خبرگزاری علم و فناوری

برادر یک بیمار مبتلا شده به کرونا:

حرف های متناقض وزارت بهداشت ما را رنج می داد/مردم توصیه های بهداشتی را رعایت کنند

برادر یک بیمار مبتلا شده به کرونا گفت: متاسفانه مسئولان و دست اندرکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر بار یک حرف متناقض می زدند که این موضوع خیلی ما را رنج می داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، بیماری کروناویروس یک بیماری به شدت واگیردار است که تا کنون بیش از 16 میلیون را در سنین مختلف در سراسر جهان مبتلا کرده است.

بنا بر اعلام دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از دیروز تا امروز 13 مرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 598 بیمار جدید مبتلا به کووید 19  در کشور شناسایی شد که  یک هزار و 304 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید19 در کشور به 312 هزار و 35 نفر رسید.

14 استان در وضعیت قرمز قرار دارند

وی در ادامه افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 215 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 17 هزار و 405 نفر رسید.البته خوشبختانه تا کنون 270 هزار و 228 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی متذکر شد: 4104 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته لاری تا کنون دو میلیون و 534 هزار و 658 آزمایش تشخیص کووید 19 در کشور انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: استان های مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

همه بیماران کرونایی نمی میرند

به منظور آشنایی بیشتر با این بیماری واگیردار به سراغ برادر یکی از بیماران مبتلا به بیماری کرونا ویروس در استان خوزستان رفتیم تا در این زمینه نکاتی را بیان کند.

برادر یک بیمار کرونایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: کروناویروس یک بیماری خیلی واگیردار است که تا کنون افراد زیادی در سطح جهان و ایران به آن مبتلا شدند و تعدادی از هموطنان نیز به علت ابتلای به این بیماری جان خود را از دست دادند.

وی در ادامه افزود: برادر بنده نیز یکی از افرادی است که به بیماری کروناویروس مبتلا شد و خوشبختانه با قرنطینه خانگی و مشورت های پزشکان سلامتی خود را به دست آورد.

این جوان خوزستانی درباره کرونا گفت: قبل از اینکه برادرم به بیماری کرونا مبتلا شود آنچه که در ذهن ما نقش بست این است که هر کس به این بیماری مبتلا شود حتما می میرد اما آنچه که در این مدت متوجه شدیم چیزی غیر از آن را ثابت کرده است.

سخت ترین لحظات عمر

وی در همین ارتباط توضیح داد که در طول مدت بیماری برادرم متوجه شدیم که هر چند کرونا یک بیماری خطرناک و با قدرت انتقال بالا است ولی می توان یک بیمار مبتلا را در خانه نگهداری کرد و خود به آن درد گرفتار نشد.

برادر بیمار مبتلا به کرونا در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: روزی که جواب تست کرونای برادرم مثبت اعلام شد نخستین نفری که در خانواده از این مسئله آگاه شد من بودم زیرا او قبل از پایان ساعت کارش به خانه آمد و با ناراحتی خبر ابتلایش را به من داد که واقعا شوکه شدم.

وی تصریح کرد: وقتی متوجه شدم که او به کرونا مبتلا شد تا چند دقیقه کاملا هنگ کردم و واقعا کاسه صبرم به پایان رسید و دور از چشم او و دیگر اعضای خانواده ام شروع به گریه کردم و به تمام معنا ترسیده بودم ولی به کسی چیزی نگفتم.

این جوان ایرانی خاطرنشان کرد: بعد از چند دقیقه به خود آمدم و برای دلداری دادن به برادرم نزد او رفتم، بعد هم برای تهیه داروهایی که پزشک برای او تجویز کرده بود به داروخانه رفتم و در خانه همه چیز را کاملا عادی جلوه دادیم.

روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر نهادیم

وی اضافه کرد: سخت ترین و غیر ممکن ترین لحظات ابتلای برادرم به کرونا، دادن این خبر به مادر بود، واقعا نمی دانستیم چگونه باید او را در جریان بگذاریم تا شوکه نشود، این کار خیلی خیلی سخت بود و من نمی توانستم از پس آن بر بیایم.

برادر بیمار مبتلا به کرونا در ادامه گفت: چند ساعت صبر کردیم تا ظهر که برادر دیگرم از سر کار به خانه آمد که بدون اطلاع ما او این خبر را به مادر داد، بعد از شنیدن این خبر بد مادرم تا چند روز کارش فقط گریه کردن بود البته این کار را در خلوت و به دور از چشم دیگر اعضای خانواده انجام می داد تا بر روحیه آنها تاثیر منفی نگذارد و ناراحت نشوند.

وی بیان کرد: گفتن این نکته را هم خالی از لطف نیست که شب قبل از اینکه جواب تست کرونای برادرم مثبت اعلام شود مادرم خود به خود شروع به گریه کرد و گویی که از چیزی خبر دارد و به ما نمی گوید انگار به دلش افتاده بود که قرار است اتفاقی بیفتد و ما از آن بی خبر هستیم.

این جوان خوزستانی درباره اوضاع و احوالشان در هنگام ابتلای برادرش به کرونا اظهار کرد: به تمام معنا روزها و شب های سختی را پشت سر گذاشتیم سخت که می گویم نه اینکه فقط در حرف باشد بلکه به صورت واقعی دشواری آن زمان را با همه وجود لمس کردیم ولی خداوند متعال ما را یاری کرد و توانستیم روزها و شب های پر فراز و نشیبی را پشت سر بگذاریم و به لطف حضرت باری تعالی برادرم سلامتی خود را به دست آورد.

خوردن مایعات یکی از مهمترین اقدامات برای غلبه بر کرونا

وی عنوان کرد: در برزخ بودیم زیرا نمی دانستیم چه خواهد شد و چه روزها و شب هایی در انتظار ما است و سخت تر از آن این بود که متاسفانه مسئولان و دست اندرکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر بار یک حرف متناقض می زدند که این موضوع خیلی ما را رنج می داد.

برادر بیمار مبتلا به کرونا با توجه به تجربیاتی که در این مدت به دست آورد گفت: خوردن مایعات یکی از مهمترین اقدامات برای غلبه بر کرونا است که هم پزشکان متخصص داخلی و عفونی و هم متخصصان طب سنی و ایرانی آن را توصیه می کنند.

وی در همین ارتباط اضافه کرد: استفاده از دمنوش هایی مانند آویشن نیز برای در مان کرونا تاثیر زیادی دارد که تقریبا در مشورت هایی که با پزشکان انجام دادیم همه آنها خوردن این دمنوش را همراه با نبات برای بیماران مبتلا به کرونا توصیه کردند.

انتقال بیماری حداکثر طی 4 هفته

این جوان خوزستانی در بخش پایانی سخنان خود در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان تصریح کرد: در این مدت مشورت های زیادی با پزشکان به صورت تلفنی و آنلاین انجام دادیم که یکی از آنها این بود که بیمار کرونایی حداقل تا 2 هفته می تواند بیماری خود را به دیگران منتقل کند بنابراین باید ارتباط با این بیمار حساب شده باشد تا افراد سالم مبتلا نشوند.

وی یادآور شد: پزشکان همچنین معتقد هستند برخی از بیماران مبتلا به کرونا می توانند حداکثر تا 4 هفته پس از ابتلا، بیماری خود را به اطرافیان و افراد دیگر منتقل کنند.

برادر بیمار مبتلا به کرونا در پایان سخنان خود بیان کرد: از همه مردم خوب و فهیم ایران و استان خوزستان می خواهم که توصیه های مهم بهداشتی از جمله زدن ماسک، رعایت فاصله با اطرافیان و شستن مرتب دست ها را رعایت کنند تا به این بیماری به شدت واگیردار مبتلا نشوند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 89823

مطالب مرتبط :
 ایده بازار خوراک و نوشیدنی

به منظور شناسایی ظرفیت‌ های ناشناخته در کشور

چهارمین رویداد ایده بازار خوراک و نوشیدنی برگزار می شود+ پوستر

به منظور شناسایی ظرفیت‌ های ناشناخته در کشور چهارمین رویداد ایده بازار خوراک و نوشیدنی برگزار می شود.

نماز جماعت در آبادان

همزمان با عید غدیر

مساجد آبادان پس از چند ماه بازگشایی شدند

امام جمعه آبادان از بازگشایی مساجد این شهر پس از چند ماه خبر داد.

کادر درمان

همزمان با عید غدیر انجام شد

تجلیل از پرسنل بیمارستان و کادر درمان در خرمشهر

مسئولان خرمشهر همزمان با عید غدیرخم با حضور در بیمارستان از کادر درمان این شهرستان تجلیل کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه دراستان خوزستان و امام جمعه اهواز

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان:

کارخانجات خوزستان به دلیل ناتوانی مدیران تعطیل می شوند/ لزوم رسیدگی به مشکلات کارگران هفت تپه

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: ‌های استان ما نیز به دلیل ناتوانی و ناکارآمدی مدیران به سمت تعطیلی می ‌روند و یک به یک تعطیل می شوند.

​افزایش آمار فوتی های کرونا در خراسان جنوبی

هشدار معاون دانشکده علوم پزشکی شوشتر:

جوانان نسبت به کرونا مصون نیستند/ فوت افراد جوان به علت ابتلا به کووید-۱۹

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر با اشاره به غلط بودن باور برخی افراد مبنی بر مصون بودن جوانان از ابتلا به کرونا تصریح کرد: هیچ کس نسبت به کرونا مصون نیست.

راه اندازی شبکه مترو در استان تهران

راه اندازی شبکه مترو در استان تهران 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران : با توجه به افزایش جمعیت شبکه مترو در استان تهران با مشارکت استانداری راه اندازی می شود

مشاوره تلفنی

به منظور ارائه خدمات در ایام کرونا انجام شد

راه اندازی مشاوره مجازی در آبادان

به منظور ارائه خدمات به اقشار مختلف مردم و جوانان در ایام کرونا مشاوره مجازی در آبادان راه اندازی شد.

خوزستان

یادداشت/

فرار نخبگان؛ محصول بی توجهی به خوزستان

متاسفانه فرار نخبگان از استان خوزستان به دلیل این بی توجهی شدت گرفته است و موجب بهره مندی سایر استان ها از توانمندی های مدیران خوب خوزستانی شده است.

ضدعفونی مساجد دزفول بر علیه کرونا

یادداشت/

یک اشتباه فاحش در روند کنترل کرونا!

فعال بودن مساجد در شرایط بحران کرونائی می تواند موفقیت ما را در مهار و کنترل این بیماری افزایش دهد و تداوم تعطیلی مساجد بی شک یکی از عوامل تاخیر در خروج از بیماری کرونا است.

شهید قربان مکوندی

ابتکار مردم خوزستان در ایام کرونا/سالگرد شهید دفاع مقدس به صورت مجازی برگزار شد

با ابتکار مردم استان خوزستان در ایام کرونا سالگرد شهید قربان مکوندی از شهدای عملیات رمضان به صورت مجازی برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب