مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی مطرح کرد؛

کسب رتبه برتر توسط خوشه عسل آذربایجان‌غربی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت:خوشه عسل آذربایجان‌غربی رتبه برتر کشوری را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی ؛ مراسم تجلیل از مدیر و دست اندرکاران خوشه عسل آذربایجان غربی در ارومیه و با حضور ویدئو کنفرانسی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک کشور برگزار شد.

در این مراسم، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی در سخنانی با اشاره به کسب رتبه برتر کشوری توسط ۲ خوشه صنعتی در سطح کشور، اظهار داشت: با تلاش دست اندرکاران طرح، شاهد کسب رتبه برتر توسط خوشه عسل آذربایجان غربی نیز هستیم.

وی افزود: ۶ کنسرسیون در بخش عسل آذربایجان غربی فعالیت دارند که جمعا بیش از ۸۰۰ نفر در قالب آن ها اشتغال داشته و ۱۳ واحد تولیدی فعال نیز در این بخش شناسایی شده اند.

حسن حاتمی عنوان کرد: امروز با تلاش تولیدکندگان و فعالان این عرصه، شاهد صادرات حدود ۲۲ هزار تن عسل به صورت سالانه هستیم که بخشی از این تولیدات به کشورهای همسایه و دیگر مناطق صادر می شود.

وی گفت: خوشبختانه امروز تولید پودر عسل برای نخستین بار در کشور از سوی تولیدکنندگان آذربایجان غربی انجام شده، همچنین شاهد تولید زهرگیر عسل و عسل پروبیوتیک در سطح استان هستیم که همه این ها در نتیجه ایجاد خوشه عسل و همکاری و هماهنگی تولیدکنندگان این حوزه در قالب همین خوشه بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی، در پایان سخنان خود، ابراز داشت: امروز بیش از ۲۴ درصد عسل کشور یعنی یک چهارم نیاز داخلی توسط فعالان آذربایجان غربی تولید می شود.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲:۵۹

شناسه خبر: 89992

مطالب مرتبط :
عسل

عسل مؤثرترین درمان برای سرفه و سرماخوردگی

محققان دانشگاه آکسفورد، تأثیر کارایی عسل به عنوان یک روش درمانی اول برای عفونتهای دستگاه تنفسی فوقانی (URTI) را تأیید می کنند.

پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی تولید عسل در گیلان

پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی تولید عسل در گیلان

پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی تولید عسل در گیلان؛ ۷۱ کیلوگرم «ژله رویال» ‌تولید شد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تولید عسل امسال ۱۰ درصد افزایش یابد گفت: سال گذشته ۷۱ کیلوگرم ژله رویال در گیلان تولید شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب