نخستین مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی پلیمر با گرایش چاپ راه اندازی شد

دانشگاه امیرکبیر نخستین بار توانست مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی پلیمر با گرایش چاپ را در دانشگاه راه اندازی کند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ حمید گرمایی عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر دانشکده پلیمر و رنگ دانشگاه بیان کرد :صنعت چاپ یکی از صنایع مهم کشور است و با بازنگری انجام شده در  گرایش چاپ به عنوان یکی از ۹ گرایش اصلی رشته مهندسی پلیمر مقطع کارشناسی ارشد با ۷ درس اصلی و ۴ درس اختیاری به تصویب رسید.
گرمابی در ارتباط با شروع ثبت نام در این رشته افزود: شروع پذیرش گیری دانشجو در این رشته از مهرماه سال آینده شروع می‌شود و ما باید برای توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر این صنعت در کشورمان بکوشیم.

رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران بیان کرد: گرایش چاپ در رشته های فنی مهندسی مثل مهندسی مکانیک در دانشگاه های معتبر کشور باید شکل بگیرد که یکی از نیازهای اساسی کشور است.
وی در ادامه تاکید کرد شایسته کشور ما نیست وقتی انقلاب ما فرهنگی بوده و صنعت چاپ به عنوان بزرگ‌ترین صنعت فرهنگی جهان و ایران به شمار می رود وابستگی بیش از ۸۵ درصدی در این صنعت را شاهد باشیم.
رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران افزود: باید یادآور شوم که گردش مالی بیش از یک هزار میلیارد دلاری صنعت چاپ در جهان را نباید فراموش کنیم.
صنعت چاپ می تواند به عنوان یکی از صنایع راهبردی و خلق کننده ارزش افزوده برای هر صنایع از جمله در حوزه‌های بهداشت و درمان، سیاسی،اجتماعی، صادرات غیر نفتی و غیره به عنوان یک صنعت تشکیل کننده و بازوی توانمندی برای تحقق جهش تولید باشد.
به گفته این مقام صنفی اگر به دنبال تحقق کاهش تولید هستیم به طور قطع  صنعت چاپ یکی از ارکان ها است وی ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک می‌توان به توسعه چاپ و بسته بندی در اسناد بالاتر کشور را شاهد باشیم.

                                                                                                             

                                                                                                       خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

                                                                                                    http://stnews.ir/p=88642

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۳:۱۲

شناسه خبر: 90440

مطالب مرتبط :
کروز دریایی قدیر چه ویژگی هایی دارد 

موشک کروز دریایی قدیر چه ویژگی هایی دارد ؟

آماده سازی و واکنش سریع ،قدرت تخریب و ضدجنگ الکترونیکی بالا ،انهدام اهداف مورد نظر ، دقت بالای ناوبری ، ارتفاع پروازی پایین از ویژگی‌های موشک کروز قدیم می باشد

دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان «گرامیداشت دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم»

توسط حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان برگزار می شود؛

دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان «گرامیداشت دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم»

دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان « گرامیداشت دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم» در تاریخ ۲۵ آذرماه و در هفته پژوهش برگزار می شود.

پرسشگری

دوره آموزش پرسشگری توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل برگزار شد

دوره آموزشی پرسشگری توسط سازمان بسیج علمی, پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل جهت ارتقای سطح علمی بسیجیان پژوهشگر برگزار شد.

تولید و ساخت مخازن تحت فشار در داخل کشور

تولید و ساخت مخازن تحت فشار در داخل کشور

یک شرکت دانش بنیان داخلی موفق به ساخت مخازن تحت فشار (اتوکلاو صنعتی) در صنایع پیشرفته از جمله متالوژی، بتن، پلاستیک، غذایی، پزشکی و دندانپزشکی شده است

۲

نهمین جشنواره صنعت چاپ لرستان برگزار می‌شود

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: نهمین جشنواره صنعت چاپ استان ساعت ۱۸ روز ۲۱ شهریورماه در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم‌آباد برگزار می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب