رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد خبر داد

جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه فنی و حرفه ای یزد

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد از جذب دانشجوی خارجی در این واحد آموزشی خبر داد و گفت: در مرحله نخست ۲۰ دانشجوی خارجی به تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد خواهند پرداخت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت:  هر چند وظیفه اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای آموزش است اما موفقیت در این حوزه وابسته به عملکرد صحیح در سایر حوزه ها است. لذا عملکرد دانشگاه فنی وحرفه ای در 4 حوزه آموزش، پژوهش، دانشجویی وفرهنگی و عمرانی قابل بررسی است.

جواد شاکر اردکانی افزود: در حال حاضر 80 رشته کاردانی و 50 رشته کارشناسی در دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد ارائه می شود.

وی بیان داشت: رشته های ارائه شده در هر کدام از شهرستان های استان متناسب با ظرفیت های صنعتی شهر است به گونه ای که به عنوان مثال در میبد با توجه به ظرفیت عظیم صنعت کاشی و سرامیک، رشته سرامیک ارائه می شود.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد گفت: با شیوع کرونا و حاشیه هایی که برای آموزش ایجاد کرد نیاز به آموزش مجازی حس می شد. لذا استان یزد یکی از 4 استان کشور بود که مجاز به ایجاد سامانه آموزشی بومی مستقل شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: از سال 92 تا کنون 20 هزار دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای استان جذب و 18 هزارو 500 نفر نیز فارغ التحصیل و وارد بازار کار شده اند.

وی از اخذ مجوز جذب دانشجویی بین المللی در دانشگاه فنی و حرفه ای یزد خبر داد و تاکید کرد: هر چند در اثر شیوع بیماری کرونا تا کنون این موضوع محقق نشده اما مقرر شده در مرحله نخست 20 دانشجو بین المللی به استان ارائه شود.

شاکر اردکانی اضافه کرد: از سال 92 تا کنون 26هزار و 942متر مربع فضای جدید آموزشی شامل خوابگاه، سالن ورزشی، سالن مطالعه و نمازخانه احداث شده که 13 میلیارد و 450 میلیون تومان نیز در این راستا هزینه شده است.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸:۱۰

شناسه خبر: 90307

مطالب مرتبط :
۱

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد:

رویکرد کلی جامعه و خانواده نسبت به تحصیل جوانان اصلاح شود

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد تاکید کرد: برای رفع نیاز صنعت رویکرد کلی جامعه و خانواده نسبت به نوع تحصیل جوانان و نوجوانان و سلب اعتماد آنها به رشته هایی که صرفاً متکی بر دانش نظری باشد باید تغییر کند.

۰

کسب مقام اول آموزشکده فنی ممسنی در زمینه جذب اعتبارات توازن در سال ۹۸

آموزشکده فنی و حرفه ای امام رضا (ع) ممسنی موفق به کسب مقام اول استانی در زمینه ی جذب اعتبارات توازن در سال ۱۳۹۸‌گردید.

۱

ارائه مشاوره توسط پایگاه های علمی شهرستان تفت

ارائه مشاوره های تحصیلی و خانوادگی یکی از ده ها خدمتی است که پایگاه های علمی شهرستان تفت به اعضای خود ارائه می دهند.

ی

دستگاه ضدعفونی پدالی در یزد ساخته شد

دستگاه ضدعفونی پدالی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا توسط مخترع یزدی ساخته شد.

ی

تأسیس و راه اندازی پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد کلید خورد

با هدف ارزش‌آفرینی و اثربخشی صنعتی، اجتماعی و منطقه‌ای، رؤسای دانشگاه یزد و پارک علم و فناوری یزد روز دوشنبه بیستم مردادماه جاری توافق‌نامه تأسیس، راه‌اندازی و اداره پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد را امضا کردند.

هفته ملی مهارت

به مناسبت هفته ملی مهارت؛

افتتاح ۶ مرکز جوار کارگاهی در شیراز

همزمان با پنجمین روز از هفته ملی مهارت ۶ مرکز جوار کارگاهی در شیراز به صورت نمادین افتتاح شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب