خبرگزاری علم و فناوری

در نشست صمیمی هیئت تحریریه خبرگزاری علم و فناوری با رئیس بیمارستان کوثر؛

صرفه جویی ۱۰ میلیون دلاری ارزی با اتکا به اختراعات داخلی/ علم و فناوری تریبونی برای آنان که رسانه ندارند

رییس بیمارستان کوثر گفت: استفاده از اختراعات داخلی سالانه حدود ده میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور ایجاد می کند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، رییس بیمارستان کوثر در نشستی صمیمانه با تحریریه خبرگزاری علم و فناوری فارس ضمن بیان این مطلب گفت: جوانان خلاق و نوآور بسیاری در کشور داریم که در زمینه های مختلف می توانند کار کنند و نوآوری داشته باشند که اگر حمایت های لازم از آنها انجام شود و بتوانند توانمندی های خود را به گوش دیگران برسانند قطعا در بسیاری از موارد در زمینه تولید دستگاه های مختلف به خودکفایی داخلی خواهیم رسید .

محمود تابنده اضافه کرد: در حال حاضر نیاز ما اختراعات و روشهای نوین علمی و فناوری ؛خصوصا در زمینه تولید دستگاه های پزشکی و نیازهای روز کشور و جامعه است که استفاده از اختراعات داخلی سالانه حدود ده میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور ایجاد می کند .

وی همچنین ضمن ابراز خرسندی از دیدار با هیئت تحریریه خبرگزاری علم و فناوری فارس گفت: با توجه به بروز مشکل کرونا در جهان و خصوصا کشور ما، مردم نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری دارند که از طریق مبادی مطمئن دریافت کنند و این رسالت بر عهده خبرنگاران و خبرگزاری های ماست .

تابنده افزود: دربستر رسانه ای ایجاد شده ما می توانیم پیشرفت ها و اتفاقات خوب را به گوش مردم برسانیم و در جامعه امید افرینی داشته باشیم .

رییس بیمارستان کوثر همچنین از اعلام آمادگی این بیمارستان جهت همکاری با رسانه ها خبر داد و گفت: متخصصین ما آمادگی دارند در زمینه های و رشته های مختلف مورد نیاز مردم از طریق رسانه اطلاع رسانی لازم را داشته و برای کارهای خوبی که انجام می گیرد برای مردم توضیحات لازم را ارائه دهند .

 

علم و فناوری تریبونی برای آنان که رسانه ندارند

در ابتدای این نشست، سردبیر خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس به توضیح پیرامون این مجموعه خبری در سطح کشور و استان فارس پرداخت و پیرامون اهداف این خبرگزاری در فارس عنوان کرد: خبرگزاری علم و فناوری استان فارس به دنبال اطلاع رسانی صحیح و انتشار اخبار امیدوار کننده از آخرین رویدادهای علمی در سطح استان می باشد تا در کنار بمباران خبرهای منفی، بتوانیم موجی از خبرهای امیدوار را به اطلاع مردم برسانیم.

محمد صادقی متذکر شد: خبرگزاری علم و فناوری فارس به عنوان تریبونی برای مخترعین، مبتکرین، شرکت های دانش بنیان و مجموعه های علمی و پژوهشی آماده انعکاس و اطلاع رسانی خبرهایشان می باشد.

 

خبرنگار : سیده فاطمه حسینی

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲:۵۴

شناسه خبر: 90444

مطالب مرتبط :
ساخت واکسن کرونا

از واکسن ایرانی کرونا چه‌خبر؟

وزیر بهداشت گفت: واکسن کرونای ایرانی نتایج خوبی برروی حیوانات داشته و امیدواریم هرچه زودتر بتوانیم این واکسن ایرانی را به مرحله تست انسانی برسانیم و نتایج خوبی نیز در آن بگیریم .

توصیه های طب ایرانی برای آسیب دیدگان کرونا

باتوجه به افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونا در فارس؛

کرونایی که دوباره بالا گرفته

کرونا علیرغم فروکشی مقطعی در کشور و به دنبال آن در استان فارس دوباره به تاخت و تاز در جامعه پرداخته و آمار و ارقام چند وقت اخیر نشان می دهد که وضع از آنچه که تصور می شود، بدتر است .

واکسن چینی

پیشتازی روس‌ها در تولید واکسن کرونا

مراحل تولید واکسن کرونا در روسیه به خوبی پیش رفته و در نخستین مرحله از آزمایش بالینی این واکسن برروی گروه های متقاضی تزریق واکسن بوده اند، وزارت دفاع روسیه اوضاع را مطلوب عنوان کرده و از وضعیت خوب جسمانی داوطلبان خبر داد .

fgfgfg

گزارش تصویری/

نشست صمیمانه اصحاب رسانه فارس با فرمانده انتظامی استان

به مناسبت هفته خبرنگار، اصحاب رسانه استان فارس با سردار رهام بخش حبیبی دیدار کردند. (عکس: محمدکاظم تابنده)

۱

ارايه راهكارهاي بهبود آمادگي؛

بررسی میزان آمادگی بیمارستان کوثر

ریسک تحمیل شده ناشی از یک بحران بالقوه را می توان در سه عامل فرکانس بروز، میزان آسیب پذیری سازمان در برابر شرایط اضطراری مورد مطالعه و شدت پیامدهای احتمالی آن واکاوی کرد. فرکانس بروز شرایط اضطراری از جمله موضوعات بحث برانگیز بوده و در حال حاضر روش پذیرفته شده ای جهت تعیین فرکانس بروز شرایط اضطراری در دسترس نمی باشد. آسیب پذیری، مشخصاتی از یک سازمان است که سبب می شود در حضور یک بحران، آن سازمان در ایفای نقش های خود دچار مشکل شده و حتی حیات اش را از دست دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب