خبرگزاری علم و فناوری

ایجاد ارتباط بین هوش مصنوعی و مغز انسان با مواد مصنوعی زیستی

تیمی از دانشمندان دانشگاه دلاور به یک ماده مصنوعی بیولوژیکی دست یافته اند که با استفاده از پلیمرهای مختلف بین AI با مغز انسان ارتباط برقرار کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از آی ای؛ یک کشف مقدماتی در دانشگاه دلاور انجام شد. تیمی از دانشمندان به یک ماده مصنوعی بیولوژیکی دست یافته اند که ادعا می کنند آنها یک قدم بزرگ برای ایجاد ارتباط AI با مغز انسان است.

ارائه این مطالعه امروز در نمایشگاه آنلاین انجمن شیمی شیمی آمریکا (که از 17 تا 20 اوت برگزار می شود) انجام شد. چقدر زمان داریم تا اولین سایبورگ ها از بین بروند، تعجب می کنیم؟

اتصال الکترونیک با بافت انسان به عنوان یک چالش بزرگ به عنوان مواد سنتی مانند سیلیکون، فولاد و طلا منجر به تشکیل بافت اسکار در محل کاشت آنها شد.

در حالی که بافت اسکار به خودی خود در بعضی مواقع مشکل ایجاد می کند، به دلیل کاهش هدایت الکتریکی ناحیه درگیر، چالش دیگری نیز ایجاد می کند. بنابراین، انتقال اطلاعات الکتریکی از رایانه به انسان با این مواد تا حد زیادی غیرقابل اجتناب است. محققان با استفاده از پلیمرهای مختلف می توانند بر این مسئله غلبه کنند.

سرپرست این تحقیق دکتر دیوید مارتین گفت: ما ایده این پروژه را گرفتیم زیرا ما در تلاش بودیم تا میکروالکترودهای آلی سفت و سخت را با مغز متصل کنیم، اما مغزها از مواد آلی، شور، زنده ساخته شده اند.

مارتین ادامه می دهد: در ابتدا خوب پیش نرفت، بنابراین آنها فکر کردند که می توانند راه بهتری برای این کار بیابند. ما شروع به جستجوی مواد الکترونیکی ارگانیک مانند پلیمرهای کونژوگه شده که در دستگاه های غیر بیولوژیکی استفاده می شدند، کرده ایم ما یک نمونه شیمیایی با ثبات پیدا کردیم که به عنوان یک پوشش ضد الکتریسیته ساکن برای نمایشگرهای الکترونیکی به صورت تجاری فروخته شد.

مثالی که در اینجا ذکر شد، پلیمری است که با نام PEDOT شناخته می شود. اخیراً کشف شد و قادر به تبدیل آجرهای خانه مشترک به واحدهای ذخیره انرژی است.

PEDOT همچنین در زمینه های بیولوژیکی کاربردهای بسیاری دارد. مارتین ادعا می کند: بیومولکول مورد علاقه خود را نامگذاری کنید، و در اصل می توانید یک فیلم PEDOT تهیه کنید که دارای هر گروه عملکردی باشد که شما به آن علاقه دارید. پلیمرهای PEDOT در اختلالات مغزی و سیستم عصبی مورد استفاده قرار می گیرند. تنوع در این پلیمر می تواند برای تعامل با آنتی بادی، DNA یا پپتیدها استفاده شود.

محققان یکی از مواردی را که با دوپامین در تعامل است ایجاد کردند، اما ما هنوز اطلاعات بیشتری کسب نکردیم. این تیم قصد دارد در اواخر ماه جاری جزئیات بیشتری را ارائه دهد. یک انتشار در مورد PEDOTs از آوریل 2020 می تواند بینش بیشتری را برای این کنجکاوی فراهم کند.

انتهای پیام

زمان انتشار: شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 90145

مطالب مرتبط :
فیلم

تماشا کنید: هوش مصنوعی قدیمی‌ترین فیلم جهان را بازسازی کرد

با انتشار نسخه‌ی باکیفیت یکی از نخستین فیلم‌های سیاه‌و‌سفید صامت سینما در یوتیوب، این پرسش مطرح شده است که بهبود کیفیت تصاویر پیکسلی دقیقا چگونه انجام می‌شود؟ بخوانید از یک کاربر «یوتیوب» از هوش مصنوعی برای بازسازی قدیمی‌ترین صحنه‌های فیلم‌ موجود در جهان استفاده کرده است.

۲۵۴

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال:

۵ فناوری آینده ساز کشور در مسیر حمایت ویژه

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی گفت: ۶برنامه حمایتی از ۵ فناوری آینده ساز در حوزه فناوری اطلاعات را در قالب برنامه «استارت آپ پلاس»تدوین شده است.

۳۶ میلیون جوان در پنجره جمعیتی هستند/: تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند

عضو هیئت علمی اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت؛

۳۶ میلیون جوان در پنجره جمعیتی هستند/ تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند

محمدرضا حیدری عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان در وبینار «جهش تولید، فرصت ها و تهدیدها» با بیان این که در ایران ۱۴ میلیون دانش‌آموخته دانشگاهی داریم و ۳۶ میلیون نفر جوان ما در پنجره جمعیتی هستند، گفت: تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند.

مشمشه بیماری باکتریایی واگیردار قابل انتقال از دام به انسان/ راه اندازی مرکز آزمایشگاهی تشخیص با تکنیک نوین در اصفهان

رئیس آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان؛

مشمشه بیماری باکتریایی واگیردار قابل انتقال از دام به انسان/ راه اندازی مرکز آزمایشگاهی تشخیص با تکنیک نوین در اصفهان

رئیس آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان با بیان این که مشمشه یک بیماری باکتریایی واگیردار خطرناک و قابل انتقال از دام به انسان است، خبرداد: اولین مرکز آزمایشگاهی تشخیص بیماری مشمشه با تکنیک نوین (CFT) بعد از مرکز ملی تشخیص در تهران در اداره کل دامپزشکی استان اصفهان راه اندازی شد.

ترکیب ابریشم با پلیمرها ممکن است به ایجاد ایمپلنت های جدید زیست پزشکی کمک کند

ترکیب ابریشم با پلیمرها ممکن است به ایجاد ایمپلنت های جدید زیست پزشکی کمک کند

ابریشم مصنوعی جدید ، متشکل از پلیمرهای کامپوزیت مصنوعی ، می تواند در بخش های جراحی ظاهر شود.

هوش مصنوعی

برای رهایی از تنهایی در قرنطینه می‌توانید با این هوش مصنوعی گفتگو کنید+عکس

فیلم ‌Her را به خاطر دارید؟ در این فیلم سامانتا معشوقه شخصیت اصلی داستان که فردی منزوی بود، یک نمونه ای تکامل یافته از هوش مصنوعی بود. در حقیقت هیچ وجودی نداشت. حال بخوانید از اپلیکیشن جدیدی به نام رپلیکا ساخته استارتاپی به همین نام که در با بهره گیری از یک هوش مصنوعی می‌تواند با کاربر به طور خارق العاده ای گفتگو کند.

هیدروژل

ساخت مغز مصنوعی که توانایی حافظه و فراموشی دارد+عکس

هیدروژل‌ها موادی انعطاف‌پذیر هستند که از درصد زیادی آب تشکیل می‌شوند (در این مورد حدود ۴۵%) به‌همراه سایر مواد شیمیایی که ساختار داربستی مانند را برای مهار آب فراهم می‌کنند. به دلیل محتوای آب قابل توجه، هیدروژل همچنین دارای درجه انعطاف‌پذیری بسیار شبیه به بافت طبیعی است. به عنوان «مواد هوشمند» پاسخگو، آنها می‌توانند سامانه‌های شیمیایی را ایجاد کنند که در اثر تحریک با عوامل خارجی باعث شود ترکیبات خاصی به محیط آزاد شوند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب