سیدکمال پاکفطرت, مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس:

اولویت اول روستاهای فارس اشتغال و کارآفرینی می باشد

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با ذکر اینکه ثروت بسیاری در روستاها نهفته, خاطرنشان کرد: اولویت اول روستاهای استان فارس در برهه کنونی اشتغال و کارآفرینی می باشد و ما آماده هرگونه همکاری برای افزایش میزان اشتغال و کارآفرینی در روستاها هستیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، سیدکمال پاکفطرت, مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در جلسه با معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی استان فارس, دبیر قرارگاه جهادی امام حسین(ع) و جمعی از فعالان اشتغالزایی و کارآفرینی اظهار داشت: یکی از مقوله های مغفول مانده در کشور بصورت عامه و در استان فارس بصورت خاص مبحث مهم اشتغال و کارآفرینی بوده است.
وی با بیان اینکه به اشتغال و کارآفرینی توجه سطحی شده و ضعیف عمل کرده ایم, گفت: طی چند دهه بی توجهی نسبت به روستاها, شاهد مهاجرت بسیاری از روستاها به شهرها بوده ایم که عمده دلیل آن عدم اشتغال روستائیان بوده است.
این مقام مسئول با ذکر اینکه از صدقه سر نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمات بسیاری از جمله حوزه های راه, آب, برق و گاز در روستاها انجام شده, تصریح کرد: در گذشته روستاها غالب تولیدکننده بودند اما اکنون بسیاری از آنها به مصرف کننده بدل شده اند.
وی پیرامون تسهیلات در روستاهای استان فارس عنوان کرد: در دو سال گذشته نزدیک 600 میلیارد تومان تسهیلات در روستاهای استان فارس پرداخت شده که توانستیم اشتغالزایی خوبی نیز داشته باشیم.
سیدکمال پاکفطرت با اشاره به فاصله گرفتن روستاها از حوزه کاری و فعالیتی خود, ادامه داد: طی رصد و بررسی هایی که صورت گرفته, معضلی در روستاها با عنوان تغییر فرهنگ داریم که باعث ضربه زدن به روستاها شده است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در پایان با ذکر اینکه ثروت بسیاری در روستاها نهفته, خاطرنشان کرد: اولویت اول روستاهای استان فارس در برهه کنونی اشتغال و کارآفرینی می باشد و ما آماده هرگونه همکاری برای افزایش میزان اشتغال و کارآفرینی در روستاها هستیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 90184

مطالب مرتبط :
کمال

جايگاه رفيع مهندس و مهندسي در انديشه و تاريخ كشور

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: جايگاه رفيع مهندس و مهندسي در انديشه و تاريخ كشور عزيزمان يادآور ابتكار، آفرينش، خلاقيت و زمينه‌ساز رشد و پيشرفت كشور درطول اعصار بوده و مي باشد.

کمیته امداد

تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه های ابلاغی در بخش اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس

سید اسماعیل جوادی حقیقی در گفتگو با علم و فناوری از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه های ابلاغی در بخش اشتغال کمیته اماد امام خمینی (ره) استان فارس خبر داد.

کار افرینی

در چهارمحال و بختیاری:

۷۷۹ طرح اشتغال روستایی به صندوق کار آفرینی امید معرفی شد

مدیر کل صندوق کار افرینی امید چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه ۷۷۹ طرح در زمینه اشتغال روستایی به ما ارائه شده است بیان داشت: بیش از ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات برای ۷۷۹ طرح پرداخت شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب