خبرگزاری علم و فناوری

نهمین جشنواره استانی مالک اشتر و اسوه بسیج خراسان شمالی برگزار می شود

فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی از برگزاری نهمین جشنواره استانی مالک اشتر و اسوه بسیج خبر داد.

 

«سردار ابوالقاسم چمن» در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری گفت: نهمین جشنواره استانی مالک اشتر خراسان شمالی با یاد و نام شهید حاج قاسم سلیمانی و شعار (شجاعت، توکل، بصیرت، توسل و مردمی و جهادی حاج قاسم ) برگزار می شود.

فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی موضوع اشراف فرماندهی را یکی از ابداعات حضرت آقا در مسیر تکامل نیروهای مسلح دانست و افزود: باید در این مسیر به نحو احسن انجام وظیفه کنیم، چرا که رهبر معظم انقلاب، توقع ویژه ای به سپاه به عنوان نهاد انقلابی دارد.

وی بیان داشت: حضرت آقا اشراف فرماندهی را در سال 79 بعد از شهادت «سپهبد شهید صیاد شیرازی» ابلاغ کرد و در حقیقت اشراف فرماندهی، نقطه عطفی در تاریخ نیروهای مسلح محسوب می شود.

سردار چمن در ادامه معرفی الگوهای موفق سازمانی برای حرکت جهادی و انقلابی سایر رده ها، ترغیب رده های بسیج برای رفع معایب و نواقص سازمانی، ارتقاء سطح خود آگاهی و خود ارزیابی در سنجش عملکرد سازمان و توسعه شایستگی های سازمان بسیج را از اهداف عالی برگزاری جشنواره مالک اشتر بسیج عنوان کرد.

وی افزود: سال گذشته نیز یکی از بهترین مالک اشترهای زمان، شهید حاج قاسم سلیمانی را از دست دادیم که شعار جشنواره مالک اشتر سال 99 نیز بر اساس ویژگی های شخصیتی این شهید والامقام است.

فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی یکی از ابتکارات جشنواره امسال را ادغام دو جشنواره مالک اشتر و اسوه بسیج برشمرد و اظهارداشت: این امر در جهت کاهش هزینه ها و بهره گیری از ظرفیت های دو جشنواره در کنار یکدیگر است.

سردار چمن همچنین انتخاب رده های موفق بسیج بر اساس معیارهای اشراف فرماندهی و برگزاری جشنواره عکس را از دیگر فعالیت های این جشنواره اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضیعت بیماری کرونا این جشنواره امسال به صورت ویدئو کنفرانس برگزار و نتایج آن از طریق رسانه ها و فضای مجازی منتشر خواهد شد.

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷:۵۱

شناسه خبر: 89973

مطالب مرتبط :
مالک اشتر

دهمین جشنواره مالک اشتر در استان اردبیل برگزار شد

دهمین جشنواره مالک اشتر سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل با تجلیل از فرماندهان و رده‌های برتر سپاه و بسیج برگزار شد.

شاکری

کاهش ۲۵ درصدی جرایم در حوزه فضای مجازی در خراسان شمالی

رئیس پلیس فتای استان خراسان شمالی اعلام کرد: جرایم در حوزه فضای مجازی در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد کاهش یافته است.

سردار چمن

فتح خرمشهر، نماد جنگ نابرابر با استکبار جهانی است

فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی، فتح خرمشهر را نماد جنگ نابرابر با استکبار جهانی خواند و گفت: در واقع فتح خرمشهر، کمر استکبار جهانی را شکست و نوید محو صهیونیسم غاصب را برای آزادی خواهان جهان به ارمغان آورد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب