یادداشت/

نقش موثر خبرنگاران در جامعه

با جرات می توان ادعا کرد که نقش یک خبرنگار فهیم، آگاه و شجاع، از یک نماینده فعال مجلس و یک وزیر کارآمد مهمتر و موثرتر است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، به هیچ وجه انتقاد کردن به معنی مخالفت وضدیت نیست. اما انتقاد باید در چارچوب اصول باشد. چارچوب اصول، اصول انقلاب اسلامی است. اصول انقلاب هم سلیقه ‏‌ای نیست.

 به همین دلیل رسالت بزرگی بر دوش اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران قرار دارد که آنها را پیش ‌قراولان عرصه حفظ ارکان نظام و مرزهای فرهنگی قرار داده است.

این مقدمه که عین بیان مقام معظم رهبری است، خبرنگاران را به چشم بینا و زبان گویای جامعه برای دیدن و اظهار و مطالبه در زمینه ناهنجاری های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی تبدیل می کند.

اولین قدم در اصلاح ناهنجاری های پیدا و پنهان در جامعه تقویت آزادی بیان و مطبوعات در نقد عملکردهای مدیران دولتی و مجریان قانون است.

اما انتقاد باید خیر خواهانه و مبتنی بر آگاهی و اطلاعات و به دور از دروغ، تهمت و افترا باشد.

اخیراً خبرنگاران فهیم، شجاع و آگاه گزارش های مستند و دقیقی از برخی نواقص و کاستی ها در سطح ملی تهیه و ارائه کردند که با توجه به ریشه یابی صفر تا صد موضوع، فرصتی برای انکار و لاپوشانی توسط متصدیان امر باقی نمی گذارد.

همین گزارش های دقیق و متقن که نمونه هائی از آنها از مرکز مشهد، شیراز و تهران تهیه و از صدا و سیما منتشر شد، مبنای اصلاح عملکردها و حتی بازنگری در قوانین و مقررات مربوطه  شده و یا می شود.

با جرات می توان ادعا کرد که نقش یک خبرنگار فهیم، آگاه و شجاع، از یک نماینده فعال مجلس و یک وزیر کارآمد مهمتر و موثرتر است.

 

علیرضا زمانی راد

پژوهشگر، فعال اجتماعی و دانشجوی دکترای حقوق عمومی

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹:۰۶

شناسه خبر: 90172

مطالب مرتبط :
خبرنگار

یادداشت/

حقیقت نگار

خبرنگار وظیفه نقل واقع حقیقی و حقیقت وقایع را دارد، اما این چند کلمه که نیم سطری بیش نیست میدان تقابل حقیقت جویان و فرزندان شیطان شده است.

جلسه مسئولان بسیج علمی استان خوزستان در اهواز

رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خوزستان:

گردهمایی مسئولان بسیج علمی خوزستان برگزار می شود

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان گفت: همزمان با دهه فجر گردهمایی بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان های استان خوزستان در کلانشهر اهواز برگزار می شود.

دکتر محمد پدرام

پرفسور محمد پدرام به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست

استاد برجسته و پرافتخار دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پس از چندین روز تحمل درد و رنج ناشی از کرونا به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست.

روز پزشک

روز بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک

نعمت خدمت به دیگران، نعمتی است که نصیب هر کسی نمی شود و بی شک پزشکان پس از خداوند متعال شفا دهنده بیماران می باشند.

برگزاری کارگاه پرسشگری با حضور سردار حسن زاده

برگزاری کارگاه پرسشگری با حضور سردار حسن زاده

این جلسه با هدف آموزش و نوع فعالیت بسیجیان در این زمینه با حضور سردار حسن زاده، دکتر حسن پور و دکتر محمدی برگزار گردید

ظفرمند

مدیرکل بیمه سلامت مازندران:

تماس ۴۰۰ هزار نفر با شماره ۱۶۶۶ بیمه سلامت در زمان پیک شیوع کرونا در کشور/ دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت حذف می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت مازندران، گفت: ۴۰۰ هزار نفر با شماره ۱۶۶۶ بیمه سلامت کشور در زمان پیک شیوع کرونا تماس گرفته و از خدمات دریافت مشاوره تلفنی برخوردار شدند و همین موضوع یعنی اینکه ۴۰۰ هزار بار مراجعات مردم به مراکز درمانی انجام نشده است

ماسک

سرپرست مدیریت سلامت محیط و حرفه ‌ای خوزستان:

استفاده از ماسک در خوزستان به ۴۹ درصد رسید

سرپرست مدیریت سلامت محیط و حرفه ‌ای مرکز بهداشت خوزستان گفت: میزان استفاده از ماسک در هفته سوم مردادماه با دو درصد کاهش در در استان خوزستان ۴۹ درصد بوده و این در حالی است که این رقم در هفته دوم مردادماه ۵۱ درصد بوده است.

پروتکل های بهداشتی

رئیس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد

کمرنگ شدن نظارت بر رعایت دستور العمل ‌های بهداشتی

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در حال حاضر نظارت ‌های تیمی بر روند رعایت دستور العمل ‌های بهداشتی بسیار کمرنگ شده و در برخی شهرها انجام نمی‌ شود و در برخی شهرها نیز نظارت ضعیف است.

بسیج علمی

بازدید از خبرگزاری علم و فناوری به مناسبت روز خبرنگار

مسئول بسیج علمی و پژوهشی چهارمحال و بختیاری به مناسبت روز خبرنگار از خبرگزاری علم و فناوری بازدید کرد و این روز را به خبرنگاران این خبرگزاری تبریک گفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب