محقق مصری: ایلان ماسک توهم زده است!

اهرام جیزه در مصر که از حدود سال ۲۵۵۰ پیش از میلاد ساخته شده‌اند، با رمز و علم پنهانی ارتباط پیدا کرده‌اند و نمادهای حکمت ازلی، سرزمین مصر، پایداری ابدی و فنون جادوگری بودند. اظهارات اخیر مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس در خصوص این سازه منجر به واکنش محققان مصری شده است، تا جایی که وی را «متوهم» خطاب کرده است.

ایلان ماسك روز جمعه (ظاهراً به شوخی) توئیت كرد كه اهرام مصر توسط بیگانگان ساخته شده و «رامسس دوم» از فضا آمده است. به‌نظر می‌رسد یکی از باستان‌شناسان این شوخی را جدی گرفته است. یک مقام سابق دولت مصر به‌دلیل توئیت ایلان ماسک در مورد منشا فرازمینی اهرام، به وی حمله کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از اسپاتنیک نیوز، «زاهی حواس»، مصرشناس، در یک کلیپ اینستاگرامی در روز شنبه گفت: «آن‌چه که شما در مورد اهرام می‌گویید، توهم کامل است. اهرام توسط مصری‌ها ساخته شده است.» حواس به چندین مدرک که ساخته شدن اهرام جیزه توسط انسان را تائید می‌کنند، اشاره کرد که شامل کتیبه‌هایی در داخل سازه‌ها با نام سازندگان و هزاران قبر آن‌ها می‌شود.

محقق مصری «ایلان ماسک» توهم‌زده را به‌خاطر توئیت عجیب در مورد اهرام سرزنش می‌کند

حواس سِمَت اولین وزیر عتیقه‌جات مصر را که در سال 2011 با هدف مقابله با دزدان قبر تاسیس شد، به‌عهده گرفت. او در پایان حرف‌هایش عنوان کرد: «آن‌چه که شما گفتید غلط و توهم است.» البته به‌نظر می‌رسد این توئیت ماسک طنزآمیز است، زیرا بنیانگذار «تسلا» و «اسپیس ایکس» بعداً پیوندهایی به مقالات ویکی‌پدیا و بی‌بی‌سی درباره منشأ انسانی اهرام اضافه کرد.

«رانیا المشاط»، وزیر امور گردشگری مصر، نیز از ماسک برای بازدید از این کشور دعوت کرد تا مطمئن شود که اظهاراتش نادرست است. او نوشت: «من از شما و اسپیس ایکس دعوت می‌كنم تا نوشتارهای مربوط به نحوه ساخت هرم و هم‌چنین مقبره سازندگان هرم را بررسی كنید. آقای ماسک، ما منتظر شما هستیم.»

مقبره‌ی سازندگان برای اولین بار در سال 1990 در منطقه‌ی هرم کشف شد و یافته‌ها حاکی از آن است که حدود 10000 کارگر با دستمزد (نه برده) بر روی اهرام بزرگ کار می‌کردند. قدمت این مقبره‌ها به چهارمین سلسله‌ی مصر (حدود 2575 2465 – سال قبل از میلاد) برمی‌گردد، که تقریباً هم‌زمان با ساخت اهرام است.

مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه جنوب غربی شهر قاهره کنونی واقع شده‌است. هرم بزرگ جیزه یکی از اهرام در مجموعه اهرام جیزه و تنها بازمانده عجایب هفتگانه جهان به شمار می‌آید. قدمت اهرام جیزه به دودمان چهارم مصر می‌رسد که نام‌های این اهرام عبارتند از خوفو، خَفرِع و مَنقُرع. که خوفو بزرگترین‌شان و یکی از عجایب هفتگانه است.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 89961

مطالب مرتبط :
استراکا

کشف عظیم ۱۸۰۰۰ دفترچه یادداشت‎های زندگی روزمره در مصر باستان

باستان شناسان بزرگترین مجموعه از «دفترهای یادداشت» مصر باستان را کشف کرده‏اند که از آغاز قرن بیستم تاکنون کشف شده است.

سایبرتراک

وانت عجیب و غریب کمپانی تسلا به مریخ فرستاده خواهد شد؟

اسپیس‌ایکس در حال حاضر سال ۲۰۲۰ را برای اولین پرتاب راکت استارشیپ در نظر گرفته است. انتظار می‌رود تسلا تولید کامیون سایبری را در سال ۲۰۲۱ آغاز کند، پس اگر واقعا ماسک قصد پرتاب آن را با استارشیپ به فضا دارد، باید از یک نمونه اولیه استفاده کند. توجهاتی که این نمایش در فضای مجازی به خود جلب کرده است، روش خوبی برای افزایش پیش‌فروش کامیون این شرکت است.

اهرام ثلاثه

مصریان با این سامانه حمل و نقل باستانی اهرام ثلاثه را ساخته ‌اند

آنها بقایایی از این سامانه را در یک معدن باستانی در شرق صحرای مصر به نام هاتنوب (Hatnub) کشف کرده‌اند. بنابر گفته باستان شناسانی که از موسسه فرانسوی دیرینه شناسایی اورینتال در قاهره و دانشگاه لیورپول انگلستان در این سایت کار می‌کردند، از این اختراع برای انتقال سنگ های عظیم الچثه مرمر سفید به بالای سطح شیبدار استفاده می‌شده است. احتمال این چنین بوده است که مصریان اهرام ثلاثه غول‌آسای خود را بدون استفاده از هرگونه تکنولوژی نوینی برای فرعونیان ساخته‌اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب