه مند رودخانه‌ای است با شاخه‌های متعدد که شاخه اصلی آن به نام رودخانه قره‌آغاج از استان فارس سرچشمه می‌گیرد و پس از ورود به استان بوشهر به خلیج فارس می‌ریزد. نام قدیمی آن نهر سکان (ثکان) نیز بوده‌است. این رودخانه دائمی است و از نظر طول پنجمین رودخانه ایران است.

دکتر اشکال معصومی، مسئول خانه نخبگان شهرستان دشتی اظهار داشت: رودخانه مند از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخورد است و در اولین جلسه برخی از مسائل پیش روی رودخانه مند از منظر کشاورزی، گردشگری، پرورش ابزیان، احیاء زیست بوم‌ها، بهره گیری از تکنیک‌های آبخیزداری و ... مطرح گردید تا با کمک و نظر نخبگان این شهرستان به بررسی این مسائل بپردازیم.

وی افزود: کارگروه تخصصی در تلاش است با شناسایی و احضاء مسائل نسبت به ارائه راهکار‌های بومی، علمی و کاربردی برای حل مسائل و جهش تولید گامی موثر بردارد و برای دستیابی به نتیجه بهتر لازم است از مطالعات انجام شده در گذشته در این زمینه بهره جست.

معصومی با اشاره به ظرفیت‌های علمی و نیروی انسانی متخصص در شهرستان دشتی گفت: خانه نخبگان از فعالین حوزه‌های مختلف مرتبط با موضوع و نخبگان شهرستان برای همفکری و ارائه سند راهبردی و نقشه راه علمی و اقتصادی جهت ایجاد تحول در بخش‌های مختلف کشاورزی، حفظ و مدیریت صحیح منابع آبی، رفع مشکلات حریم رودخانه مند، گردشگری، احیاء زیست گاه‌ها و پرورش آبزیان و .. دعوت به همکاری می‌نماید.

انتهای پیام/

 

خبرنگار:حسینی مفرد

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 89798

مطالب مرتبط :
ی

تشکیل ۹ کارگروه تخصصی در خانه نخبگان ایلام

رئیس خانه نخبگان بسیج استان ایلام اظهار داشت : سیاست خانه نخبگان بسیج استان در سال جاری بر تشکیل کارگروههای تخصصی با استفاده از توان تخصصی اساتید دانشگاهی و منطبق بر حل نیازها و رفع مشکلات استانی خواهد بود

راه اندازی اندیشکده سپاه استان تهران با انتخاب مسئول اندیشکده و خانه نخبگان استان

راه اندازی اندیشکده سپاه استان تهران با هدف انتخاب مسئول اندیشکده و خانه نخبگان استان

هم افزایی بین کارگروه ها و مراکز رشد و خانه نخبگان از مهمترین هدفهای این جلسه می باشد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب