خبرگزاری علم و فناوری

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد:

اجرای طرح "هر کارخانه؛ یک مدرسه" در استان یزد

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد با اشاره به استقبال صنایع از ساخت مدارس گفت: با رهنمودهای آیت الله علیرضا اعرافی رئیس حوزه های علمیه کشور طرح "هر کارخانه؛ یک مدرسه" در شهرستان میبد آغاز و افق ساخت صد مدرسه برای این طرح پیش بینی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ جواد ذاکر مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان یزد امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در سال ۹۸ اعتبارات تخصیصی برای احداث فضای آموزشی و مدارس به 91 میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: در دولت های یازدهم و دوازدهم کلاس های استاندارد سازی شده استان یزد از ۶ درصد به ۲۰ درصد رسیده است.

ذاکر تاکید کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان امسال بنا داریم ۵۷ پروژه آموزشی ۴۴۴ کلاس درس را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم.  البته از  این تعداد قریب به ۳۰۰ کلاس درس به صورت خیری ساخته خواهد شد.

 مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان یزد اظهار کرد: تعداد ۱۰۰ پروژه‌ خیری  در استان تعریف شده که یا خیرین تعهد خود را به اتمام رسانده اند و یا در این زمینه تفاهم نامه امضا کرده اند. افزایش خیرین نیز موجب افزایش اعتبارات ملی در طرح های مشارکتی خواهد بود که اقدام مثبتی است.

وی با اشاره به استقبال صنایع از ساخت مدارس گفت: با رهنمودهای آیت الله علیرضا اعرافی  رئیس  حوزه های علمیه کشور طرح "هر کارخانه؛ یک مدرسه" در شهرستان میبد آغاز و افق ساخت صد مدرسه برای این طرح پیش بینی شد.

وی اظهار داشت: مشارکت خیرین استان یزد در ساخت مدارس از گذشته قابل‌مشاهده بوده به عنوان مثال هم اکنون 16 مورد مدرسه خیرساز در استان یزد وجود دارد که قدمت بیش از ۱۰۰ سال دارند.

 این مقام مسئول تصریح کرد: برخلاف برخی از استان‌ها که از سایر مناطق خیر جذب می‌کنند، استان یزد تماماً خیر بومی دارد که این مسئله در سطح کشور منحصربه‌فرد است. حتی برخی از خیرین یزدی در استان های محروم کشور به ساخت مدارس اهتمام دارند.

ذاکر اعلام کرد: در حال حاضر در سطح استان یزد 1634 مدرسه دولتی وجود دارد که از این تعداد 1106 مدرسه دایر بوده و 347 مدرسه معادل 30 درصد از ساختمان‌های آموزشی نیازمند بازسازی و نوسازی است. لذا به دنبال این هستیم که طی چهار سال آینده تمامی مدارس استان بازسازی و نوسازی شده باشند.

انتهای پیام/

 

 

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲:۲۱

شناسه خبر: 90482

مطالب مرتبط :
۱

ساخت "رآکتور سنتز مواد آلی" توسط مخترع یزدی

بُرنامنش جوان مبتکر یزدی موفق به ساخت رآکتور با کاربری آزمایشگاهی جهت سنتز مواد آلی شد.

۱

معاون دانشجویی دانشگاه یزد خبر داد:

ارائه خوابگاه و غذای مناسب به دانشجویان با رعایت پروتکل های بهداشتی

معاون دانشجویی دانشگاه یزد اعلام کرد خدمات خوابگاه ها و سلف سرویس این دانشگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه پیدا خواهد کرد.

۱

تکرار تجربه تلخ پیام رسان های داخلی برای شبکه ملی اطلاعات سم است

سعیدی مدرس سواد رسانه و شبکه های اجتماعی گفت: شبکه ملی اطلاعات از تقویت موتورهای جستجوگر گرفته تا سرعت و پهنای باند باید در ابتدای شروع حداقل های اینترنت کنونی کشور را داشته باشد، تا بساط بهانه از جلو افرادی هم که با این اتفاق ساز مخالف می زنند هم برچیده شود.

مدرسه

علم و فناوری گزارش می دهد

تناقض گویی مسئولان خوزستان برای بازگشایی مدارس/آیا دانش آموزان قربانی تصمیمات نابخردانه می شوند؟

در حالی که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اعلام مخالفت با بازگشایی مدارس خوزستان به صورت حضوری از نیمه شهریور اعلام کرد ولی مدرکلکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در استان خوزستان همانند سایر استان ‌ها ۱۵ شهریور ماه آغاز فرآیند سال تحصیلی است و زنگ مدارس خوزستان به صدا در می آید.

۴۵

سال تحصیلی جدید در دانشگاه یزد از ۲۹ شهریورماه آغاز می‌شود

مدیر امور آموزشی دانشگاه یزد اعلام کرد: نیمسال تحصیلی جدید دانشگاه یزد از ۲۹ شهریورماه جاری آغاز می‌شود و تا ۱۸ دی‌ماه امسال ادامه خواهد داشت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب