آشنایی با پردرآمدترین رشته های مهندسی در جهان!

فارغ‌التحصیلان رشته‌های"STEM"(علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) در سراسر جهان، جزء ثروتمندترین افراد جهان هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ این یک راز نیست که رشته های مهندسی فارغ از اینکه در کجای دنیا زندگی می کنید، در بالای لیست بهترین مدرکهای پر درآمد قرار دارند. در این مقاله، ما به بررسی دقیق تر در رشته ها و رشته های مختلف مهندسی می پردازیم که تمایل به دریافت حقوق مهندسی بالاتری دارند.

بخاطر داشته باشید که تمام داده ها بر اساس آخرین شماره های گزارش شده دفتر کار آمریکا قرار دارد. همچنین ممکن است بخواهید به هفت نوع مورد تقاضا برای مهندسین نگاهی بیندازید تا بعد از فارغ التحصیلی احساس بهتری برای فرصت های شغلی مهندسی مناسب داشته باشید.

مهندسی معماری

مهندسان معماری وظیفه اطمینان از این امر را دارند که ساختمانهایی که ما در آن زندگی می کنیم، در طی چند سال هیچ گونه آسیب ساختاری، محیطی یا فروپاشی نداشته باشند و استانداردهای زندگی قابل قبولی از قبیل روشنایی مناسب، گرمایش، تهویه مطبوع و لوله کشی را در اختیار ساکنان قرار دهند. ایجاد یک حرفه در مهندسی معماری به معنای تقسیم وقت شما بین کار با انواع نرم افزار CAD در محل های اداری و ساختمانی است.

برای اینکه به عنوان یک مهندس معماری موفق باشید، به مهارت های ارتباطی خوبی نیاز دارید و می توانید با سایر مهندسان معماری و همچنین مهندسان عمران و خدمه ساخت و ساز به خوبی کار کنید. اگرچه الزامات مهارتهای نرم افزاری نسبت به برخی حرفه های مهندسی پایین تر است، اما این هنوز یک مسیر شغلی خارق العاده است، به خصوص اگر عاشق طراحی و ساخت سازه های مختلف باشید.

مهندسی پزشکی

Top 13 Highest Paid Engineering Degrees

یکی از تخصص های فرعی که در حال حاضر تقاضای زیادی دارد، رشته مهندسی زیست پزشکی است که در توسعه دستگاه های پزشکی و ساخت راه حل های زیست شناختی از طریق تکنولوژی متمرکز شده است. مهندسان زیست پزشکی می توانند در بیمارستانها، شرکتهای مشاوره مهندسی یا شرکتهای تولید و تأمین تجهیزات پزشکی کار کنند.

همه گیری های 2020 ناشی از COVID 19 باعث ایجاد تقاضای بیشتر در بازار کار برای مهندسان زیست پزشکی شده است. حقوق تقاضای مهندسی زیست پزشکی به طور طبیعی زمانی افزایش می یابد که تقاضا بیشتر و عرضه کمتری داشته باشد. بنابراین، هنگام مذاکره در مورد حقوق و دستمزد ورودی خود، این را در نظر بگیرید. اگر قبلاً دارای مدرک مهندسی در رشته مهندسی زیست پزشکی یا زیست شناسی هستید، در جایی که لازم است باشید برای ساختن آینده ای روشن تر حق دارید.

مهندسی عمران

فارغ التحصیلان مهندسی عمران این روزها تقاضای زیادی دارند و احتمالاً در بالای نیاز کارفرما خواهند ماند زیرا هر شهر بزرگی به جاده ها، پل ها و همچنین امکانات حمل و نقل متنوعی احتیاج دارد و اینجاست که مهندسان عمران بیشترین فرصت های اشتغال را کسب می کنند. شروع کار در مهندسی عمران سفری را در پیش می گیرد تا یاد بگیرد که چگونه می توان انواع ساختمانها و مؤلفه های زیربنایی مختلف و همچنین محافظت از محیط زیست را با طراحی و اجرای محیط ساخت.

بسته به پروژه و موقعیت مکانی، حقوق مهندسی عمران ممکن است بالاترین میزان نباشد، اما هنگام توسعه مهارت های پیشرفته، امنیت شغلی آن بسیار زیاد است. این حقیقت امروزه است که بسیاری از مهندسان عمران بومر با سرعت بسیار زیادی در حال بازنشستگی هستند و مهندسان جوان را ترغیب می کنند تا مسئولیت های جدید در طرح های توسعه زیرساخت های عمرانی را از طریق شهرهای ما به عهده بگیرند.

مهندسی مکانیک

نوع کار و حقوق یک مهندس مکانیک در زمانها و در مکانهای مختلف متفاوت است. با این حال، از سال های اخیر که مهندسان مکانیک شروع به توسعه سیستم های نرم افزار گرا کردند، آنها فرصت های بهتری برای پیشرفت پیدا می کنند.

ایجاد حرفه ای در مهندسی مکانیک می تواند شامل طراحی راه حل های کوچک اتوماسیون تا توسعه کارخانه های بزرگ صنعتی و وسایل نقلیه خودمختار باشد. مهندسان مکانیک در اکثر صنایع مورد نیاز هستند و می توانند در همه جنبه های کار از تحقیقات و توسعه گرفته تا تولید، مدیریت و تولید درگیر شوند.

اگر به دنبال ایجاد مهارتهایی هستید که به وضوح شما را از رقابت جدا می کند، مهارت های توسعه نرم افزار یا تجزیه و تحلیل داده ها را شروع کنید. شما می توانید با یادگیری یک زبان برنامه نویسی شروع کنید تا بتوانید اصول اولیه اتوماسیون فرایند را بدست آورید. هنگامی که مجموعه مهارت خود را ارتقا می دهید، کارفرمایان به دنبال موفقیت شما و همچنین توانایی یادگیری مهارتهای جدید هستند که این امر شما را به یک نامزد غیرقابل مقاومت تبدیل می کند.

مهندسی برق

Top 13 Highest Paid Engineering Degrees

علی رغم آنچه ممکن است برخی فکر کنند، این یک حرفه فوق العاده هیجان انگیز است که به شما امکان دسترسی مستقیم به فن آوری های پیشرفته را می دهد. هرکسی که علاقه مند به حرفه مهندسی برق است باید از جدیدترین پیشرفتهای فناوری که بخشی چالش برانگیز در این زمینه است، پیروی کند، اما به همین دلیل هم دلیل این امر است که می توانید به عنوان یک مهندس برق درآمد زیادی کسب کنید.

متخصصان با تجربه که در ایالات متحده مشغول به کار هستند می توانند براساس سطح دانش فنی و تجربه فنی در این زمینه جبران خسارت خوبی دریافت کنند. برخی از شرکت ها نسبت به سایرین حقوق بالاتری می پردازند، بنابراین اگر به کالای خاص علاقه دارید، آن کارفرمایان را هدف قرار داده و اطمینان حاصل کنید که آرزوی عمیق خود را برای تبدیل شدن به یک مهندس برق بیان می کنید - فراموش نکنید که داستانهای خود را از نحوه رسیدن به آنها بگویید. اشتیاق خود را برای تبدیل شدن به یک مهندس برق توسعه دهید.

مهندسی هوافضا

ایجاد حرفه ای در مهندسی هوافضا شامل انجام مجموعه های وسیعی از کارهای مهندسی و توسعه از طراحی قطعات هواپیما گرفته تا ساخت موشک است. به نظر می رسد مهندسی هوافضا برای مطالعه و کار در آن بسیار جالب است، به خصوص اگر با عشق به آسمان و ستاره ها بزرگ شده باشید. از آنجا که هر محصول هوافضا کاملاً متفاوت است، اکثر مهندسان هوافضا فقط روی یکی از آنها تمرکز دارند، خواه ماهواره ها، موشک ها یا هواپیماهای تجاری باشند.

در نظر داشته باشید که این مواضع معمولاً وابسته به برنامه های ملی و پشتیبانی هستند، بنابراین ارتباط تنگاتنگی با بخش دولتی خواهید داشت.

مهندسی کامپیوتر

Top 13 Highest Paid Engineering Degrees

متخصصان علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر مبلغ زیادی را برای کار خود دریافت می کنند. کارفرمایان آماده هستند تا حتی برای فارغ التحصیلان دانشگاه از برنامه علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر، حقوق سالانه بالایی بپردازند.

کارفرمایان در ایالات متحده و سراسر جهان، مهندسین رایانه را به طور متفاوتی پاداش می دهند و حقوق مهندسی رایانه شما را بر اساس چندین عامل تعیین می کنند. بنابراین، ارزش این را دارد که با نکات مختلف داده آشنا شوید تا تصوری در مورد چگونگی انتظار دستمزد مهندسی خود داشته باشید. توصیه می کنم شما همچنین از پرداخت حقوق Glassdoor و همچنین بانکهای اطلاعاتی LinkedIn Salary استفاده کنید تا درک کاملی از میزان پول مهندسان کامپیوتر در آمریکا یا در شرکتی که مایل به ساختن آن هستید، باشد.

مهندسی شیمی

فارغ التحصیلان رشته مهندسی شیمی می توانند انتظار داشته باشند که حدود 65 هزار دلار در سال شروع کنند. با این حال، اگر قصد دارید در کشور دیگری کار کنید، باید بدانید که حقوق مهندسی شیمی در کشورهای مختلف متفاوت است. مسئولیت های مهندسان شیمی شامل طراحی، توسعه و تولید محصولات مختلف و فرآیندهای شیمیایی است.

اگر مهندسی شیمی را دوست دارید، می توانید هر نوع شغلی را که به آن علاقه دارید انتخاب کنید، از جمله؛ داروها، انرژی، غذا و نوشیدنی، روغن و گاز یا پلاستیک. شانس خوبی وجود دارد که بتوانید در این زمینه ها حرفه ای ایجاد کنید.

مهندسی هسته ای

Top 13 Highest Paid Engineering Degrees

این مهندسین با انرژی هسته ای با تحقیق و توسعه سیستم های تولید برق، تجهیزات ذخیره انرژی و ابزارهای برقی مکانیکی برای قرار دادن منابع هسته ای برای استفاده، به عنوان مثال در زمینه های پزشکی و مهندسی صنایع سر و کار دارند.

خدمات مهندسی هسته ای بسیار مورد توجه هستند (صرف نظر از این که شما دارای مدرک کارشناسی ارشد یا لیسانس هستید) اما یکی از مشاغل ریسک پذیر مهندسی است که می توانید پیدا کنید، شاید به این دلیل است که تعداد مکانها و مشاغلی که به طور جدی مهندسین هسته ای را استخدام می کنند به همان اندازه نیست سایر رشته های مهندسی، مانند مهندسی مکانیک. با در نظر گرفتن کلیه حقوق عمومی مهندسی در سراسر جهان، مطمئن شوید که بیشتر می توانید به پست های شغلی مهندسی هسته ای توجه کنید.

مهندسی نفت

Top 13 Highest Paid Engineering Degrees

جذاب ترین مدرک علمی از نظر پول مهندسی نفت است. همانطور که قبلاً با نام آن حدس زده اید، مهندسان نفت در جستجوی مخازن طبیعی منابع نفت و گاز هستند و سپس با استفاده از روشهای مهندسی استاندارد به استخراج آن کمک می کنند. اگر در حال مطالعه این نوع مهندسی هستید، فراموش نکنید که دانش شیمی، ریاضیات و زمین شناسی نیز لازم است.

با این وجود، اگر شما به عنوان یک مهندس نفت کار خود را شروع می کنید، باید بدانید که متوسط ​​حقوق سالانه ارائه شده توسط یک شرکت بیش از حد کافی برای توجیه سرمایه گذاری فکری است. در عین حال، یک چالش واقعی است!

مهندسی داده ها

با پیشرفت سریع فناوری، سازمانها مقدار قابل توجهی از داده ها را برای مرتب کردن در اختیار دارند. مهندسان داده های بزرگ زیرساخت هایی را برای مدیریت، جمع آوری، ذخیره و تجزیه و تحلیل داده ها برای دسترسی به شرکت ایجاد می کنند. این شغل اغلب به یک مدرک علوم کامپیوتر یا حداقل تجربه خوبی در زمینه مهندسی نرم افزار نیاز دارد.

اگر به دنبال زمینه ای هستید که به رشد خود ادامه دهد و مورد تقاضای زیادی قرار بگیرد، مهندسی داده ها شرط مطمئن است. به خصوص از زمانی که وارد دنیای COVID 19 شدیم، تقاضای مراقبت های بهداشتی رو به افزایش است.

مهندسی محیط زیست

این یک مسیر شغلی عالی برای کسی است که علاقه مند به محافظت از محیط زیست و حفظ خاک، آب و کیفیت هوا است. مدرک لیسانس مهندسی محیط زیست یا مدرک مرتبط مانند مهندسی عمومی، عمران یا مهندسی شیمی چیزی است که برای ورود به این حرفه لازم است. حقوق مهندسی محیط زیست نیز تحت تأثیر محل یا شرکتی است که در آن کار می کنید.

برای مهندسین محیط زیست در شرکت های مهندسی مشاوره عمران و همچنین شرکت های ساختمانی فرصت های زیادی وجود دارد، اما شما همچنین می توانید در بخش دولتی شغلی را دنبال کنید که این امر امنیت شغلی طولانی مدت بیشتری را ارائه می دهد.

مهندسی سیستم

مهندسان سیستم ها محصولات الکترونیکی و سیستمهای فناوری را در یک سازمان مانند امنیت، ایمیل، بازیابی فاجعه و شبکه مدیریت و نگهداری می کنند. به دلیل نقش فناوری در جهان، این گزینه خوب دیگری است، اگرچه دامنه دستمزد ممکن است به اندازه سایر رشته های مهندسی زیاد نباشد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 90023

مطالب مرتبط :
دانشگاه فنی و حرفه ای دختران کرج

آشنایی با دانشگاه فنی و حرفه ای دختران کرج

دانشگاه فنی و حرفه ای دختران کرج دارای رشته های نرم افزار، حسابداری و نقاشی در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی و رشته های گرافیک، معماری، قالی بافی، طراحی دوخت و کودکیاری تنها در مقطع کاردانی است.

راه مهندسی

به همت ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل صورت گرفت؛

طرح مجازی راه مهندسی آغاز شد

ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل طرح مجازی راه مهندسی گامی مهم به سمت تحول بزرگ آموزشی وتربیتی در دانشگاهها را آغاز کرد.

توسط دانشمند ایرانی تحقق یافت؛

ابداع یک LED در مقیاس نانو

دانشمندان موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) به سرپرستی دانشمند ایرانی خود LED را ابداع کرده اند که می تواند کلید غلبه بر محدودیت طولانی مدت در بهره وری منابع نور باشد.

همایش علمی، فرهنگی و هنری «امید ولایت» برگزار می شود

به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛

همایش علمی، فرهنگی و هنری «امید ولایت» برگزار می شود

به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس همایش علمی، فرهنگی و هنری «امید ولایت» به همت بسیج علمی پژوهشی و فناوری ناحیه مبارکه با همکاری بسیج علمی دانشجویی برگزار می شود.

تجارت منطقه ای متحول تر شده است/ کرونا، اقتصاد را با شوک عرضه روبرو کرده و شوک تقاضا را هم به دنبال دارد

نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت؛

تجارت منطقه ای متحول تر شده است/ کرونا، اقتصاد را با شوک عرضه روبرو کرده که شوک تقاضا را به دنبال دارد

نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان، گفت؛ تجارت منطقه ای متحول تر شده و در این امر فعالیتهای بیشتری داریم،اما کرونا، اقتصاد را با شوک عرضه روبرو کرده که شوک تقاضا را به دنبال دارد.

بسیج علمی

بازدید از خبرگزاری علم و فناوری به مناسبت روز خبرنگار

مسئول بسیج علمی و پژوهشی چهارمحال و بختیاری به مناسبت روز خبرنگار از خبرگزاری علم و فناوری بازدید کرد و این روز را به خبرنگاران این خبرگزاری تبریک گفت.

نانو

تصفیه آب و پساب با استفاده از فناوری نانو

گروه تحقیقاتی مهندسی شیمی دانشگاه اراک با استفاده از فناوری نانو، روش نوینی در تصفیه آب و پساب به وسیله طراحی غشا‌های جاذب به دست آوردند وگام موثری در راستای دستیابی به منابع پایدار آب برداشتند.

۱۲۳

۱۵ اردیبهشت ماه برگزار می شود :

چهارمین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در علوم برق و کامپیوتر و مهندسی پزشکی

چهارمین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در علوم برق و کامپیوتر و مهندسی پزشکی ۱۵ اردیبهشت ماه توسط موسسه پژوهشی رهجویان پایا شهر اترک و تحت حمایت سیویلیکا در شهر شیروان برگزار می شود.

fgfb

تفاوت بین «یادگیری ماشین» و «هوش مصنوعی» چیست؟+جدول

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین از اصطلاحات علوم رایانه است. در این مطلب نکاتی ارائه می‌شود که بر اساس آنها تفاوت بین این دو اصطلاح را فرا می‌گیریم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب