خبرگزاری علم و فناوری

رئیس بیمارستان نظام مافی شوش:

بیماران کرونایی از ماسک ساده استفاده کنند/تمامی ماسک ها در لایه های میانی خود فیلتر دارند

رئیس بیمارستان نظام مافی شوش دانیال گفت: افرادی تست کووید آنها مثبت شد نباید از ماسک های سوپاپ دار استفاده کنند حتما باید از ماسک های سه لایه بدون سوپاپ استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، پس از شیوع کرونا در سراسر جهان پزشکان برای در امان ماندن از این بیماری به شدت واگیردار توصیه هایی را برای همه مردم دنیا بیان کردند.

یکی از این توصیه های مهم و بهداشتی برای عدم انتقال بیماری واگیردار کرونا استفاده از ماسک های بهداشتی است.

تقسیم بندی ماسک ها

یکی از سوالاتی که هموطنان در طول این مدت پس از شیوع بیماری کرونا می پرسیدند این بود که از چه نوع ماسک هایی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا استفاده کنیم.

سوال دیگری که هموطنان دنبال پاسخ آن بودند این بود که افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شدند از چه نوع ماسک استفاده کنند تا این بیماری را به دگر افراد جامعه که بیمار نیستند منتقل نکنند.

در همین زمینه دکتر یحیی میثم رئیس بیمارستان نظام مافی شوش دانیال به برخی از سوالات هموطنان پاسخ داد و اظهار کرد: یکی از سوالاتی که مرتب پرسیده می شود این است که افرادی که تست کرونای آنها مثبت شد از ماسک ساده استفاده کنند یا ماسک سوپاپ دار؟

وی در همین ارتباط بیان کرد: ما دو نوع ماسک داریم یک سری ماسک های ساده و یا اصطلاحا جراحی داریم و یک سری ماسک های سوپاپ دار داریم که درکنار خودشان و یا جلوی خودشان یک سوپاپ دارند.

ضرورت عدم استفاده ماسک سوپاپ دار توسط بیماران

رئیس بیمارستان نظام مافی شوش دانیال تصریح کرد: تمامی ماسک ها در لایه های میانی خودشان فیلتر دارند ولی در ماسک های n95 و شبیه آن یک سوپاپی تهویه شده که هنگام بازدم بتوان هوای خروجی را به خارج از ماسک منتقل کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: افرادی تست کووید آنها مثبت شد نباید از ماسک های سوپاپ دار استفاده کنند حتما باید از ماسک های سه لایه بدون سوپاپ استفاده کنند.

دکتر میثم در پایان عنوان کرد: ماسک های سوپاپ دار چون بازدم فرد بیمار را به بیرون هدایت می کنند نباید توسط افراد بیمار کرونایی استفاده شود تا اطرافیان خودشان را درگیر این بیماری واگیردار نکنند.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶:۳۴

شناسه خبر: 89965

مطالب مرتبط :
یک ماسک صورت با تصفیه سه گانه که چندین بار قابل مصرف است؟

علم و فناوری گزارش می دهد

چگونگی استفاده از ماسک برای جلوگیری از کرونا/استفاده از ماسک های سوپاپ دار توصیه نمی شود

برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری به شدت واگیردار پزشکان و متخصصان توصیه های گوناگونی را ارائه دادند که مهمترین آنها استفاده از ماسک برای همه اقشار جامعه است.

ماسک هوشمند

ماسک هوشمندی که قابلیت ترجمه گفتگوها به ۹ زبان را دارد+عکس

شرکت ژاپنی دونات رباتیکس، از ماسک مترجم c-mask در قالب یک پروژه سرمایه‌گذاری جمعی رونمایی کرده و امیدوار به عرضه‌ی آن در ماه سپتامبر است.

ماسک

سرپرست مدیریت سلامت محیط و حرفه ‌ای خوزستان:

استفاده از ماسک در خوزستان به ۴۹ درصد رسید

سرپرست مدیریت سلامت محیط و حرفه ‌ای مرکز بهداشت خوزستان گفت: میزان استفاده از ماسک در هفته سوم مردادماه با دو درصد کاهش در در استان خوزستان ۴۹ درصد بوده و این در حالی است که این رقم در هفته دوم مردادماه ۵۱ درصد بوده است.

پروتکل های بهداشتی

رئیس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد

کمرنگ شدن نظارت بر رعایت دستور العمل ‌های بهداشتی

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در حال حاضر نظارت ‌های تیمی بر روند رعایت دستور العمل ‌های بهداشتی بسیار کمرنگ شده و در برخی شهرها انجام نمی‌ شود و در برخی شهرها نیز نظارت ضعیف است.

ماسک سه لایه

معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

بیمارستان های خوزستان کمبود ماسک سه لایه دارند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: یکی از مشکلات مهم و فعلی ما نبود ماسک سه لایه در بیمارستان ها است.

زباله های بیمارستانی

علم و فناوری گزارش می دهد

بلای خاموش خطرآفرین برای سلامت جامعه/ چرا پزشکان زیر بار قانون نمی روند؟

پسماند شاید مانند آلودگی هوا یا آلودگی آب، نمود روشنی نداشته باشد اما می ‌تواند یک بلای خاموش باشد که در بلند مدت آثار خود را بر محیط زیست و سلامت نشان دهد.

هورمون درمانی

یک متخصص بیماری های داخلی:

داروهای ضد بارداری و هورمون درمانی در ایام کرونا استفاده نشود

یک متخصص بیماری های داخلی گفت: در دوران کووید ۱۹ که این ویروس خودش می تواند باعث افزایش لخته پذیری در خون شود توصیه می شود که از داروهای ضد بارداری و هورمون درمانی در حد امکان استفاده نشود.

پلمپ شد

به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شد

پلمپ بانک رفاه کارگران شوشتر

در راستای گام دوم مبارزه با بیماری کووید -۱۹، شعبه مرکزی بانک رفاه کارگران به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمپ شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب