دانشمندان و محققان UCLA اعلام کردند؛

ماسکهای N۹۵ می توانند ضد عفونی و مجدداً مورد استفاده قرار گیرند

براساس تحقیقات دانشمندان و محققان UCLA ، ماسکهای N۹۵ كه بطور گسترده توسط كارکنان مراقبت از درمان كه بیماران مبتلا به کووید۱۹ را درمان می كنند پوشیده شده و طراحی شده اند كه فقط یك بار قابل استفاده هستند، می توانند ضد عفونی شوند و تا سه بار استفاده شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال اکسپرس؛ براساس تحقیقات دانشمندان و محققان UCLA ، ماسکهای N95 كه بطور گسترده توسط كارکنان مراقبت از درمان كه بیماران مبتلا به کووید19 را درمان می كنند پوشیده شده و طراحی شده اند كه فقط یك بار قابل استفاده هستند، می توانند ضد عفونی شوند و تا سه بار استفاده شوند.

ماسکهای N95 قرار گرفتن در معرض عوامل عفوني موجود در هوا ، از جمله SARS-CoV-2 ، ويروسي را كه موجب کووید19 مي شود راكاهش مي دهد و يكي از قطعه هاي مهم تجهيزات محافظتي شخصي است كه توسط كارکنان باليني در جلوگيري از انتشار ويروس استفاده مي شود. کمبودهای بحرانی این ماسکها تلاشهای زیادی را برای یافتن روشهای جدید دنبال کرده که می تواند کاربرد آنها را افزایش دهد.

جیمز لوید اسمی ، یکی از نویسندگان این مطالعه و استاد محیط زیست UCLA می گوید: "اگرچه ماسکهای N95 فقط برای یك بار استفاده قبل از دفع طراحی شده اند، اما در مواقع كمبود، ماسک N95 می توانند تا سه بار ضد عفونی و استفاده مجدد شوند." "اما باید تمامیت تناسب و مهر و موم ماسک حفظ شود."

محققان در یک آزمایشگاه کنترل شده، چندین روش ضد عفونی را در بخش های کوچکی از پارچه فیلتر N95 که در معرض SARS-CoV-2 قرار گرفته بودند، آزمایش کردند. این روشها شامل بخار پراکسید هیدروژن ، گرمای خشک در 70 درجه سانتیگراد (158 درجه فارنهایت) ، نور ماوراء بنفش و اسپری اتانول 70٪ می باشد. هر چهار روش ویروس زنده قابل تشخیص را از نمونه های آزمایش پارچه N95 حذف کردند.

سپس محققان با همان روش های ضد عفونی كننده ماسکهای کاملاً سالم و سالم دست به كار شدند تا دوام استفاده مجدد آنها را آزمایش كنند. کارکنان موسسه ملی آزمایشگاههای سلامتی در مونتانا داوطلبانه ماسک را به مدت دو ساعت می پوشند تا مشخص کنند که آیا مناسب و مهر و موم مناسبی بر روی صورت دارند. دانشمندان هر ماسک را سه بار ضد عفونی کردند و با هر یک از روشهای مشابه استفاده کردند.

لوید اسمیت گفت: ماسک های تحت ضد عفونی با بخار پراکسید هیدروژن هیچ مشکلی را تجربه نکردند و نشان می دهند که آنها به طور بالقوه می توانند سه بار مورد استفاده مجدد قرار گیرند. ماسکهای تحت ضدعفونی با نور ماوراء بنفش و گرمای خشک پس از سه آلوده سازی، مشکلات جوش و مهر و موم را نشان داده و نشان می دهند که این تنفس ها به طور بالقوه می توانند دو بار استفاده شوند.

نویسندگان این مطالعه نتیجه گرفتند که بخار پراکسید هیدروژن مؤثرترین روش است زیرا هیچ اثری از ویروس پس از تنها 10 دقیقه ضدعفونی قابل شناسایی نیست. آنها دریافتند که نور ماوراء بنفش و گرمای خشک نیز روشهای ضد عفونی قابل قبول است، تا زمانی که روشها حداقل 60 دقیقه بکار روند.

دانشمندان اعلام کردند اسپری اتانول، به سلامت و تنفس پس از دو جلسه آسیب رساندند و آنها را برای ضد عفونی کننده دستگاه های تنفسی N95 توصیه نمی کنند.

 

محققان تأکید کردند که هرکسی که یک دستگاه تنفس کننده N95 را آلوده می کند، باید قبل از هر بار استفاده مجدد، تناسب و مهر و موم را بر روی صورت بررسی کند.

نسخه اولیه از مطالعه آنها به صورت آنلاین در مجله Emerging Infectious Diseases منتشر شده.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 90326

مطالب مرتبط :
ماسک

اینفوگرافیک: بهترین و بدترین مدل‌های ماسک بر اساس آخرین تحقیقات

استفاده از ماسک بهترین شیوه برای کنترل و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای جدید (SARS-CoV-۲) است. این نکته مهمی است که سازمان بهداشت جهانی و سایر مراکز بهداشتی نظیر CDC بر روی آن تاکید دارد. تحت چنین شرایطی، سوالی که مطرح می‌شود این است که کدام یک از انواع ماسک بهترین تاثیر را در پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ دارند؟

تست بزاق در ۱۰ دقیقه سکته قلبی را تشخیص دهد

انجمن قلب و عروق اروپا گزارش کرد؛

تست بزاق در ۱۰ دقیقه سکته قلبی را تشخیص می دهد

انجمن قلب و عروق اروپا گزارش کرد:تحقیقات مقدماتی جدید نشان می دهد که یک آزمایش بزاق ساده می تواند وجود یک نشانگر زیستی پروتئین را مشخص کند که فقط در ۱۰ دقیقه از وقوع حمله قلبی خبر می دهد.

داروی تزریقی جدید هم جلوگیری کننده و هم درمان کننده «ایدز»

محققان دانشگاه یوتا؛

داروی تزریقی جدید هم جلوگیری کننده و هم درمان کننده «ایدز»

محققان دانشگاه یوتا یک داروی تزریقی مبتنی بر پپتید ابداع کرده اند که از ابتلا به HIV جلوگیری می کند و بر خلاف سایر داروهای موجود در بازار، نوآوری درمانی محافظت طولانی مدت را ارائه می دهد، مقاومت دارویی را کاهش می دهد و عوارض جانبی کمی دارد.

فیلم مونتاژ روده ای، جذب گلوکز را برای درمان دیابت مسدود می کند

فناوری جدید محققان MIT؛

فیلم مونتاژ روده ای، جذب گلوکز را برای درمان دیابت مسدود می کند

اکنون یک فیلم مصنوعی جدید ساخته شده توسط محققان MIT می تواند با توانایی جمع شدن خود در روده و جلوگیری از جذب گلوکز و حل شدن ایمن آن، به ابزاری قدرتمند در کمک به مدیریت بیماری تبدیل شود.

توصیه های آكادمی چشم پزشكی آمریكا برای یادگیری از راه دور و محافظت از بینایی کودکان

توصیه های آكادمی چشم پزشكی آمریكا برای یادگیری از راه دور و محافظت از بینایی کودکان

آكادمی چشم پزشكی آمریكا می گوید، اگر كودك شما در سال تحصیلی یادگیری از راه دور را انجام می دهد، باید اقدامات لازم را برای محافظت از او در برابر خستگی چشم انجام دهید.

اگر نتوانیم تولید بیمار را مهار کنیم سیستمهای درمانی از عهده برنخواهند آمد/ در آزمایشگاهها لنگ قطعات مصرفی ساده هستیم

رئیس بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان؛

اگر نتوانیم تولید بیمار را مهار کنیم سیستمهای درمانی از عهده برنخواهند آمد/ در آزمایشگاهها لنگ قطعات مصرفی ساده هستیم

دکتر رضا فدایی رئیس بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان و متخصص عفونی، با بیان این که اگر نتوانیم تولید بیمار را مهار کنیم سیستمهای درمانی از عهده برنخواهند آمد گفت: در حوزه آزمایشگاه با محدودیت منابع و تجهیزات مواجهه هستیم، بویژه در آزمایشگاهها لنگ قطعات مصرفی ساده فلزی و پلاستیکی با حجم های مختلف هستیم.

۱۱

یادداشت

پیشرفت و توسعه شهر بندرعباس در گرو ارتباط و مشارکت با شهروندان

شهرداری ها تاثیرگذارترین نهاد در پیشرفت و توسعه یک شهر هستند و در این بین بی شک برنامه ریزی مدون شهری با همکاری مدیران و شهروندان یکی از مهمترین عوامل برای این مهم می باشد

ی

دستگاه ضدعفونی پدالی در یزد ساخته شد

دستگاه ضدعفونی پدالی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا توسط مخترع یزدی ساخته شد.

درخشش پژوهش سرای دانش آموزی شهید شهریاری اصفهان در رشته ادبیات و علوم انسانی

درخشش پژوهش سرای دانش آموزی شهید شهریاری اصفهان در رشته ادبیات و علوم انسانی

مدیر پژوهش سرای دانش آموزی شهید شهریاری اصفهان از راهیابی تعداد ۴۷ نفر از دانش آموزان این پژوهشسرا برای شرکت در نخستین دوره مسابقات علمی- پژوهشی کشوری خبرداد و گفت: از این تعداد هشت عنوان برتر مربوط به رشته ادبیات و علوم انسانی است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب