رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان مطرح کرد

۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان از ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان، علی باقرزاده همائی صبح امروز در یک ویدو کنفرانس خبری در بندرعباس اظهار کرد: تاکنون بیش از یکهزار میلیارد تومان در بخش کشاورزی استان هرمزگان سرمایه گذاری صورت گرفته است.
وی افزود: این سرمایه گذاری به صورت 55 درصد در حوزه گلخانه ، 30 درصد در آبزی پروری، 10 درصد درصنایع تبدیلی و 5 درصد درسایر فعالیت ها انجام شده است .
رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان ادامه داد: جذب 600میلیارد تومان منابع تسهیلاتی در قالب 930 طرح با 6 هزار نفر اشتغال زایی بوده که 3 هزار و 300 نفر اشتغال جدید و 2 هزار و 700 نفر تثبیت اشتغال در استان صورت گرفته است.
باقرزاده گفت: بخشی از این منابع تسهیلاتی از بند الف تبصره 18 شامل مبلغ 370 میلیارد تومان در قالب 116 طرح می باشد.
وی در ادامه 73 درصد طرح ها از محل بند الف تبصره 18 را مرتبط با گلخانه ها، 15 درصد آبزی پروری، 6 درصد صنایع تبدیلی و غذایی ، 2 درصد دام و طیور و 4 درصد سرمایه در گردش دانست .
عالی ترین مقام وزارت جهادکشاورزی در استان هرمزگان جذب مابقی منابع تسهیلاتی را از محل های صندوق توسعه ملی، اشتغال پایدار روستایی ، مکانیزاسیون و سایر منابع تسهیلاتی اعلام داشت و افزود: 94 میلیارد تومان در قالب 73 طرح از محل صندوق توسعه ملی، 30 میلیارد تومان در قالب 18 طرح از محل اشتغال پایدار روستایی در قالب 18 طرح ، 30 میلیارد تومان در قالب 143 فقره از محل مکانیزاسیون و 75 میلیارد تومان از محل سایر منابع تسهیلاتی می باشد.
باقرزاده همچنین در خصوص بخشودگی اعلام داشت: بخشودگی 100 میلیارد تومان از سود و جرائم بیش از 7 هزار فقره تسهیلات معوقه بخش کشاورزی شامل 46 میلیارد تومان با استفاده از مفاد قانونی بند( خ ) ماده 33 قانون برنامه 5 ساله ششم و 36 میلیارد تومان با استفاده از مفاد قانونی بند ( ل) تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 جهت تسهیلات تا سقف 100 میلیون تومان انجام شده است.
به گفته وی، تاکنون بیش از یک هزار و 800 فقره مجوز سرمایه گذاری جدید جهت سرمایه گذاری بیش از 20 هزار میلیارد ریال انجام شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶:۰۸

شناسه خبر: 89815

مطالب مرتبط :
ل

رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان :

تولید۲.۹ میلیون تن محصولات کشاورزی در هرمزگان

رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان گفت: در دولت تدبیر وامید بالغ بر دو هزار میلیارد تومان در بخش‌های زیرساختی حوزه کشاورزی و دامپروری در استان هزینه شده است.

کاغذ سنگی

سرنوشت سیاه ورق سفید کارخانه کاغذ سنگی محلات

کارخانه تولید کاغذ از ضایعات سنگ در شهرستان محلات که دوسال پیش برای فعالیت اقدام کرد حالا پس از گذشت دو سال همچنان در چاله مشکلات گیر کرده و در حسرت تولید است.

ماهی خاویار

۱۴۳درصد افزایش رهاسازی مروارید سیاه دریای خزر در واحدهای آبزی در ۵ماه نخست امسال

رهاسازی ۱۲هزارو ۱۰۰قطعه انواع بچه ماهی خاویاری در واحدهای آبزی پروری در ۵ماهه نخست امسال از فعالیتهای اقتصادی استان مرکزی است ، این فرصت خوبی برای درآمدزایی و اشتغالزایی می باشد.

ی

صنایع دستی هنری روبه زوال

کارآفرین وصنعتگر هرمزگانی: کم مهری متولیان ارزآوری صنایع دستی را کاهش داده است

فرهنگ و پیشینه هر قوم و ملتی با صنایع دستی و آیین های باستانی و کهن آنها معنا ومفهوم می یابد. چیزی که در کتابهای تاریخی می خوانیم بیشتر براساس آثار برجا مانده از فرهنگ و هنر و صنایع دستی و هنردست انسان هایی است که قرنها پیش میزیسته اند درحالی که هیج وسیله ارتباطی جهت ماندگار نمودن این هنر و فرهنگ ها نبوده است.

ب

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در پاسخ به کمبود شدید سیلندر در بندرعباس

در تولید و توزیع سیلندرگاز(LPG) شرکت گاز هیچ دخل و تصرفی ندارد

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در جلسه کارگروه اشتراک پذیری گاز جهت تشویق شهروندان هرمزگانی درخصوص استفاده از گاز شهری به تغییر الگوی زندگی مردم با استفاده از این نعمت الهی و در راستای رفاه اجتماعی به‍تر اشاره کرد.

لیموترش

پیش‌بینی ارسال بیش‌از ۱۳۰هزارتن لیموترش قیروکارزین به میادین میوه کشور

در نشست ماهانه خانه نخبگان کشاورزی همتی گفت: با شروع برداشت لیمو ترش در شهرستان قیروکارزین، ۱۳۰ هزار تن لیمو ترش به میادین میوه کشور ارسال خواهد شد .

ی

به دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس

فازاول پروژه شبکه آبیاری تحت فشار دشت میناب بهره برداری شد

فازاول پروژه شبکه آبیاری تحت فشار دشت میناب در راستای پویش ملی #جهاد برای-جهش تولید به دستور رییس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس مورد بهره برداری قرار گرفت.

خبرگزاری علم و فناوری

صنایع تبدیلی

صنایع تبدیلی چیست و چرا باید آن را توسعه داد؟

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب