خبرگزاری علم و فناوری

مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه:

عزاداری های امسال در ماه محرم متفاوت از سال‌های گذشته است/ ممنوعیت توزیع غذای نذری

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: عزاداری های امسال در ماه محرم با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور متفاوت تر از سال های گذشته برگزاری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار علمی و فناوری از کرمانشاه، همزمان با فرارسیدن ماه محرم آیین‌های مختلفی در کشور برگزار می‌شود که عمده این آیین ها به صورت دسته های عزاداری و سینه زنی و زنجیر زنی است با شیوع بیماری کرونا و نیز وضعیت قرمز برخی از استان‌ها در زمینه ابتلا به این بیماری چگونگی برگزاری این آیین ها و بهره مندی مردم از معارف اهل بیت علیهم السلام همواره مورد توجه قرار گرفته  و اظهار نظرهای مختلفی در زمینه نحوه برگزاری عزاداری ها ارائه شده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در گفت و گوی زنده ویدئویی در روز عید قربان در این زمین فرمودند عزاداری‌های محرم باید بر اساس ضوابط ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد.

ایشان بیان داشتند: من می‌خواهم تاکید کنم در عزاداری‌ها معیار آن چیزی است که کارشناسان بهداشت ما می‌گویند بنده خودم شخصاً هرچه را که آنها لازم بدانند مراعات خواهم کرد توصیه من به هیات منبری ها مداح ها و دیگر آن این است که هر کاری می کنید ببینید ستاد ملی کرونا چه می‌گوید اگر ضابطه‌ای تایید کردن همه ما موظفیم آن را رعایت کنیم.

بیانات ایشان فصل الخطابی برای برگزاری مراسم ماه محرم است؛ هیئت ها و مداح های استان کرمانشاه نیز با صدور بیانیه‌ای مختلف اعلام کردند تابع مصوبات ستاد مبارزه با کرونای استان و پیشگام در تبعیت از این تصمیمات هستند.

              

هیئت های مذهبی تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا هستند

 

حجت الاسلام یوسف احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار علمی و فناوری در کرمانشاه در رابطه با برگزاری آیین های ماه محرم اظهار کرد: مقدمات برگزاری آیین های ماه محرم با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی به تصویب رسیده است.

 

وی افزود: با توجه به تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا مساجد و حسینیه‌ها ای که می‌توانند برای برگزاری آیین‌های محرم از فضای باز استفاده کنند می‌توانند برای برگزاری مراسم اقدام کند که البته این مهم در گروه تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا است.

این مسئول با تاکید لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در ماه محرم  خاطر نشان کرد: سلامتی مردم در اولویت اول و اصلی برای ما است و بر این اساس نظارت های سختگیرانه را برای و مساجد و حسینیه ها به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری آیین‌های عزاداری اعمال می‌کنیم.

حجت‌الاسلام احمدی تصریح کرد: هیئت های مذهبی در استان کرمانشاه تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا هستند و مصوبات این ستاد اجرایی می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه امسال عزاداری‌ها در ماه محرم متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است، بیان داشت: امسال توزیع نذورات در ماه مهر ممنوع است.

                            

وی ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا هیئت‌های مذهبی هم آمدند و در این راستا ۱۱۰ و ساماندهی شدند و اقدامات مختلفی از جمله گندزدایی و ضدعفونی معابر محلات و مکان های پرتردد برپایی کارگاه‌های تولید ماست و اعلام بهداشتی از جمله این اقدامات است.

زمان انتشار: جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 89817

مطالب مرتبط :
مشاوره تلفنی

به منظور ارائه خدمات در ایام کرونا انجام شد

راه اندازی مشاوره مجازی در آبادان

به منظور ارائه خدمات به اقشار مختلف مردم و جوانان در ایام کرونا مشاوره مجازی در آبادان راه اندازی شد.

بسیب

مسئول حوزه پژوهش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

آئین علم بندان، نشانه آغاز ماه محرم در استان خراسان‌جنوبی؛

آئین علم بندان جزو مراسمات مذهبی استان خراسان جنوبی است که هرساله در غروب روز آخر ذی الحجه انجام می‌شود؛ که نشانه آغاز مراسم ماه محرم است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب