استرالیا برای دادن واکسن های COVID-۱۹ به شهروندان به صورت رایگان قرارداد امضا کرد

این کشور با نام داروی AstraZeneca برای نامزد واکسن خود قراردادهایی امضا کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل ازرویترز ، اسکات موریسون ، نخست وزیر استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور تولید واکسن COVID-19 را شروع خواهد کرد و آن را به صورت رایگان در اختیار همه شهروندان قرار می دهد.  این کشور با داروسازی AstraZeneca توافق کرده است.

موریسون در بیانیه ای از طریق ایمیل به دست آمده توسط رویترز گفت: "بر اساس این توافق نامه ، ما دسترسی زودرس را برای هر استرالیایی فراهم کرده ایم."

"در صورت موفقیت آمیز بودن این واکسن ، ما بلافاصله واکسن ها را زیر نظر خود تولید و عرضه خواهیم کرد و آن را برای 25 میلیون استرالیایی رایگان می سازیم."

هفته گذشته آرژانتین و مکزیک اعلام کردند که واکسن بالقوه AstraZeneca در سراسر جهان محبوبیت زیادی دارد و این محصول را  بیشتر برای آمریکای لاتین تولید می کند.

با این وجود موریسون هشدار داد که هیچ تضمینی برای AstraZeneca  نخواهد کرد.  با این حال ، این کشور همچنین برای خرید 100 میلیون سوزن و سرنگ با شرکت فن آوری پزشکی ایالات متحده Becton Dickinson قرارداد 24.7 میلیون دلاری (17.9 میلیون دلار) امضا کرده است.  یک چیز مطمئناً ، اگر آن واکسن مناسب انجام شود ، کشور آماده توزیع آن خواهد بود.

استرالیا زمانی به عنوان رهبر مبارزه با COVID-19 مشهور بود.  با این حال ، در یک ماه گذشته ، این کشور از عفونت های گسترده رنج می برد.  با این وجود ، در 24000 مورد مبتلاو مرگ 438 نفر ، این کشور بهتر از بسیاری از کشورهای توسعه یافته است.

در حال حاضر بیش از 160 کاندید واکسن در کارآزمایی های بالینی  وجود دارد که تعدادی از آنها در استرالیا هستند.  بنابراین ، موریسون افزود که این کشور در جستجوی واکسن برای نامزد AstraZeneca نیست.

 

اتمام خبر/

                                                                

                                                        خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

                                                         http://stnews.ir/p=88642

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹:۲۶

شناسه خبر: 90140

مطالب مرتبط :
کودکان بی‌علامت ممکن است «ناقلان خاموش کرونا » در جامعه باشند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد:

کودکان بی‌علامت ممکن است «ناقلان خاموش کرونا » در جامعه باشند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که کودکان می‌توانند عامل انتقال ویروس COVID-۱۹ باشند، حتی اگر هیچ علائمی نداشته باشند و ممکن است هفته‌ها آزمایش‌ کرونایشان مثبت بماند.

اپلیکیشن

اپلیکیشنی که موجودات سمی را شناسایی می‌کند+لینک

کشور استرالیا طبیعت بکر و ناشناخته‌ای دارد که برای بسیاری از طبیعت‌گردان و علاقه‌مندان به سفر می‌تواند جذاب و هیجان‌انگیز باشد. اما تنوع گونه های گیاهی و جانوری موجود در این کشور از سویی دیگر می تواند خطر قرار گرفتن در معرض موجودات خطرناک نظیر مارها و عنکبوت های سمی را افزایش دهد. از همین رو گروهی از محققان دست به ابتکار جالبی زده اند.

۳۶ میلیون جوان در پنجره جمعیتی هستند/: تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند

عضو هیئت علمی اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت؛

۳۶ میلیون جوان در پنجره جمعیتی هستند/ تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند

محمدرضا حیدری عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان در وبینار «جهش تولید، فرصت ها و تهدیدها» با بیان این که در ایران ۱۴ میلیون دانش‌آموخته دانشگاهی داریم و ۳۶ میلیون نفر جوان ما در پنجره جمعیتی هستند، گفت: تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند.

واکسن کرونا

محققان آمریکایی می‌خواهند یک سویه جدید ویروس کرونا بسازند+عکس

محققین سراسر دنیا در حال ساخت بیش از ۱۶۵ واکسن علیه ویروس کرونا هستند و ۲۷ واکسن به فاز آزمایش انسانی رسیده اند. معمولا واکسن قبل از رسیدن به فاز بالینی به چند سال تحقیق و آزمایش نیاز دارد اما دانشمندان سعی دارند تا سال آینده واکسن امن و موثر این ویروس را تولید کنند.

ویروس کرونا

شایعات مرتبط با کرونا تاکنون دست کم جان ۸۰۰ نفر را گرفته است!

با شیوع ویروس کرونا و مبتلا شدن تعدادی از افراد به این بیماری، بازار شایعات هم در کنار آن رونق گرفته است؛ به طوری که افزایش شایعات، استرس و نگرانی‌های زیادی را برای تمام افراد جامعه بوجود آورده است. اما کار به همینجا ختم نمیشود و این شایعات و دروغ پراکنی ها منجر به از دست رفتن جان انسان ها می شود.

ترکیب ابریشم با پلیمرها ممکن است به ایجاد ایمپلنت های جدید زیست پزشکی کمک کند

ترکیب ابریشم با پلیمرها ممکن است به ایجاد ایمپلنت های جدید زیست پزشکی کمک کند

ابریشم مصنوعی جدید ، متشکل از پلیمرهای کامپوزیت مصنوعی ، می تواند در بخش های جراحی ظاهر شود.

ظفرمند

مدیرکل بیمه سلامت مازندران:

تماس ۴۰۰ هزار نفر با شماره ۱۶۶۶ بیمه سلامت در زمان پیک شیوع کرونا در کشور/ دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت حذف می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت مازندران، گفت: ۴۰۰ هزار نفر با شماره ۱۶۶۶ بیمه سلامت کشور در زمان پیک شیوع کرونا تماس گرفته و از خدمات دریافت مشاوره تلفنی برخوردار شدند و همین موضوع یعنی اینکه ۴۰۰ هزار بار مراجعات مردم به مراکز درمانی انجام نشده است

واکسن

علم و فناوری گزارش می دهد؛

از اولین واکسن بیماری کرونا به صورت رسمی رونمایی شد / تا چه اندازه می توان به درمان ساخته شده روسیه اعتماد کرد ؟

صبح امروز رئیس جمهور روسیه به صورت رسمی از اولین واکسن کرونای جهان رونمایی کرد و اعلام کرد این واکسن می تواند مردم را در مقابل ویروس کرونا محافظت نماید؛ این اتفاق در حالی افتاده است که بسیاری از دانشمندان بر موثر بودن واکسن روسیه بر روی این بیماری با تردید صحبت می کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب