خبرگزاری علم و فناوری

ساخت "رآکتور سنتز مواد آلی" توسط مخترع یزدی

بُرنامنش جوان مبتکر یزدی موفق به ساخت رآکتور با کاربری آزمایشگاهی جهت سنتز مواد آلی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ احمد بُرنامنش  از سن ۱۴ سالگی پژوهش و اختراع را آغاز کرد. وی در چهار دوره از جشنواره خوارزمی شرکت کرد و سه دوره به مرحله کشوری راه یافت. وی نوآور برتر سال ۹۶ در پارک علم و فناوری شد و چندین ثبت اختراع را در کارنامه خود دارد.

بُرنامنش اخیراً در فدراسیون بین المللی‌ مخترعین(IFIA) در ژنو سوئیس نیز عضویت یافت.

ساخت رآکتور با کاربری آزمایشگاهی جهت سنتز مواد آلی یکی  از اختراعات اوست که در جشنواره جوان خوارزمی نیز حائز رتبه برتر شده است. او در سن ۱۸ سالگی یک شرکت به ثبت رساند و شروع به تولید این اختراع که در آزمایشگاه ها کاربرد دارد کرد. هم اکنون فرآیند تحقیق و توسعه این دستگاه همچنان ادامه دارد.

وی در تشریح کارکرد این دستگاه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ عنوان کرد: این رآکتور در واقع یک واکنش دهنده شیمیایی مواد در حالت جامد با جامد با قابلیت تنظیم دما است که در آزمایشگاه ها کاربرد دارد.

بُرنامنش اظهار داشت: تا پیش از این برای انجام فرآیندهای  شیمیایی می بایست مواد توسط هاون های چینی و سنگی بعضاً تا یک ساعت سابیده می شد تا فرآیند مورد نظر انجام بشود که امری بسیار طاقت فرسا و زمان بر بود. ولی این دستگاه به صورت اتوماتیک این کار را انجام می دهد.

این جوان مخترع بیان کرد: برای انجام این پروژه حدود ۴ سال کار شده و از دانشگاه یزد نیز تاییدیه دستگاه اخذ شده است. خوشختانه تا کنون یک فاز طرح به تولید رسیده و مقدمات تولید فاز بعدی در حال انجام است.

وی اذعان داشت: متاسفانه تا کنون حمایت مسئولین کم بوده که همین امر می تواند موجب دلسردی و نا امیدی  جوانان و مبتکران شود.

بُرنامنش با تاکید بر اینکه ناملایمات او را از ادامه مسیر دلسرد نکرده افزود:  برنامه های بعدیم این است که کسب و کار  خود را گسترش بدهم و ایده هایی که برای اختراعات بعدی ام دارم را عملی کرده و به انجام برسانم.

وی با اشاره به وجود واحدهای تولید کاشی و سرامیک فراوان در استان یزد اظهار کرد: در حال حاضر بر روی یک دستگاه آنالیز فرکانس ایجاد شده بر روی بتن ها کار می کنم که در صنایع سیمان سازی، کاشی و سرامیک  و معادن  کاربرد دارند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 90430

مطالب مرتبط :
۱

تکرار تجربه تلخ پیام رسان های داخلی برای شبکه ملی اطلاعات سم است

سعیدی مدرس سواد رسانه و شبکه های اجتماعی گفت: شبکه ملی اطلاعات از تقویت موتورهای جستجوگر گرفته تا سرعت و پهنای باند باید در ابتدای شروع حداقل های اینترنت کنونی کشور را داشته باشد، تا بساط بهانه از جلو افرادی هم که با این اتفاق ساز مخالف می زنند هم برچیده شود.

۱

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد:

اجرای طرح "هر کارخانه؛ یک مدرسه" در استان یزد

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد با اشاره به استقبال صنایع از ساخت مدارس گفت: با رهنمودهای آیت الله علیرضا اعرافی رئیس حوزه های علمیه کشور طرح "هر کارخانه؛ یک مدرسه" در شهرستان میبد آغاز و افق ساخت صد مدرسه برای این طرح پیش بینی شد.

دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان «گرامیداشت دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم»

توسط حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان برگزار می شود؛

دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان «گرامیداشت دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم»

دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان « گرامیداشت دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم» در تاریخ ۲۵ آذرماه و در هفته پژوهش برگزار می شود.

۴۵

سال تحصیلی جدید در دانشگاه یزد از ۲۹ شهریورماه آغاز می‌شود

مدیر امور آموزشی دانشگاه یزد اعلام کرد: نیمسال تحصیلی جدید دانشگاه یزد از ۲۹ شهریورماه جاری آغاز می‌شود و تا ۱۸ دی‌ماه امسال ادامه خواهد داشت.

۱

ساخت "دستگاه ضربه زن بافت زیلو" در میبد

"دستگاه ضربه زن بافت زیلو" با هدف مکانیزه کردن بافت زیلو در شهرستان میبد طراحی و ساخته شد.

۰

درگفتگوی یک نوجوان مخترع با علم و فناوری مطرح شد:

تو هستی، پس می‌توانی/ اعتماد به نفس انجام کارهای بزرگ را داشته باشید

شاید اگه چهار سال پیش همین موقع اسم یک مخترع را جلوی من می اوردند، می گفتم چقدر فلانی به قولی مخه که می تواند چیزی را ابداء و خلق کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب