خبرگزاری علم و فناوری

گفتگوی علم و فناوری با مخترع زاهدانی؛

به دنبال تولید خودروی هیبریدی در کشور هستم

حامد شاه بخش، جوان نخبه زاهدانی است که چندین سال توانسته در مسابقات خوارزمی جوانان رتبه کسب کند و اختراعات خود را ثبت نماید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از زاهدان، حامد شاه، بخش یکی از جوانان نخبه زاهدانی است که  چندین سال توانست در مسابقات خوارزمی  نوجوانان رتبه کسب کند و هم اکنون مشاور علمی مدرسه کسب و کار در دانشگاه سیستان و بلوچستان می باشد.

نوشتار ذیل حاصل گفتگوی تفصیلی خبرگزاری علم و فناوری با این جوان نخبه است:

بنده سه اختراع  به نام خود ثبت کرده ام که دو تا از اختراعاتم دارویی می باشد که مرتبط به رشته تحصیلی بنده نیست.

اختراع اول بنده مربوط به سیستم نو سرقت از حوضچه ها و کابل های مخابراتی می باشد که در حال حاضر بر روی دو مرکز مخابراتی در استان نصب شده است و باعث افزایش سرعت در کار کرد مخابرات ها می شود؛ این کاپ ها بر روی سیستم اتوماسیون مراکز نصب می شود.

این کافو ها همان جعبه سیاهی است که در خطوط تلفن همراه قرار دارد و درون این جعبه ها را سیستم تهویه پوشش می دهد.

اگر درب این جعبه ها باز شود علامت هشدار صادر می شود که این پیام علامت خطر را به مراکز مخابراتی و مامورین مخابرات اعلام می کند.

علامت هشداری که در درون این کافو ها وجعبه ها مخابراتی زده شده باعث بازدارندگی از سرقت می شود و از هزینه های گزاف که توسط مخابرات ایجاد می شود جلوگیری می کند.

در حال حاضر این کافو های مخابراتی برای دو مرکز فعال است و مابقی مراکز در حال اجرا می باشد.

درسال 1396استارت این پروژه زده شد که برای اجرای این طرح نیاز به حمایت مالی داشتم و سراغ بنیاد نخبگان رفتم اما چون گواهی ثبت اختراع نداشتم حمایتم نکردند.

 

در حال حاضر دو پروژه در دست اجرا می باشد که اولین پروژه که استارتش زده شده است‌ قایق رباتیک می باشد که به صورت امدادرسانی بر سطح دریا فعال می شود.

 این اختراع در حالت نظامی به کار می رود که می توان بر روی آن کار بیشتری صورت پذیرد و بنده به دنبال آن هستم تا بتوانم سخت افزار های مورد نیاز آن را آماده و ساخت را شروع کنم.

دومین پروژه بزرگی که بنده به دنبال آن هستم ساهت خودرو هبریدی است تا بتوانم با اختراع خودروی بدون مصرف سوخت یکی از مهم ترین نیازهای کشور را حل کنم.

 ما اگر بتوانیم خودرویی تولید کنیم که بدون مصرف سوخت و با برق حرکت کند می توانیم کمک بزرگی در خودکفایی خودرو بکنیم.

هدف دیگر ما نیز این است که با کمک پارک علم و فناوری برای بچه های بی سرپرست و کسانی که توانی مالی چندانی ندارند کارگاه ساخت رباتیک با رعایت پروتکل های بهداشتی راه اندازی کنیم .

زمان انتشار: سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹:۳۲

شناسه خبر: 89938

مطالب مرتبط :
دانشجوی کامپیوتر سیستان و بلوچستان: استان سیستان و بلوچستان جزء مناطق محروم از لحاظ آموزشی می باشد

دانشجوی کامپیوتر سیستان و بلوچستان:

استان سیستان و بلوچستان جزء مناطق محروم از لحاظ آموزشی می باشد

دانشجوی رشته کامپیوتر از استان سیستان و بلوچستان گفت: اکثر دانشجویان این استان سیستان و بلوچستان نسبت به نحوه برگزاری کلاس ها به صورت مجازی اعتراض دارند.

1874192

مدير کل فني و حرفه اي استان عنوان کرد :

طراحي و ساخت سامانه آشکارساز سرقت کابل هاي برق در فني و حرفه اي گلستان

مديرکل فني‎و حرفه‎اي استان گلستان گفت: کارآموزان ما در مرکز فني و حرفه اي مينودشت سامانه آشکارساز سرقت کابل برق را طراحي و اختراع کردند که مي تواند در شناسايي سارقان کابل هاي برق کمک کند .

1874192

مدير کل فني و حرفه اي استان عنوان کرد :

طراحي و ساخت سامانه آشکارساز سرقت کابل هاي برق در فني و حرفه اي گلستان

مديرکل فني‎و حرفه‎اي استان گلستان گفت: کارآموزان ما در مرکز فني و حرفه اي مينودشت سامانه آشکارساز سرقت کابل برق را طراحي و اختراع کردند که مي تواند در شناسايي سارقان کابل هاي برق کمک کند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب