دستگاه ضدعفونی پدالی در یزد ساخته شد

دستگاه ضدعفونی پدالی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا توسط مخترع یزدی ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ شیوع کرونا در سراسر جهان تاثیرات بسیاری بر زندگی مردم گذاشت. اما در کشور ما این حادثه ناگوار نیز زمینه ساز همدلی و کمک بیشتر به همنوعان شد. به گونه ای که جلوه های زیبایی از کمک به سایرین را به خصوص در رزمایش های "کمک مومنانه" شاهد بودیم.

علاوه بر آن مخترعین، محققین و نخبگان جامعه نیز دست به کار شدند تا جان انسان های بیشتری را از خطر ابتلا به کرونا نجات دهند. نمونه آن نیز یکی از فرهنگیان اهل شهرستان تفت است که تنها ظرف مدت 15 روز دستگاهی برای ضدعفونی دست ها در ادارات و اماکن پر تردد طراحی کرده است.

مجید رنجبر در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد در مورد ساخت این وسیله گفت: دستگاهی که طراحی و به نام "شهر ستاره" نامگذاری شده از پدال، محفظه نگهداری مواد ضدعفونی کننده و مه پاش تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این دستگاه در ورودی ادارات، مساجد و اماکن پرتردد نصب شده و با فشردن پدال مواد ضدعفونی کننده از طریق مه پاش روی دست ها اسپری شده و از این طریق به راحتی دست ها را ضدعفونی می کند.

رنجبر با بیان اینکه تا کنون یکی از اصلی ترین مشتریان دستگاه ضدعفونی کننده دست ها بیمارستان ها و مراکز درمانی استان یزد بوده اند اظهار داشت: تاکنون ۲۵ عدد از این دستگاه ساخته و فروخته شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 90270

مطالب مرتبط :
ماسکهای N۹۵ می توانند ضد عفونی و مجدداً مورد استفاده قرار گیرند

دانشمندان و محققان UCLA اعلام کردند؛

ماسکهای N۹۵ می توانند ضد عفونی و مجدداً مورد استفاده قرار گیرند

براساس تحقیقات دانشمندان و محققان UCLA ، ماسکهای N۹۵ كه بطور گسترده توسط كارکنان مراقبت از درمان كه بیماران مبتلا به کووید۱۹ را درمان می كنند پوشیده شده و طراحی شده اند كه فقط یك بار قابل استفاده هستند، می توانند ضد عفونی شوند و تا سه بار استفاده شوند.

اگر نتوانیم تولید بیمار را مهار کنیم سیستمهای درمانی از عهده برنخواهند آمد/ در آزمایشگاهها لنگ قطعات مصرفی ساده هستیم

رئیس بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان؛

اگر نتوانیم تولید بیمار را مهار کنیم سیستمهای درمانی از عهده برنخواهند آمد/ در آزمایشگاهها لنگ قطعات مصرفی ساده هستیم

دکتر رضا فدایی رئیس بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان و متخصص عفونی، با بیان این که اگر نتوانیم تولید بیمار را مهار کنیم سیستمهای درمانی از عهده برنخواهند آمد گفت: در حوزه آزمایشگاه با محدودیت منابع و تجهیزات مواجهه هستیم، بویژه در آزمایشگاهها لنگ قطعات مصرفی ساده فلزی و پلاستیکی با حجم های مختلف هستیم.

۱۱

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد خبر داد

جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه فنی و حرفه ای یزد

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد از جذب دانشجوی خارجی در این واحد آموزشی خبر داد و گفت: در مرحله نخست ۲۰ دانشجوی خارجی به تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد خواهند پرداخت.

پارک علم و فناوری

با حضور استاندار مازندران

عملیات ساختمانی چهارمین پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کشور در مازندران آغاز شد

عملیات ساختمانی چهارمین پارک علم و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مازندران از صبح امروز آغاز شده است.

طبق تجزیه و تحلیل ژنومی، گونه های جانوری در برابر  کرونا ویروس جدید آسیب پذیر اند

یک مطالعه جدید از دانشگاه کالیفرنیا؛

طبق تجزیه و تحلیل ژنومی، گونه های جانوری در برابر کرونا ویروس جدید آسیب پذیر اند

محققان دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، گزارش کردند:انسانها تنها گونه ای نیستند که با خطر بالقوه کروناویروس جدید که باعث کووید۱۹ می شود مواجهه شده اند،تجزیه و تحلیل ژنومی نشان می دهد بسیاری از گونه های جانوری در برابر عفونت کرونا ویروس جدید آسیب پذیرهستند.

ی

تأسیس و راه اندازی پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد کلید خورد

با هدف ارزش‌آفرینی و اثربخشی صنعتی، اجتماعی و منطقه‌ای، رؤسای دانشگاه یزد و پارک علم و فناوری یزد روز دوشنبه بیستم مردادماه جاری توافق‌نامه تأسیس، راه‌اندازی و اداره پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد را امضا کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب