مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان بوشهر:

امروزه دانشگاه‌ها باید مسئله محور عمل كنند/هسته‌های نخبگانی باید فعال گردد

دکتر حمزه شیخیانی؛ مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان بوشهر با بیان اینكه دانشگاه‌ها امروزه باید مسئله محور عمل كنند، گفت: توجه به حل مسائل روز برای دانشگاه‌ها ضروری است و مراکز علمی بسیج باید ارتباط خوبی با دانشگاه‌ها داشته باشند تا به کمک یکدیگر راه حل‌های مناسب برای رفع مشکلات کشور بیابند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ دکتر حمزه شیخیانی، مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان بوشهر در بازدید از پایگاه علمی شهرستان دیر با اشاره به لزوم جهت‌دهی فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی به سمت مشکلات و مسائل واقعی جامعۀ بومی، گفت: شما در پایگاه‌های علمی سعی کنید با توانمندسازی و مشارکت نخبگان به حل مسائل شهر و حتی کشور همت گمارید.

وی با اشاره به لزوم راهبری مستعدان‌ توسط نخبگان جامعه، افزود: باید با شناسایی مسائل و مشکلات اصلی کشور، هسته‌های نخبگانی مسأله‌محور را تشکیل داده و به صورت علمی و تخصصی به حل آنها بپردازید.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان بوشهر با بیان اینكه دانشگاه‌ها امروزه باید مسئله محور عمل كنند، گفت: توجه به حل مسائل روز برای دانشگاه‌ها ضروری است و مراکز علمی بسیج باید ارتباط خوبی با دانشگاه‌ها داشته باشند تا به کمک یکدیگر راه حل‌های مناسب برای رفع مشکلات کشور بیابند.

شیخیانی به هدف تشکیل خانه نخبگان بسیج اشاره کرد و گفت: ایجاد اتاق فکر در خانه نخبگان به منظور کمک‌رسانی علمی و فکری به همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان از اهداف خانه نخبگان است که باید به آن توجه ویژه شود.

وی افزود: مسئله‌یابی مهم‌ترین هدف خانه نخبگان محسوب می‌شود و در خانه نخبگان  بایدفرصت‌ها و تهدیدات توسعه و پیشرفت در استان را به صورت کارشناسی بررسی شود تا با کمک مقامات اجرایی استان در رفع مسائل و مشکلات اقدام شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان بوشهر با اشاره به اینکه خانه نخبگان در راستای ایجاد بانک اطلاعاتی موضوعات، ظرفیت‌ها و فرصت‌ها در استان تلاش می‌کند، گفت: همچنین خانه نخبگان در راستای ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی و حرکت جهادی در حل مسائل مختلف استان بایدفعال باشد.

گفتنی است: در این نشست که با حضور فرمانده سپاه شهرستان دیر و مراکز علمی و دانشگاهی برگزار شد علیرضا عابدی به عنوان مسئول علمی منصوب شد.

انتهای پیام/

 

خبرنگار:حسینی مفرد

زمان انتشار: پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 90273

مطالب مرتبط :
علمی پژوهشی و فناوری سپاه

تشریح برنامه های معاونت علمی پژوهشی و فناوری سپاه استان مرکزی

خبرنگار علم و فناوری استان مرکزی بمناسبت هفته بسیج و به بهانه روز علم و فن آوری به گفتگو با معاون علمی پژوهشی و فن آوری سپاه استان مرکزی پرداخته است.

بسیج دانشجویی برای کمک به گروه‌های علمی و صنعتی آماده است

مسؤول بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت:

بسیج دانشجویی برای کمک به گروه‌های علمی و صنعتی آماده است

سید هادی انوری مسؤول بسیج دانشجویی استان اصفهان در یک نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: بارها اعلام شده که نگاه ما حل مسائل مختلف کشور در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، صنعتی و غیره است و به همین دلیل به دیگر سازمان‌ها و گروه‌ها با ظرفیت علمی، جهادی و جوانی که داریم، کمک خواهیم کرد.

ایزوتوپهای آهن بارش «ابرنواخترها» بر روی زمین است

محققان دانشگاه ملی استرالیا گزارش کردند؛

ایزوتوپهای آهن «بارش ابرنواخترها» بر روی زمین است

پروفسور آنتون والنر ، فیزیکدان هسته ای دانشگاه ملی استرالیا، که تجزیه رسوبات دفن شده در اعماق زیر آب اقیانوس هند را انجام داده است، می گوید: ایزوتوپهای آهن بارش ابرنواخترها بر روی زمین است.

علمی که می آموزیم باید درخدمت بشر باشد

مسئول علمی، پژوهشی و فن آوری ناحیه مقاومت بسیج سپاه زیرکوه:

علمی که می آموزیم باید درخدمت بشر باشد

مسئول علمی، پژوهشی و فن آوری ناحیه مقاومت بسیج سپاه زیرکوه گفت: علمی که می آموزیم بایددر خدمت بشر باشد نه علمی که با هدف ضرر ونابودی بشر است.

یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است/دشمن، به دنبال تخریب شخصیت‌های علمی است

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر:

یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است/دشمن به دنبال تخریب شخصیت‌های علمی است

«سردار علی رزمجو»، فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: اندیشه ‌علم‌گرایی و خودکفایی و رشد و پیشرفت در علوم مختلف در نظام‌ها قابل اهمیت است و شورای علمی بسیج در مقیاس استان بوشهر باید به جایی برسد که قدرت رقابت با استکبار را داشته باشد و یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است.

 هدف خانه نخبگان بسیج علمی، ایده پردازی و رفع مشکلات استان است

مسئول خانه نخبگان بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری خراسان جنوبی:

هدف خانه نخبگان بسیج علمی، ایده پردازی و رفع مشکلات استان است

خاشعی هدف خانه نخبگان بسیج علمی را ایده پردازی و رفع مشکلات کلان استان دانست و گفت: کارگروه های آب، فن آوری و اطلاعات، انرژی های نو، گیاهان دارویی، شتر و دام و معدن بر اساس پتانسیل استان در خانه نخبگان بسیج علمی فعالیت می کنند.

جدیت در مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی منجر به کسب رتبه اول کشوری شد

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت؛

جدیت در مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی منجر به کسب رتبه اول کشوری شد

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان با بیان این که با جدیت موضوع مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی را پیگیری کردایم از کسب رتبه اول کشوری این معاونت در سه ماه سوم و سه ماهه چهارم سال ۱۳۹۸ در میان معاونت پژوهش و فناوری نواحی کشور خبرداد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب