برای نخستین بار در کشور؛

اراک، میزبان نخستین همایش کووید ۱۹ در ایران

شهریورماه امسال در دانشگاه آزاد اسلامی اراک اولین همایش کشوری با عنوان کووید ۱۹، دستاوردها، تهدید‌ها و فرصت‌های پیش رو برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی، حسین کلانتری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک با بیان اینکه نخستین همایش کشوری «کووید-۱۹؛ دستاوردها، تهدیدها و فرصت‌های پیش‌رو» ۲۰ و ۲۱ شهریور برگزار می‌شود گفت: محورهای این همایش بررسی اپیدمیولوژی کووید-۱۹ در ایران و جهان، بررسی روش‌های تشخیص کرونا ویروس‌ها در ایران و جهان، مبانی اپیدمیولوژیک، ویروس‌شناسی، بیولوژی و ایمونولوژی کووید-۱۹، روش‌های درمان موفق عفونت کووید-۱۹، استراتژی‌های کنترل و پیشگیری از کووید-۱۹ در ایران و جهان است.

کلانتری دیگر محورهای این همایش را الگوهای عملی مدیریت موفق در مواجهه با اپیدمی کووید-۱۹ در ایران، روانپزشکی، روان‌درمانی و معنادرمانی بیماری کووید-۱۹، مدیریت بیمارستانی، پذیرش و ترخیص بیماری کووید-۱۹، ایمنی اجتماعی و راهکارهای مؤثر در کاهش بیماری کووید-۱۹، حمایت‌های درون‌سازمانی و برون‌سازمانی در کنترل بیماری کووید-۱۹، فن‌آوری‌های پزشکی و بیماری کووید-۱۹ و پدافند غیرعامل و بیماری کووید ـ ۱۹ عنوان کرد.

وی افزود: همه‌گیرشناسی (اپیدمیولوژی)، پیشگیری و سلامت اجتماعی در کووید ۱۹ یکی از محور‌های این همایش است که در آن به شناسایی سریع، ایزولاسیون و روش‌های کنترل عفونت، چالش‌های آموزش علوم پزشکی در کووید ۱۹ و سلامت کارکنان بهداشتی و درمانی پرداخته می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک ادامه داد: درمان در کووید ۱۹، روش‌های درمانی و تشخیص زودهنگام بیماری، کشف بالینی زودرس و غربالگری مبتنی برجامعه، مراقبت‌های پرستاری و مامایی در بیماران کووید ۱۹ بررسی می‌شود و در محور مدیریت و سیاستگذاری در کووید ۱۹، پدافند غیرعامل، مدیریت بیمارستانی و پذیرش و ترخیص بیماران از جمله محور‌های برگزاری این همایش است.

کلانتری گفت: اپیدمیولوژی مولکولی و ژنتیک ویروس نیز از دیگر محور‌های این همایش است که در راستای آن به عوامل موثر بر تجدید نسل پایه در کووید ۱۹، ساختار، ژنتیک و عملکرد ویروس در انسان پرداخته می‌شود.

وی افزود: پیش‌بینی شده این همایش ۳۰ شهریورماه امسال در دانشگاه آزاد اسلامی اراک برگزار شود و مهلت ارسال چکیده مقالات به این همایش ۱۳ مردادماه جاری بوده و مهلت ارسال مقاله سوم شهریورماه امسال است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک با بیان اینکه دبیرخانه همایش کشوری کووید ۱۹، دستاوردها، تهدید‌ها و فرصت‌های پیش رو برعهده معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اراک است افزود: مقالات ارسال شده به این همایش در نشریه علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اراک و مقالات برتر در مجله طب مکمل دانشگاه علوم پزشکی اراک و مجله علمی پژوهشی یافته‌های زیست شناسی این دانشگاه چاپ می‌شود و اعضای هیئت علمی از امتیاز بازآموزی و فرهنگی برخوردار خواهند بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۴۱۲۵۰۹ -086 تماس بگیرند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در سال ۱۳۶۳ راه‌اندازی شد و فعالیت رسمی علمی خود را از مهر سال۱۳۶۴ با پذیرش ۶۰۰ دانشجو از طریق آزمون سراسری در ۱۰ رشته آغاز کرد و هم‌اکنون این دانشگاه به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه غرب کشور در هفت معاونت و با چهار مرکز آموزشی وابسته در مهاجران، شازند، آستانه و خنداب فعالیت دارد.

بیش از ۲۶ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در مقاطع مختلف مشغول به تحصیلند.

انتهای پیام / م

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹:۲۰

شناسه خبر: 89843

مطالب مرتبط :
​پژوهش های کاربردی در کشور منجر به توسعه اقتصادی و علمی است

معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

انتشار ۵۰ مقاله پروفسور کهگیلویه و بویراحمد در مجلات دنیا

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: پروفسور حسین صادقی از کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۵۰ مقاله علمی در مجلات معتبر دنیا منتشر کرده است.

امنیت غذایی

نخستین کنفرانس ملی کشاورزی و امنیت غذایی

دبیر علمی کنفرانس ملی کشاورزی و امنیت غذایی از برگزاری نخستین دوره این همایش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک خبر داد.

 ارائه ۱۷ مقاله کاربردی همایش مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پساکرونا

امروز؛

ارائه ۱۷ مقاله کاربردی همایش مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پساکرونا

مسئول بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان، گفت: ۱۷ مقاله کاربردی همایش مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پساکرونا ارائه شد.

۲۰۲۰۲

طبق تازه ترین اعلام نظر پزشکان روسی؛

موفقیت موثر و چشمگیر داروی درمان کرونا/مقابله با ویروس بعد از ۳روز

طبق تازه ترین آزمایشات انجام گرفته در روسیه نتایج اولیه آزمایش بالینی داروی آویفاویر در درمان ویروس کرونا موفقیت آمیز بوده است. این دارو چهار روز پس از مصرف به از بین رفتن ویروس در بدن ۶۲.۵ درصد از شرکت کنندگان منجر شد.

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

محققان دانشگاه پزشکی وین؛

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

تستهای آزمایشگاهی که هم اکنون توسط یک گروه مطالعاتی از دانشگاه پزشکی وین ساخته شده است، می تواند تشخیص دهد که آیا بیماران کووید۱۹ پس از ابتلا به این بیماری، آنتی بادی های محافظتی ایجاد می کنند یا خیر، با این تست مشخص شد تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند.

واکسن کرونا

تلاش محققان ۵ کشور برای درمان کرونا ویروس:

۱۵۰ پروژه تحقیقاتی برای کشف داروی کرونا در کل دنیا

کارشناسان و محققان معتفدند تولید واکسن علاوه بر هزینه های سنگین ۱۵ الی ۲۰ سال زمان نیاز دارد اما سختی شرایط و تحت الشعاع قرار گرفتن تمام قسمت های زندگی سبب فعالیت تمام وقت دانشمندان شده است بطوریکه در ایران نیز وزیر بهداشت وعده خبر های خوش را داده است

کرونا

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد:

داستان دنباله‌دار مدعیان تولید شربت گیاهی کرونا در مازندران/ دریافت نامه تخلف در نظام پزشکی مازندران

داستان دنباله‌دار مدعیان تولید شربت گیاهی کرونا در مازندران وارد تحقیقات جدی رسیدگی در نظام پزشکی مازندران شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب