رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد

ایجاد ۲۶۳ فرصت شغلی توسط شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد/انجام ۲۰ مورد داوری ثبت اختراع

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به استقرار ۲۹ شرکت در این پارک گفت: این شرکت ها ۲۶۳ فرصت شغلی در استان ایجاد کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه  و بویراحمد، نشست گارگروه فناوری و نوآوری استان کهگیلویه و بویراحمد عصر دیروز برگزار شد و سید شمس‌الدین هاشمی رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۹۸ سال خوبی برای حوزه فناوری استان بود، گفت: ۹۰ شرکت درخواست دادند که در پارک علم و فناوری استان مستقر شوند که از این تعداد ۲۹ شرکت مجوز گرفتند و در پارک مستقر شدند، ضمن اینکه ۴ مورد از این شرکت ها مجوز دانش بنیان کسب کردند تا تعداد شرکت های دانش بنیان به ۵ مورد افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه با استقرار شرکت های در پارک علم و فناوری ۲۶۳ فرصت شغلی ایجاد شده افزود: تنها مرجعی هستیم که می توانیم استعلام ثبت اختراع در استان را انجام دهیم و ۲۰ مورد داوری ثبت اختراع در سال گذشته انجام شده است.

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مرکز رشد شهرستان گچساران از مراکز فعال استان است و توانسته فروش و اشتغال خوبی ایجاد کند و کارگاه‌ها و رویداد استارتآپی خوبی هم در این مرکز برگزار شده است.

هاشمی عنوان کرد: یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد گچساران توانسته دستگاه تولید ماسک N۹۵ پنج لایه بسازد که به زودی دانش بنیان می شود.یکی از شرکت های یاسوج با ظرفیت اسمی ۱۴ هزار ماسک به زودی شروع به کار می کند.

هاشمی ادامه داد: ساخت کابین ضدعفونی و طراحی و تولید پهبادهای محلول پاشی برای ضدعفونی اماکن پرتردد از دیگر دستاوردهای شرکت های پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد است.

وی بیان کرد: میزان فروش شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری استان ۱۲ برابر تسهیلاتی بود که به آنها پرداخت شده است، مشکلی که برخی واحدهای فناور ما دارند این است که مجوز گرفتن از تجهیزات پزشکی ممکن است کمی زمان‌بر باشد که از دانشگاه علوم پزشکی درخواست داریم در سطح استان این مجوز را به ما بدهند که از کابین ضدعفونی تولید استان استفاده کنیم.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴:۵۱

شناسه خبر: 90098

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

بی توجهی به اختراعات

چرا اختراعات در ایران به تولید صنعتی نمی‌رسند؟

دستگاه

به همت محققان اصفهانی؛

دستگاه تکمیل و رنگ آمیزی متنوع کلاف و بوبین نخ طراحی و ثبت اختراع شد

دستگاه تکمیل و رنگ آمیزی متنوع کلاف و بوبین نخ در صنعت نساجی به همت محققان اصفهانی طراحی و ثبت اختراع شد.

مدرسه غیرانتفاعی یا دکان داری در آموزش؟

گزارش//

سال تحصیلی جدید و بحران کمبود فضای آموزشی در شهر یاسوج

بحران کمبود فضای آموزشی معضلی است که آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد هر ساله با آن مواجه است اما ظاهرا این موضوع امسال جدی تر شده است.

گفتگوی تفصیلی علم و فناوری با جوان نخبه زاهدانی /اختراع سیستم های اتوماتیک ایمنی و عینک هوشمند در استان سیستان و بلوچستان/ اختراعی که امکان آتش سوزی پس از زلزله را کم می کند

گفتگوی تفصیلی علم و فناوری با جوان نخبه زاهدانی /

اختراع سیستم های اتوماتیک ایمنی و عینک هوشمند در استان سیستان و بلوچستان/ اختراعی که امکان آتش سوزی پس از زلزله را کم می کند

امین سالاری یکی از دانشجویان نخبه استان سیستان و بلوچستان می باشد که هم اکنون در رشته برق مشغول به تحصیل است.

کنکور

نماینده سازمان سنجش در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

رقابت ۲۲ هزار داوطلب کهگیلویه و بویراحمدی در کنکور ۹۹

نماینده سازمان سنجش در کهگیلویه و بویراحمد از رقابت ۲۲ هزار داوطلب این استان در کنکور سراسری سال ۹۹ خبر داد.

کنکور

کنکور امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی در دانشگاه شهرکرد برگزار می شود

رئیس دانشگاه شهرکرد گفت: کنکور امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی و در فضایی کاملا بزرگ برگزار می شود که خانواده ها هیچ دغدغه ای در این زمینه نداشته باشند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب