با حضور استاندار مازندران

عملیات ساختمانی چهارمین پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کشور در مازندران آغاز شد

عملیات ساختمانی چهارمین پارک علم و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مازندران از صبح امروز آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بحث فعالیت پارک علم و فناوری را در دستور کار خویش قرار دادند.

متولیان دانشگاه علوم پزشکی مازندران موفق شدند با پیگیری‌های انجام شده عملیات ساختمانی پارک علم و فناوری این دانشگاه را در دستور کار خویش قرار دهند.

مدیران دانشگاه علوم پزشکی مازندران صبح امروز با حضور احمدحسین زادگان چهارمین پارک علم و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را در محل پردیس پیامبر اعظم کلنگ زنی کردند.

بر اساس اطلاعاتی که معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران در اختیار خبرنگاران حاضر در این مراسم قرار داده برای این مجموعه بیش از 20 میلیارد تومان اعتبار درخواست داده شده است.

مجید سعدی، اظهار کرد: در سال جاری و برای شروع عملیات ساختمانی 600 میلیون تومان اعتبار اختصاص پیدا کرده است.

وی با اعلام اینکه برای این مجموعه ردیف ملی در نظر گرفته شده است، گفت: این مجموعه قرار است در زمینی به مساحت هفت هکتار احداث شود.

در ادامه سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اظهار کرد: این مجموعه دانشگاهی با ارتقاء فعالیت‌های پژوهشی در جمع دانشگاه‌های تیپ یک قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه توسعه فعالیت علمی یکی از دغدغه‌های جدی متولیان امر دانشگاهی است، گفت: توسعه فعالیت فناورانه یکی از موضوعات جدی است که در کشور آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطر نشان کرد: امروزه دانشگاه ها در مسیر فناوری و نسل جدید حرکت می کنند و در این دانشگاه‌ها حوزه پژوهشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که ما نیز باید به درستی این ساختار را پیش ببریم.

وی با بیان اینکه در حوزه فناوری نیز ثبت اختراعات افزایش یافته است، گفت: با ارتباط بیشتر بین صنعت، تجارت و تولید محصولات دانش محورمی توان گام موثری در این زمینه برداشت و رسیدن به کاربرد عمومی نیازمند ارتقا زیرساخت ها می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه پارک علم و فناوری سلامت باید دارای یک سری مشخصات مانند اختصاص حداقل ۵ هکتار زمین باشد،گفت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران سومین دانشگاهی است که در آن پارک علم و فناوری کلنگ زنی شده است و ۷ هکتار به این امر اختصاص یافته است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰:۱۸

شناسه خبر: 90268

مطالب مرتبط :
قطع درخت

خبرگزاری علم و فناروی گزارش میدهد

عذر بدتر از گناه برای قطع درختان ۱۵ ساله محوطه دانشگاه پیامبر اعظم مازندران

قطع درختان ۱۵ ساله محوطه دانشگاه پیامبر اعظم مازندران با واکنش جدی از سوی اساتید و دانشجویان مواجه شده و توضیحات معاون فرهنگی برای منقدان کافی نبوده است.

۱

رئیس سازمان بسیج علمی یزد:

نخبگان کشور توانایی رفع تمام مشکلات را دارند

میرقانعی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد تاکید کرد: کشور ما نخبگان و نیرو هایی دارد که ثابت کرده اند اگر به آنها بها بدهیم توانایی انجام هر کاری را دارند.

۱

ساخت "حیوانخانه ویژه آزمایشگاهی" توسط جوان مخترع یزدی

جوان مخترع یزدی که سال گذشته موفق به ساخت دستگاه "حیوانخانه ویژه آزمایشگاهی" شده بود اکنون اختراع خود را ثبت بین المللی کرده و به دنبال تجاری سازی آن است.

ی

دستگاه ضدعفونی پدالی در یزد ساخته شد

دستگاه ضدعفونی پدالی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا توسط مخترع یزدی ساخته شد.

۶۳۵

دومین شماره خبرنامه پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس

به اطلاع می‌رساند دومین شماره (تابستان ۹۹) خبرنامه پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس (پیشرو) منتشر شده است. علاقه‌مندان می‌توانند نسخه دیجیتال نشریه را از طریق فایل پیوست دریافت کنند.

ی

تأسیس و راه اندازی پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد کلید خورد

با هدف ارزش‌آفرینی و اثربخشی صنعتی، اجتماعی و منطقه‌ای، رؤسای دانشگاه یزد و پارک علم و فناوری یزد روز دوشنبه بیستم مردادماه جاری توافق‌نامه تأسیس، راه‌اندازی و اداره پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد را امضا کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب