معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

بیمارستان های خوزستان کمبود ماسک سه لایه دارند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: یکی از مشکلات مهم و فعلی ما نبود ماسک سه لایه در بیمارستان ها است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، نشست ستاد استانی مدیریت کرونا امروز شنبه 25 مرداد ماه با حضور غلامرضا شریعتی استاندار و جمعی از مسئولان مربوطه در استانداری خوزستان برگزار شد.

در نشست که جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز حضور داشتند دکتر حسین برزگر معاون غذا و داروی این دانشگاه سخنرانی کرد و گفت: یکی از مشکلات مهم و فعلی ما نبود ماسک سه لایه در بیمارستان ها است.

وی در ادامه بیان کرد: به کارخانه شقایق که تولیدکننده ماسک است هم درخواست تامین ماسک سه ‌لایه برای بیمارستان‌ های درگیر کرونا دادیم اما محصولی به ما تحویل داده نشد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر این نکته که اولویت، تامین ماسک برای دانشگاه‌ های علوم پزشکی است، تصریح کرد: برای تامین ماسک مورد نیاز استان خوزستان تلاش هایی صورت گرفت تا از خارج از استان تهیه شود.

دکتر برزگر در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تولید روزانه ۱۸۰ هزار عدد ماسک در استان خوزستان کار به هنگامی بوده اما این تعداد قابل افزایش است و ظرفیت وجود دارد که بیش از این نیز تولید کنیم.

وی با اشاره به این نکته که در عرضه توزیع ماسک در شهرها دچار مشکل بوده ایم، عنوان کرد: خوشبختانه با تلاش های انجام شده هم اکنون در همه داروخانه‌ های حاشیه شهر نیز ماسک وجود دارد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان این نکته که خوزستان، یک استان مرزی است و امکان وارد کردن ماسک وجود دارد، اضافه کرد: در این باید سازمان صمت ملزم به واردات ماسک شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷:۰۱

شناسه خبر: 90054

مطالب مرتبط :
ماسک سه لایه

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری:

تولید اتوماتیک ماسک سه لایه

شیوع ویروس کرونا و کمبود تجهیزات لازم برای مقابله با این ویروس خطرناک فعالان اقتصادی و علمی را به سمت تولید این تجهیزات از جمله ماسک های سه لایه سوق داد که در حال حاضر یکی از مهم ترین روش ها برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری می باشد که چندی پیش با افتتاح خط تولید تمام اتوماتیک ماسک سه لایه دریکی از کارگاه های سازمان انرژی اتمی با حضور دکتر علی اکبر صالحی افتتاح گردید

دکتر حسین برزگر معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

کارهای ابتکاری هزینه های بیمارستان ها را کاهش داد/تحریم معاونت غذا و دارو دانشگاه اهواز از سوی آمریکا

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در بحث دارو و تجهیزات پزشکی کارهای ابتکاری زیادی انجام شده است که در چند سال گذشته در کاهش هزینه در بیمارستان ها موثر بوده است.

 تولید و توزیع ۱۰۰۰ماسک بین دانش آموزان محروم باغستان فردوس

به مناسبت سال تحصیلی جدید:

تولید و توزیع ۱۰۰۰ماسک بین دانش آموزان محروم باغستان فردوس

جهادگران وبسیجیان حلقات تربیتی صالحین پایگاههای مقاومت باغستان فردوس یک هزارماسک را به صورت رایگان تولید و دربین دانش آموزان محروم توزیع کردند.

بازگشایی مدارس

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان:

بازگشایی مدارس عواقب خطرناکی دارد/ ضرورت آغاز سال تحصیلی از طریق فضای مجازی

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: بازگشایی مدارس به صورت حضوری خطایی پر عارضه است که پیش ‌بینی عواقب آن دهشتناک خواهد بود.

کودکان بی‌علامت ممکن است «ناقلان خاموش کرونا » در جامعه باشند

به دلیل شرایط موجود کرونا

مدارس خوزستان ۱۵ شهریور بازگشایی نمی شوند/ بهبهان، امیدیه و آغاجاری در وضعیت قرمز

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اعلام مخالفت با بازگشایی مدارس خوزستان به صورت حضوری از نیمه شهریور اعلام کرد: این موضوع از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا تصویب و قطعی شد.

جلسه مسئولان بسیج علمی استان خوزستان در اهواز

رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خوزستان:

گردهمایی مسئولان بسیج علمی خوزستان برگزار می شود

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان گفت: همزمان با دهه فجر گردهمایی بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان های استان خوزستان در کلانشهر اهواز برگزار می شود.

دکتر محمد پدرام

پرفسور محمد پدرام به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست

استاد برجسته و پرافتخار دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پس از چندین روز تحمل درد و رنج ناشی از کرونا به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست.

ماسک

سرپرست مدیریت سلامت محیط و حرفه ‌ای خوزستان:

استفاده از ماسک در خوزستان به ۴۹ درصد رسید

سرپرست مدیریت سلامت محیط و حرفه ‌ای مرکز بهداشت خوزستان گفت: میزان استفاده از ماسک در هفته سوم مردادماه با دو درصد کاهش در در استان خوزستان ۴۹ درصد بوده و این در حالی است که این رقم در هفته دوم مردادماه ۵۱ درصد بوده است.

پروتکل های بهداشتی

رئیس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد

کمرنگ شدن نظارت بر رعایت دستور العمل ‌های بهداشتی

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در حال حاضر نظارت ‌های تیمی بر روند رعایت دستور العمل ‌های بهداشتی بسیار کمرنگ شده و در برخی شهرها انجام نمی‌ شود و در برخی شهرها نیز نظارت ضعیف است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب