توصیه هایی برای روزهای منتهی به کنکور؛

داوطلبان شب ها زود بخوابند و زود هم بیدار شوند

یک مشاوره تحصیلی گفت: داوطلب باید ساعت خوابت خود را تنظیم کند و سعی کند بین ساعت های ۲۲:۳۰ تا ۲۳ بخوابد و ساعت ۶ صبح هم بیدار شود.

به گزارش سرویس آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری، بالاخره پس از کش و قوص های فراوان تصمیم نهایی از سوی مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم و تحقیقات و فناوری درباره برگزاری کنکور گرفته شد.

بر این اساس آزمون سراسری ورودی دانشگاه و مراکز آموزش عالی دولتی در صبح چهارشنبه ۲۹ مرداد، صبح پنجشنبه ۳۰ مرداد، صبح جمعه ۳۱ مرداد و صبح شنبه یکم شهریور ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

نکاتی که باید داوطلبان کنوکور رعایت کنند

بر اساس اعلام سازمان سنجش و آموزش کشور آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی هنر در صبح چهارشنبه ۲۹ مرداد، داوطلبان گروه‌ های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه ۳۰ مرداد، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه ۳۱ مرداد و داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌ های خارجی در صبح شنبه یکم شهریور ماه در ۳۹۲ شهر و بخش کشور برگزار می‌ شود.

در همین راستا به سراغ نادیا سلطانی مشاور تحصیلی رفتیم تا آخرین توصیه ها را برای داوطبان کنکور سراسری سال 1399 داشته باشد.

وی در گفت و گو با خبرنگار سرویس آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری اظهار کرد: برخی از امور هستند که در روزهای پایانی منتهی به کنکور مهم هستند که باید توسط داوطلبان رعایت شود.

وی در همین ارتباط توضیح داد که داوطلب باید ساعت خوابت خود را تنظیم کند و سعی کند بین ساعت های 22:30 تا 23 بخوابد و ساعت 6 صبح هم بیدار شود.

داوطلبان مرور و تورق سریع را فراموش نکنند

این مشاوره تحصیلی در ادامه نکات دیگری را یادآور شد و گفت: داوطلبان کنکور سراسری در روزهای منتهی به آزمون برای دروس حفظ شدنی مرور و تورق سریع را فراموش نکنند.

وی با اشاره به نکات دیگر برای روزهای آخر منتهی به کنکور سراسری عنوان کرد: فرمول ها و تکنیک های تست زنی دروس حل کردنی و آیات دین و زندگی و همچنین قواعد عربی و لغات و گرامر زبان به خصوص جاهایی که ایراد بیشتری دارد و زود یادش می رود را دوباره مرور کند.

سلطانی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: داوطلبان آزمون سراسری در روزهای پایانی نمودارها، تصاویر، لغات ادبیات و عربی و زبان و همچنین تاریخ ادبیات رو مرور اجمالی و سریع داشته باشند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹:۰۴

شناسه خبر: 90132

مطالب مرتبط :
چلابیان

کسب رتبه دوم کنکور سراسری علوم انسانی توسط عضو بسیج دانش آموزی سازمان علمی پژوهشی مازندران

رتبه دوم کنکور سراسری علوم انسانی به بسیج دانش آموزی و معاونت علمی پژوهشی حوزه بسیج دانش آموزی آمل رسید.

اورژانس

آمادگی اورژانس فسا برای پوشش کنکور سراسری۹۹

مرکز فوریت های پزشکی فسا آمادگی کامل خود را برای پوشش کنکور سراسری در سال ۱۳۹۹ در این شهرستان اعلام کرد .

کنکور

کنکور امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی در دانشگاه شهرکرد برگزار می شود

رئیس دانشگاه شهرکرد گفت: کنکور امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی و در فضایی کاملا بزرگ برگزار می شود که خانواده ها هیچ دغدغه ای در این زمینه نداشته باشند.

آیا برگزاری کنکور در کرونا واجب است؟

رقابت ۱۱۸۲ داوطلب قیروکارزینی درکنکورسراسری ۱۳۹۹

۱۱۸۲ داوطلب در شهرستان قیروکارزین در ماراتن کنکور سراسری ۱۳۹۹ شرکت خواهند کرد.

کنکور

دانشگاهها کمک کار آموزش و پرورش مازندران در برگزاری کنکور

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، گفت: مراکز آموزش عالی کمک کمک کار آموزش و پررورش مازندران در برگزاری کنکور شدند.

اورژانس

آمادگی اورژانس فسا برای پوشش کنکور سراسری۹۹

مرکز فوریت های پزشکی فسا آمادگی کامل خود را برای پوشش کنکور سراسری در سال ۱۳۹۹ در این شهرستان اعلام کرد .

تعویق کنکور

علم و فناوری گزارش می دهد:

برگزاری کنکور در گیر و دار تناقضات کمیسیون آموزش یا ستاد کرونا؟

تعویق چند باره زمان برگزاری کنکور، مصاحبه های متناقض نمایندگان مجلس در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری و تصمیم ستاد ملی کرونا همگی عواملی هستند که کوچکترین اقدامشان در بر روح و روان کنکوری ها تاثیر خواهد گذاشت که شاید مسیر زندگیشان را نیز تغییر دهد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب