ایران، در میان هفت کشور دارنده تکنولوژی ساخت مخازن سی ان جی در جهان

تولید یک چهارم مخازن سی ان جی کشور در اراک باعث شد ایران در میان هفت کشور دارنده تکنولوژی ساخت مخازن سی ان جی در جهان قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی، یک چهارم یا 25 درصد مخازن سی ان جی کشور در کارخانه تولید این مخازن در اراک با دستگاه‌های تمام ایرانی تولید می‌شود.

ایزدی مدیرعامل شرکت تولید مخازن سی ان جی خودرو در اراک گفت: تمام دستگاه‌های تولید این مخازن به وسیله متخصصان ایرانی در این کارخانه طراحی و تولید شده و این شرکت با ساخت دستگاه‌های تولید مخازن سی ان جی ایران را جزء ۷ کشور دارای این تکنولوژی قرار داده است.

ایزدی با اشاره به ایمنی مخازن تولید شده در این شرکت بیان کرد: تست‌های انجام شده بر روی مخازن تولیدی این شرکت ۲ و نیم برابر استاندارد ملی است و این مخازن می‌توانند ۲ و نیم برابر استاندارد کشور فشار تحمل کنند.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد مخازن سی ان جی کشور در اراک تولید می‌شود افزود: این کارخانه سالانه ۳٠ هزار عدد مخزن تولید می‌کند.

مدیرعامل شرکت تولید مخازن سی ان جی خودرو در اراک ادامه داد: این شرکت با ۳۰ درصد توان تولید فعالیت می‌کند و ظرفیت تولید تا صد هزار عدد مخزن سی ان جی خودرو در سال را دارد.

ایزدی با بیان اینکه با فعالیت شرکت تولید مخازن سی ان جی خودرو در اراک ۵۰ نفر اشتغال مستقیم و۱۵۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است، مهمترین مشکل این واحد را کمبود ارز و مواد اولیه دانست.

وی تصریح کرد: با تکمیل طرح توسعه این شرکت، کشور از واردات ۱۰ هزار تن مواد اولیه بی‌نیاز و از خروج سالانه ۲۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می‌شود.

گاز طبیعی فشرده یا سی‌ان‌جی (به انگلیسیCompressed natural gasسوختی است که عمدتاً به عنوان جایگزینی برای بنزین، گازوئیل و گاز مایع به کار می‌رود. سی‌ان‌جی نسبت به هر سه اینها آلودگی کمتری ایجاد می‌کند. همچنین ایمنی بیشتری در هنگام نشت دارد چون گاز از هوا سبکتر است و به سرعت پراکنده می‌شود.

انتهای پیام / م

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶:۴۹

شناسه خبر: 89845

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

سوختن ال پی جی

ایران محصولی تولید می‌کند که بیشتر از نصف آن را می‌سوزاند

الکترود برشکاری غواصی محصولی با تکنولوژی بالا و قابلیتهای منحصر بفرد در ایران تولید شد

با همت بلند یک خانواده فناور در مبارکه اصفهان،

الکترود برشکاری غواصی محصولی با تکنولوژی بالا و قابلیتهای منحصر بفرد در ایران تولید شد

محسن معتمدی سده اعلام کرد: با کمک پدر و به همراه خواهرم دست به ساخت الکترود برشکاری (نمونه ی آمریکایی) زدیم و با چندین بار آزمون و خطا و ایجاد تغییراتی هم پایه با ترکیبات اصلی الکترود را تولید کردیم، با تغییراتی بازدهی محصول را نسبت به نمونه ی امریکایی افزایش دادیم و توانستیم محصولی قابل کاربرد در زیر آب و هم در روی خشکی تولید کنیم، همین تغییرات باعث شد بتوانیم همه ی فلزات و غیر فلزات موجود در روی کره ی خاکی را با الکترود بومی سازی شده برش دهیم.

شرکت ویستا

صنایع کوچک نفت و گاز استان مرکزی محرک صنایع بزرگ کشور

دولت حمایت مالی و معنوی برای حضور شرکت های فناور در نمایشگاه های تخصصی خارج از کشور داشته باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب