یک مطالعه جدید از دانشگاه کالیفرنیا؛

طبق تجزیه و تحلیل ژنومی، گونه های جانوری در برابر کرونا ویروس جدید آسیب پذیر اند

محققان دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، گزارش کردند:انسانها تنها گونه ای نیستند که با خطر بالقوه کروناویروس جدید که باعث کووید۱۹ می شود مواجهه شده اند،تجزیه و تحلیل ژنومی نشان می دهد بسیاری از گونه های جانوری در برابر عفونت کرونا ویروس جدید آسیب پذیرهستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان  به نقل از مدیکال اکسپرس، براساس یک مطالعه جدید از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، انسانها تنها گونه ای نیستند که با خطر بالقوه کروناویروس جدید که باعث کووید19 می شود مواجهه شده اند،تجزیه و تحلیل ژنومی نشان می دهد بسیاری از گونه های جانوری در برابر عفونت کرونا ویروس جدید آسیب پذیرهستند.

 

یک تیم بین المللی از دانشمندان از آنالیز ژنومی برای مقایسه گیرنده اصلی سلولی ویروس در انسان استفاده کردند . آنزیم تبدیل آنژیوتانسین 2 یا ACE2 در 410 گونه مختلف مهره داران، از جمله پرندگان، ماهی ها، دوزیستان، خزندگان و پستانداران وجود دارد.

آنژیوتانسین 2 معمولاً در بسیاری از انواع مختلف سلول ها و بافت ها از جمله سلول های اپیتلیال در بینی، دهان و ریه ها یافت می شود. در انسانها ، 25 اسید آمینه پروتئین آنژیوتانسین 2  برای اتصال ویروس به سلولها مهم است.

محققان از این 25 دنباله اسید آمینه پروتئین آنژیوتانسین 2 و مدل سازی ساختار پروتئین پیش بینی شده آن به همراه پروتئین کروناویروس جدید استفاده کردند تا ارزیابی کنند که چه تعداد از این اسیدهای آمینه در پروتئین آنژیوتانسین 2 گونه های مختلف یافت می شود.

جوآنا داماس نویسنده  اصلی مقاله و همکار تحقیقاتی این مطالعه می گوید: "حیوانات با همه 25 اسید آمینه مطابقت دارند پیش بینی می شود که پروتئین انسانی در معرض بیشترین خطر ارتباط کروناویروس جدید از طریق آنژیوتانسین 2 باشد. "پیش بینی می شود اتصال آنژیوتانسین 2 گونه ها با انسان متفاوت است. "

توسط اتحادیه بین المللی حفاظت از محیط زیست حدود 40 درصد از گونه های بالقوه مستعد ابتلا به کروناویروس جدید به عنوان "تهدید" طبقه بندی می شوند و ممکن است بطور خاص در انتقال انسان به حیوان آسیب پذیر باشد. این تحقیق در تاریخ 21 اوت در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شد.

هریس لوین، نویسنده اصلی این مطالعه و استاد برجسته تکامل و اکولوژی در  دانشگاه کالیفرنیا دیویس می گوید: "این داده ها یک نقطه شروع مهم برای شناسایی جمعیت های آسیب پذیر و در معرض خطر حیوانات در معرض خطر عفونت کرونا ویروس است." "ما امیدواریم که این امر الهام بخش روش هایی باشد که هم از سلامتی حیوانات و هم  از سلامتی انسان در حین همه گیری محافظت می کند."

 

پیش بینی می شود گونه هایی در معرض خطر قرار دارند

پیش بینی می شود که چندین گونه ابتدایی بسیار جدی مانند گوریل دشت غربی، اورانگوتان سوماتران و گیبون سفید گونه شمالی در معرض خطر ، قرار دارند که از طریق گیرنده آنژیوتانسین 2خود در معرض خطر شدید کروناویروس جدید قرار دارند.

حیوانات دیگر که پر خطر پر خطر هستند شامل پستانداران دریایی مانند نهنگ های خاکستری و دلفین های گلوگاه و همچنین همسترهای چینی هستند.

حیوانات خانگی مانند گربه ها، گاوها و گوسفند ها دارای ریسک متوسط ​​هستند، و سگ ها، اسب ها و خوک ها برای اتصال آنژیوتانسین 2خطر کم داشتند. چگونگی ارتباط این با عفونت و خطر بیماری باید توسط مطالعات آینده مشخص شود، اما برای آن دسته از گونه هایی که داده های مربوط به عفونت را می شناسند، این ارتباط زیاد است.

در موارد مستندات عفونت کروناویروس جدید رازهای زیادی وجود دارد، گربه ها، سگ ها، همسترها، شیرها و ببرها، ویروس ممکن است از گیرنده های آنژیوتانسین 2 استفاده کنند یا ممکن است از گیرنده هایی غیر از ACE2 برای دسترسی به سلول های میزبان استفاده کنند. گرایش کمتر برای اتصال می تواند به ابتلا کمتر به عفونت یا توانایی کمتر عفونت در یک حیوان یا بین حیوانات پس از برقراری عفونت ترجمه شود.

 


به دلیل این که امکان دارد حیوانات کرونا ویروس جدید را از انسان و برعکس بگیرند، موسساتی از جمله باغ وحش ملی و باغ وحش سن دیگو ، برنامه هایی را تنظیم کرده اند که هم از حیوانات و هم از انسان محافظت کنند.

کولاوس-پیتر کوپفلی ، دانشمند ارشد پژوهش و زیست شناس حفاظت دانشکده حفاظت اسمیتسونیان می گوید: "بیماری های حیوانات وحشی و نحوه جلوگیری از انتقال انسان به حیوانات چالشی جدیدی برای باغ وحش ها و متخصصان مراقبت از حیوانات نیست." "این اطلاعات جدید به ما امکان می دهد تا تلاش های خود را متمرکز کنیم و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم تا حیوانات و انسان ها در امان باشند."

نویسندگان در مورد تفسیر نادرست خطرات پیش بینی شده حیوانات بر اساس نتایج محاسباتی، احتیاط لازم را نشان می دهند، و خاطرنشان می کنند خطرات واقعی فقط با داده های تجربی اضافی قابل تأیید است اما لیست حیوانات را می توان در اینجا یافت.

تحقیقات نشان داده اند که منشا اولیه کروناویروس جدید احتمالاً گونه ای از خفاش است. مشخص شد که خفاش ها در معرض خطر از طریق گیرنده ACE2 خود، که مطابق با داده های تجربی واقعی است، در معرض خطر هستند.

اینكه آیا خفاش ها كروناویروس جدید را مستقیماً به انسان منتقل می كنند، یا اینكه از طریق میزبان واسطه عبور كرده است، هنوز مشخص نیست، اما این تحقیق از این ایده كه یك یا چند میزبان واسطه درگیر بودند، پشتیبانی می كند. داده ها به محققان این امکان را می دهد که گونه هایی را که ممکن است بعنوان میزبان واسطه در مناطق وحشی باشد، به صفر برساند و به تلاشها برای کنترل شیوع آینده عفونت کروناویروس جدید در جمعیت های انسانی و حیوانات کمک کند.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://medicalxpress.com/news/2020-08-genomic-analysis-reveals-animal-species.html

زمان انتشار: شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴:۲۷

شناسه خبر: 90237

مطالب مرتبط :
حیوانات و ویروس کرونا

نتیجه یک مطالعه ژنومی جدید: احتمالا ۴۱۰ گونه جانوری به کرونا دچار شده‌اند!

از زمان شیوع ویروس کرونا، مطالعه جنبه های مختلف این ویروس و بیماری ناشی از آن رونق گرفته است. یکی از مباحث داغ روز درباره احتمال ابتلا و یا انتقال ویروس کرونا در حیوانات است. انتقال ویروس کرونا به سایر جانوران می ‌تواند ریشه کن کردن این بیماری را به تعویق بیاندازد و امکان ظهور دوباره ‌آن به اشکال دیگر را قوت بخشد.

۰۲۲۵۲

بنابر ادعای شرکت خودروسازی LUCID MOTORS

رونمایی از سریعترین خودروی برقی جهان

لوسید موتورز که یک شرکت بزرگ خودروسازی در دنیا است بتازگی مدعی شده سریع‌ترین خودروی برقی جهان را تولید کرده که دارای دو موتور با قدرت مجموعاً ۱۰۸۰ اسب بخار خواهد بود.

داروی تزریقی جدید هم جلوگیری کننده و هم درمان کننده «ایدز»

محققان دانشگاه یوتا؛

داروی تزریقی جدید هم جلوگیری کننده و هم درمان کننده «ایدز»

محققان دانشگاه یوتا یک داروی تزریقی مبتنی بر پپتید ابداع کرده اند که از ابتلا به HIV جلوگیری می کند و بر خلاف سایر داروهای موجود در بازار، نوآوری درمانی محافظت طولانی مدت را ارائه می دهد، مقاومت دارویی را کاهش می دهد و عوارض جانبی کمی دارد.

اگر نتوانیم تولید بیمار را مهار کنیم سیستمهای درمانی از عهده برنخواهند آمد/ در آزمایشگاهها لنگ قطعات مصرفی ساده هستیم

رئیس بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان؛

اگر نتوانیم تولید بیمار را مهار کنیم سیستمهای درمانی از عهده برنخواهند آمد/ در آزمایشگاهها لنگ قطعات مصرفی ساده هستیم

دکتر رضا فدایی رئیس بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان و متخصص عفونی، با بیان این که اگر نتوانیم تولید بیمار را مهار کنیم سیستمهای درمانی از عهده برنخواهند آمد گفت: در حوزه آزمایشگاه با محدودیت منابع و تجهیزات مواجهه هستیم، بویژه در آزمایشگاهها لنگ قطعات مصرفی ساده فلزی و پلاستیکی با حجم های مختلف هستیم.

ایزوتوپهای آهن بارش «ابرنواخترها» بر روی زمین است

محققان دانشگاه ملی استرالیا گزارش کردند؛

ایزوتوپهای آهن «بارش ابرنواخترها» بر روی زمین است

پروفسور آنتون والنر ، فیزیکدان هسته ای دانشگاه ملی استرالیا، که تجزیه رسوبات دفن شده در اعماق زیر آب اقیانوس هند را انجام داده است، می گوید: ایزوتوپهای آهن بارش ابرنواخترها بر روی زمین است.

دارو

فن آوری سرنگ ۲ مخزنه می تواند تزریق داروهای بیولوژیک غلیظ را فعال کند

محققان MIT یک وسیله ساده و کم هزینه برای تزریق زیر جلدی داروهای بیولوژیک غلیظ طراحی کرده اند.

ی

دستگاه ضدعفونی پدالی در یزد ساخته شد

دستگاه ضدعفونی پدالی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا توسط مخترع یزدی ساخته شد.

درخشش پژوهش سرای دانش آموزی شهید شهریاری اصفهان در رشته ادبیات و علوم انسانی

درخشش پژوهش سرای دانش آموزی شهید شهریاری اصفهان در رشته ادبیات و علوم انسانی

مدیر پژوهش سرای دانش آموزی شهید شهریاری اصفهان از راهیابی تعداد ۴۷ نفر از دانش آموزان این پژوهشسرا برای شرکت در نخستین دوره مسابقات علمی- پژوهشی کشوری خبرداد و گفت: از این تعداد هشت عنوان برتر مربوط به رشته ادبیات و علوم انسانی است.

سازه های سنگی ۷۰۰۰ ساله در عربستان سعودی از قدیمی ترین های جهان است

محققان مؤسسه ماکس پلانک و کالج کینگ لندن؛

سازه های سنگی ۷۰۰۰ ساله در عربستان سعودی از قدیمی ترین های جهان است

محققان مؤسسه ماکس پلانک و کالج کینگ لندن براساس تفسیر تصاویر ماهواره ای گزارش کردند: سازه های سنگی ۷۰۰۰ ساله در عربستان سعودی از قدیمی ترین های جهان است، این ساختارهای اسرارآمیز سنگی مستطیل شکل ممکن است به یک هدف آیینی خدمت کرده باشند.

۱۲۳۴۵۶

کرونا و چالش‌های نظام آموزشی در سال تحصیلی جاری

تامین گوشی داشتن زیرساخت‌های اینترنتی و در عین حال افزایش سواد رسانه‌ای خانواده‌ها و تهدید کرونا از مهمترین چالش‌های نظام آموزشی در سال تحصیلی جاری است که متولیان امر باید برای همه موضوعات برنامه‌ای مدون داشته باشند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب