رئیس اتاق بازرگانی فارس عنوان کرد:

وضعیت وخیم صادرات

رئیس اتاق بازرگانی فارس با اشاره به عضویت هزار نفر دارای کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی فارس عنوان کرد: ۳۰۰ کارت بازرگانی به حالت تعلیق درآمده و این روش نه علمی و نه منطقی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، مهندس جمال رازقی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: درحالی که منبع اصلی کشور ما، نفت می باشد اما شاهد شدیدترین تحریم ها علیه کشورمان هستیم.

وی در ادامه به موضوع صادرات پرداخت و گفت: مدت هاست که هیچگونه کارت بازرگانی توسط سازمان توسعه تجارت صادر نشده و احتمال می رود که تا مدتی دیگر صادرات ما به حالت تعلیق درآید.

رئیس اتاق بازرگانی فارس با اشاره به عضویت هزار نفر دارای کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی فارس عنوان کرد: 300 کارت بازرگانی به حالت تعلیق درآمده و این روش نه علمی و نه منطقی است.

وی خاطرنشان کرد: با تعلیق درآمدن وضعیت صادرات، شاهد افزایش تعداد دلالان هستیم که موجب بالارفتن قیمت دلار شده اند.

رازقی با اشاره به وضعیت نامناسب صادرات ایران به کشورهای همسایه و با بیان این که حلقه صادرات به طرز شدیدی کوچکتر شده، گفت:کشوری مثل عراق به دلیل مسائل سیاسی حاضر نیست که حتی با یکی از تجار ایرانی مشارکت اقتصادی داشته باشد،این در حالیست که اسرائیل تا پشت مرزهای ما نفوذ کرده و نتیجه این شده که میزان صادرات ما نسبت به سال های گذشته 40 درصد کاهش یابد و در نهایت با سقوط بیشتری همراه شود.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 90449

مطالب مرتبط :
نیروی ماهر کار کارگر

نیروی ماهر یک نیاز ضروری برای ارتقا فضای کسب و‌کار است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با تاکید بر اینکه بهبود فضای کسب و کار نقش اساسی در افزایش رشد اقتصادی کشور دارد گفت: علاوه بر ارتقاء آموزش و نگرش بین المللی به استانداردهای آموزشی همپا با تکنولوزی دنیا و نهادینه کردن روحیه کارآفرینی و کاهش هزینه های مبادله تولید، امید است به سوی هدف عالی رشد اقتصادی کشور در پرتو توسعه کسب و کار گام بر داشته شود.

سعید زحمتکشان

تداوم ارزش های شهر تاریخی فرهنگی شیراز با نگاه توسعه ای

فعال میراث فرهنگی با اشاره به اقدامات کنونی مدیریت شهری در زمینه بازآفرینی شهر تاریخی شیراز، گفت: خوشبختانه کارهای فرهنگی در زمینه معماری و شهرسازی که توسط فعالان این حوزه که از گذشته تاکنون در حال انجام است موثر واقع شده و ما الان شاهد گفتمان بازآفرینی و نوزایی شهری در مقیاس های مختلف، پیگیری طرح های هدفمند احیا و باز آفرینی و همچنین افزایش اعتبارات مالی و ... هستیم.

کاغذ سنگی

سرنوشت سیاه ورق سفید کارخانه کاغذ سنگی محلات

کارخانه تولید کاغذ از ضایعات سنگ در شهرستان محلات که دوسال پیش برای فعالیت اقدام کرد حالا پس از گذشت دو سال همچنان در چاله مشکلات گیر کرده و در حسرت تولید است.

راهدار اتاق بازرگانی شیراز

پنج اولویت صادرات نرم افزار استان فارس اعلام شد

عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس گفت: پنج اولویت را برای پیشبرد صادرات نرم افزار استان فارس پیش بینی کرده و دنبال می کنیم تا هر چه سریع تر محصولات فناوری، اطلاعات و ارتباطات استان را به بازارهای جهانی نزدیک کنیم.

دانش بنیان

رئیس کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس:

گلایه شرکت‌های دانش بنیان از مشکلات بیمه

مشکلات بیمه ای شرکت های دانش بنیان در حال بررسی در اتاق ایران می باشد و امید می رود که خبرهای خوبی به زودی به گوش برسد.

سبیبیب

رئیس اتاق بازرگانی شیراز در جمع خبرنگاران:

رونق تولید را مطالبه کنید/ اصلاح موانع رونق تولید باید در سطح ملی انجام شود

عصر امروز نشست صمیمی اصحاب رسانه با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز به مناسبت هفته خبرنگار در محل این اتاق برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب