خبرگزاری علم و فناوری

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان هرمزگان خبرداد

صدور اولین مجوز تکثیروپرورش مولدین میگو عاری ازبیماری (spf )در سطح استان در شهرستان بندرلنگه

حمیدرضا نصیری با اشاره به صدور اولین مجوز spf در شهرستان بندرلنگه توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان هرمزگان گفت: در شهرستان بندرلنگه تولید مولدین عاری از بیماری های خاص پرورش میگو با ظرفیت پرورش ۲۰۰ هزارقطعه و ظرفیت تکثیر ۲ میلیون قطعه انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ صبح امروز حمیدرضا نصیری رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان طی گفتگویی با خبرنگار ما اظهارداشت: از اهم فعالیت های واگذار شده به این سازمان می توان صدور مجوزهای دام، طیور، پرورش میگو، ماهی درقفس ، ماهی های زینتی، گرمایی، دریایی و غیره ، گلخانه، فروشگاه سموم، کلینیک، ضدعفونی، انسکتاریوم و آبیاری تحت فشار، دامداری کوچک روستایی و پروانه اشتغال فروشگاه نام برد.

نصیری خاطر نشان کرد: الویت اصلی سازمان در دوره پنجم استفاده از تکنولوژی های نوین برای افزایش تولید در واحد سطح می باشد.

این مسئول مجوزهای صادره توسط این سازمان را بالغ بر ۷ هزار عنوان کرد و گفت: تاکنون ۳ هزار و ۴۰۲ مورد مجوز دام، ۱ هزار و ۳۴۴ مورد مجوز طیور، ۹۷۷ مورد مجوز گلخانه، ۱ هزار و ۱۱۴ مورد مجوز شیلات و ۱۳۶ مورد مجوز گیاهپزشکی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان هرمزگان صادر شده است.

وی به سال واگذاری برخی امور به این سازمان اشاره کرد و افزود: صدور مجوز فعالیت های دام و طیور از سال ۹۱ ، پرورش میگو و ماهی در قفس از سال ۹۴، گلخانه از سال ۹۳، فروشگاه سموم و کلینیک و ضدعفونی و انسکتاریوم از سال ۸۸ و آبیاری تحت فشار از سال ۹۴ به این سازمان واگذار گردیده است.

صدور ۷ هزار مجوز در بخش کشاورزی 

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان هرمزگان اظهار داشت:در حوزه گلخانه  ۱۲۴۰ هکتار  سطح زیر کشت دارای مجوز تاسیس و  ۴۸۵هکتار سطح زیر کشت دارای پروانه بهره برداری در سطح استان می باشد.

نصیری با بیان این مطلب که در سال ۹۸ معادل سه برابر تاریخ استان  مجوز گلخانه صادر شده است، افزود: با حذف استعلامات در سه ماهه اول سال ۹۸ ، نطام مهندسی هرمزگان ،مقام اول صدور پروانه گلخانه از نظر سطح زیرکشت وکاهش زمان صدور مجوز رادر کشور به خود اختصاص داد .

وی همچنین تصریح کرد: این سازمان مقام دوم صدور پروانه دام از نظر میزان ظرفیت در سه ماهه اول سال ۹۸ در کشور را نیز داراست.

به گفته این مسئول، جهت رفاه حال سرمایه گذاران در ایام شیوع ویروس کرونا ارسال پرونده به صورت فیزیکی حذف شده وهمه مراحل از ثبت درخواست تا صدور مجوز به صورت انلاین و از طریق سامانه ها انجام می گردد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷:۵۷

شناسه خبر: 90371

مطالب مرتبط :
ماده ۱۰۰

توپ کم کاری ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین ماده ۱۰۰/ قصوری متوجه نظام مهندسی ساختمان در زمینه ساخت و سازهای غیر مجاز نیست

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران توپ کم کاری‌های ساخت و سازهای غیر مجاز را در زمین ماده ۱۰۰ انداخت و به راحتی از زیربار مسئولیت‌ها در این بخش شانه خالی کرد.

ق

رییس پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان:

لزوم توجه به اقتصاد، جامعه و دانش بومی در کشاورزی پایدار / با استفاده از جلبک های دریایی ، پدیده کشندقرمز کنترل شد

رییس پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان گفت: در مجموعه وزارت جهادکشاورزی سه مولفه اقتصاد، جامعه و دانش بومی در نظرگرفته شده که با رعایت آنها به کشاورزی پایدار می رسیم.

روش تحقیق

برگزاری کارگاه آموزش روش تحقیق توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل

کارگاه آموزش روش تحقیق توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل با حضور مدیران علمی، پژوهشی و فناوری نواحی مقاومت بسیج برگزار شد.

۴

محقق جوان هرمزگانی:

جایگاه انرژی خورشیدی در جهان/ باد و خورشید دو منبعی که انرژی آن ها پایان نمی پذیرد

محقق جوان هرمزگانی گفت: دانشمندان امیدوارند در چنین روزی، باد و خورشید دو منبعی که انرژی آن ها پایان نمی پذیرد نقش اصلی را در تولید برق بر عهده بگیرند، تا دستگاه ها به کار افتاد، ساختمان ها روشن شود و کارهای بی شمار دیگری به انجام برسد.

۲۲۵۵۵۲

با ارائه محصول جدید شرکت آمازون ؛

خرید آسان با ابزار واقعیت افزوده /فناوری واقعیت افزوده را بهتر بشناسید

بـا اینکه واقعیت مجازی (VR) نیازمند تجهیزات خاص خود می‌باشد، از واقعیت افزوده (AR) می‌توان با ابزارهای ساده‌تری مانند اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای قابل نصب بر روی تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند استفاده نمود

پرورش میگو

فرماندار ویژه آبادان:

تولید میگو در چوئیده با مشکل لکه سفید مواجه شد/ ایجاد اشتغال برای ۸‌ هزار بیکار با تغییر کاربری مزارع پرورش میگو

فرماندار ویژه آبادان گفت: تولیدکنندگان با توجه به اینکه تولید میگو در سایت پرورشی میگو در منطقه چوئبده آبادان به طور مستمر با مشکل بیماری لکه سفید رو به رو بوده و امکان تولید میگو در این مزارع نیست خواستار جایگزین شدن تولید ماهی به جای میگو هستند.

بیماری «لکه سفید» در سایت‌های پرورش میگوی استان بوشهر

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر؛

بیماری «لکه سفید» در سایت‌های پرورش میگوی استان بوشهر

بر اساس بررسی‌های انجام شده بیماری لکه سفید میگو در سایتهای پرورشی بویرات دیلم، حله گناوه، بندرریگ و شیف بوشهرمشاهده شده است. برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به میگوهای تولیدی و پیشگیری از گسترش آن برداشت میگو از سایت‌های پرورشی استان بوشهر آغاز شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب