ابداع فناوری جدید برای تشخیص اشعه ایکس

محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا ماده جدیدی تولید کرده اند که می تواند برای ساخت آشکارسازهای انعطاف پذیر اشعه ایکس استفاده شود که برای محیط زیست آسیب کمتری دارند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از فیز؛ محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا ماده جدیدی تولید کرده اند که می تواند برای ساخت آشکارسازهای انعطاف پذیر اشعه ایکس استفاده شود که برای محیط زیست آسیب کمتری دارند و هزینه کمتری نسبت به فناوری های موجود دارند.

این تیم به سرپرستی بیو ما ( Biwu Ma)، استاد گروه شیمی و بیوشیمی، دستگاه های انعطاف پذیر اشعه ایکس را ایجاد کردند که از ماده ای سازگار با محیط زیست استفاده می کنند.

ما (Ma) اظهار داشت: تولید مواد سینتیلاتور (سوسو زن) با هزینه کم که هم به راحتی ساخته شوند و هم عملکرد خوبی داشته باشند، یک چالش بزرگ است و کار ما زمینه را برای بررسی رویکردهای جدید برای ایجاد این دستگاه های مهم فراهم می کند.

سینتیلاتورهای اشعه ایکس، تابش اشعه ایکس را گرفته و به نور در طیف مرئی تبدیل می کنند. این ها کاملاً رایج هستند و  شما می توانید آنها را در مطب دندانپزشک خود یا بخش های امنیتی فرودگاه ها ببینید.

وی افزود: ما روش های مختلفی برای تولید این سینتیلاتورها داریم، اما بسیاری از آنها گران هستند یا روش تولید آنها سخت است و یا هر دو. در بعضی از روش های اخیر استفاده از سرب مشاهده شده است، اما همانطور که همه ما می دانیم سرب یک ماده کاملاً سمی است.

به همین دلیل محققان رویکرد دیگری را ارائه دادند. آنها از منگنز هالید آلی مرکب استفاده کرده و آن را با یک پلیمر ترکیب کردند تا به ماده ای انعطاف پذیر تبدیل شود. این انعطاف پذیری نیز می تواند مفید باشد.

ما (Ma) گفت: محققان دستگاه های جرقه زن را با ترکیبات مختلفی ساخته اند، اما این فناوری چیزی را ارائه می دهد که هزینه کم را با عملکرد بالا و مواد سازگار با محیط زیست ترکیب کرده است و وقتی انعطاف پذیری را نیز به آن اضافه می کنید، تبدیل به یک مسیر امیدوار کننده برای کاوش می شود.

به تازگی به لطف دفتر معاون تحقیقات دانشگاه ایالتی فلوریدا، بودجه تجاری سازی این پروژه تامین شده است و محققان امیدوارند هرچه زودتر شاهد تبدیل این محصول به یک محصول تجاری باشند.

این مطالعه در مجله Nature Communications منتشر شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 90488

مطالب مرتبط :
۱۴

توسط محققان مرکز تحقیقات سنکروترون اروپا درکالج لندن؛

درخشان‌ترین اشعه ایکس جهان، انقلابی در تصویربرداری پزشکی

یک فناوری جدید اشعه ایکس اجازه می دهد تا از کل اندام ها با وضوح یک میکرون یا ۱۰۰ برابر وضوح سی تی اسکن معمولی تصویربرداری شود.

اشعه ایکس

انقلابی در دنیای پزشکی :

آغاز انقلابی در تصویربرداری پزشکی با درخشان‌ترین اشعه ی ایکس جهان

یک فناوری جدید اشعه ی ایکس امکان تصویربرداری از کل اندام ها را با وضوح یک میکرون فراهم می کند.

Boston Dynamics Spot اکنون در اروپا و کانادا موجود است

Boston Dynamics Spot اکنون در اروپا و کانادا موجود است

این ربات برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۹ به صورت تجاری در دسترس قرار گرفت و تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است.

۱

تکرار تجربه تلخ پیام رسان های داخلی برای شبکه ملی اطلاعات سم است

سعیدی مدرس سواد رسانه و شبکه های اجتماعی گفت: شبکه ملی اطلاعات از تقویت موتورهای جستجوگر گرفته تا سرعت و پهنای باند باید در ابتدای شروع حداقل های اینترنت کنونی کشور را داشته باشد، تا بساط بهانه از جلو افرادی هم که با این اتفاق ساز مخالف می زنند هم برچیده شود.

شهید سلامت احمد طالبی

شهید سلامت احمد طالبی

امروز پیکر هفتمین شهید مدافع سلامت اصفهان تشییع می شود

هفتمین شهید مدافع سلامت احمد طالبی از پرسنل بیمارستان امین اصفهان و عضو صنفی جامعه پرستاری اصفهان پس از چندهفته مبارزه با کرونا، به شهادت رسید.

۰۲۲۵۲

بنابر ادعای شرکت خودروسازی LUCID MOTORS

رونمایی از سریعترین خودروی برقی جهان

لوسید موتورز که یک شرکت بزرگ خودروسازی در دنیا است بتازگی مدعی شده سریع‌ترین خودروی برقی جهان را تولید کرده که دارای دو موتور با قدرت مجموعاً ۱۰۸۰ اسب بخار خواهد بود.

دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان «گرامیداشت دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم»

توسط حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان برگزار می شود؛

دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان «گرامیداشت دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم»

دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان « گرامیداشت دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم» در تاریخ ۲۵ آذرماه و در هفته پژوهش برگزار می شود.

مدیریت پسماندهای پزشکی بر عهده چه ارگانی است؟

مدیریت پسماندهای پزشکی بر عهده چه ارگانی است؟

به گفته معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران طبق قانون مدیریت پسماند ویژه بر عهده تولید کننده می باشد و در بخش زباله پزشکی وزارت بهداشت متولی این نوع پسماند است

اجرای طرح سیستم پردازش سیگنال سامانه های تصویربرداری بر مبنای اشعه ایکس ری

اجرای طرح سیستم پردازش سیگنال سامانه های تصویربرداری بر مبنای اشعه ایکس ری

مجری طرح سیستم پردازش سیگنال سامانه‌های تصویر برداری بر مبنای اشعه ایکس ری گفت: سیستم پردازش سیگنال آشکار‌ساز بسته به نوع کاربرد و هدف از طراحی از اجزای مختلفی تشکیل می‌شود که همچنین این سیستم دارای سرعت بالا و نویز پایین، و دارای کیفیت سیگنال مطلوب برای تشکیل تصویر می‌باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب