رئیس مجلس در اهواز:

دور زدن تحریم ها با بروز خلاقیت و نوآوری امکان پذیر است/ایجاد فرصت مناسب برای شرکت ‌های دانش بنیان

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه امروزه شرکت لوله‌ سازی اهواز قادر به تولید انواع لوله‌ ها به صورت بومی است که این مهم بیانگر بروز خلاقیت و نوآوری به دلیل تحریم ‌های یک جانبه است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان های تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس در نخستین برنامه کاری خارج از حوزه انتخابیه خود به استان خوزستان سفر کرد.

 رئیس مجلس شورای اسلامی در این سفر در شهرها و روستاهای گوناگون استان خوزستان حضور یافت تا از نزدیک با مشکلات و معضلات حوزه های انتخابیه و نقاط مختلف این استان جنوبی را لمس کند و با آنها آشنا شود.

سفر رئیس مجلس شورای اسلامی که از روز سه شنبه یازدهم شهریور ماه آغاز شده 4 روزه است که قالیباف طی آن به شهرهای گوناگون از جمله آبادان، خرمشهر، بندر ماهشهر، بهبهان، دزفول، شوشتر، میانرود، رامهرمز، ابوالفارس، ایذه، شادگان، مسجدسلیمان، شوش دانیال و اندیکا رفت.

نماینده مردم شهرستان های تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس در بخشی سفر خود در اهواز حضور یافت و در جریان نظارت میدانی بر حوزه‌ های انتخابیه استان خوزستان، از شرکت لوله ‌سازی اهواز بازدید کرد.

تولید انبوه لوله ‌ها در شرکت لوله ‌سازی اهواز

در این بازدید که جمعی از مسئولان استان خوزستان از جمله غلامرضا شریعتی استاندار حضور داشتند محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی از خطوط تولید شرکت لوله سازی اهواز بازدید کرد.

قالیباف همچنین با حضور در قسمت های مختلف شرکت لوله سازی اهواز با مسئولان و کارکنان این قسمت ها به صورت مستقیم و چهره به چهره دیدار کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این بازدید با توجه به شعار سال با عنوان جهش تولید بر حمایت از واحدهای تولیدی سراسر کشور هاز جمله شرکت لوله سازی اهواز تاکید کرد و در ارتباط با فعالیت های شرکت لوله سازی اهواز سخنانی را ارائه داد.

وی در همین ارتباط خاطرنشان کرد: در دهه 70 انتقال گاز از طریق لوله ‌های 56 اینچی یکی از دغدغه‌ های مهم کشور به شمار می‌ رفت، اما خوشبختانه اکنون شاهد تولید انبوه این لوله ‌ها در شرکت لوله ‌سازی اهواز هستیم.

بروز ظرفیت ‌های بومی در تولید محصولات صنعت نفت

نماینده مردم شهرستان های تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: خوشبختانه امروزه شرکت لوله‌ سازی اهواز قادر به تولید انواع لوله‌ ها به صورت بومی است که این مهم بیانگر بروز خلاقیت و نوآوری به دلیل تحریم ‌های یک جانبه است.

وی با شاره به برخی از مشکلات ایجاده شده برای کشور عنوان کرد: هر چند برخی کشورها به دلیل محدودیت ‌ها و تحریم‌ های اعمال شده علیه ایران، مانع از دسترسی کشورمان به محصولات مرتبط با صنعت نفت، گاز و انتقال آب شده‌ اند اما این محدودیت ‌ها سبب به وجود آمدن فرصت های مناسبی برای شرکت ‌های دانش بنیان داخلی شده است.

قالیباف بروز ظرفیت ‌های بومی در تولید محصولات حوزه صنعت نفت، گاز و انتقال آب را از دیگر مزایای تحریم‌ های اعمال شده علیه ایران از سوی دشمنان بیان کرد.

وی با اشاره به فعالیت های مثمر ثمر شرکت لوله سازی اهواز در دوران هشت سال دفاع مقدس، تلاش های پرسنل این شرکت در آن دوران را ستود و در همین ارتباط یادآور شد: در دوران جنگ تحمیلی شرکت لوله‌ سازی اهواز توانست در عملیات والفجر 8 روی رودخانه‌ های بهمنشیر و اروند پل مناسبی را در کمترین زمان ایجاد کند.

نقش مهم لوله سازی اهواز در انتقال نفت و گاز

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شرکت لوله سازی اهواز امروز نیز که در جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران قرار داریم توانسته است نقش مهمی را برای انتقال نفت و گاز به نقاط مختلف کشور ایفا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود برخی از مشکلات شرکت لوله سازی اهواز را برشمرد و در این زمینه گفت: در گذشته این شرکت دچار مشکلات مالی و ورشکستگی شد، اما با مدیریت صحیح مسئولان استانی دوباره فعال شده و فعالیت خود را از سر گرفت.

قالیباف در همین زمینه بر حمایت مجلس شورای اسلامی از فعالیت های شرکت لوله سازی اهواز تاکید کرد و ادامه داد: ما نیز در مجلس تلاش خواهیم کرد حرکت شرکت لوله سازی پایدار بماند.

نماینده مردم شهرستان های تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به برآیند نظارت میدانی بر حوزه ‌های انتخابیه اشاره خوزستان اشاره کرد و سخنانی را در این زمینه بیان کرد.

تامین آب شرب و فاضلاب شهری مهمترین مشکلات خوزستان

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: بنا نیست برای استان خوزستان تصمیم جدیدی گرفته شود، بلکه تصمیمات قبلی را برای به ثمر رسیدن پیگیری خواهیم کرد تا مشکلات سر راه آنها حل و فصل شود.

وی در ادامه سخنان خود در شرکت لوله سازی اهواز یادآور شد: هر چند امکانات زیادی در استان خوزستان وجود دارد، اما به دلایل مختلف مردم از این امکانات به طور مناسب برخوردار نیستند.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از درخواست های مهم و مطالبات مردم خوزستان در این سفر اشاره کرد و گفت: در نظارت ‌های میدانی بر شهرستان ‌های استان، اشتغال جوانان یکی از مهمترین خواسته ها و مطالبات مردمی بود.

نماینده مردم شهرستان های تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تامین آب شرب، کشاورزی و فاضلاب شهری نیز از جمله بیشترین دغدغه ‌ها و مطالبات مردم استان خوزستان به شمار می ‌رود.

بیان مشکلات کارگران در دیدار با رئیس مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهارامیدواری کرد که با برنامه‌ ریزی صحیح استانی و به همت مسئولان خوزستان، مسائل مطرح شده توسط مردم خوزستان برطرف شود.

در حاشیه بازدید دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی از شرکت لوله‌ سازی اهواز، برخی از کارگران این واحد تولیدی با وی دیدار کردند و به بیان برخی از مشکلات خود به صورت چهره به چهره و مستقیم پرداختند.

در این دیدار چهره به چهره کارگران به بیان دغدغه ‌های خود در راستای عدم اجرای صحیح طرح همسان ‌سازی حقوق در شرکت لوله‌ سازی اهواز پرداختند و از این روند گلایه مند بودند.

پس از بیان دغدغه های کارگران شرکت لوله سازی اهواز، رئیس مجلس شورای اسلامی سخنانی را در این زمینه بیان کرد که در این زمینه مقرر شد مسئولان مربوطه تلاش کنند تا این مشکلات حل شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳:۱۲

شناسه خبر: 90502

مطالب مرتبط :
فناوری

با موضوع آموزش کسب و کار صورت مي‌گيرد؛

گام دانشگاه آزاد اسلامي براي ايجاد مرکز نوآوري و خلاقيت در شهرکرد /توليد کيت رديابي ويروس کرونا توسط دانشگاه آزاد شهرکرد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: براي ايجاد مرکز نوآوري و خلاقيت با موضوع آموزش کسب و کار تفاهم‌نامه همکاري بين دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و سپاه حضرت قمر بني‌هاشم عليه‌السلام منعقد شد.

تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

استاندار خوزستان:

مدارس اهواز، کارون، باوی و حمیدیه فردا تعطیل است

استاندار خوزستان گفت: مدارس شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون فردا شنبه ۲۲ شهریورماه به منظور گند زدایی و نظافت تعطیل است.

پانزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی

هشتم بهمن برگزار می شود

پانزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی

هشتم تا دهم بهمن ماه سال ۱۳۹۹ پانزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار می شود.

چغامیش

آموزش پروتکل های بهداشتی در مدارس چغامیش+تصاویر

پس از آغاز سال تحصیلی آموزش پروتکل های بهداشتی در مدارس چغامیش انجام شد.

انتصاب

معرفی مسئول جدید بسیج علمی و فناوری شهرستان بهبهان

مسئول جدید بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان بهبهان معرفی شد و فعالیت کاری خود را آغاز کرد.

ضدعفونی مدارس اهواز

توسط یک گروه جهادی انجام شد

ضدعفونی مدارس اهواز بر علیه کرونا+تصاویر

گروه جهادی شهید مدافع حرم سردار سید جاسم نوری اقدام به ضد عفونی مدارس سطح کلانشهر اهواز کرد.

دکتر علی قمیشی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول

با حکم وزیر بهداشت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول منصوب شد

از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول منصوب شد.

بازگشایی مدارس

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان:

بازگشایی مدارس عواقب خطرناکی دارد/ ضرورت آغاز سال تحصیلی از طریق فضای مجازی

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: بازگشایی مدارس به صورت حضوری خطایی پر عارضه است که پیش ‌بینی عواقب آن دهشتناک خواهد بود.

مدرسه

علم و فناوری گزارش می دهد

تناقض گویی مسئولان خوزستان برای بازگشایی مدارس/آیا دانش آموزان قربانی تصمیمات نابخردانه می شوند؟

در حالی که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اعلام مخالفت با بازگشایی مدارس خوزستان به صورت حضوری از نیمه شهریور اعلام کرد ولی مدرکلکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در استان خوزستان همانند سایر استان ‌ها ۱۵ شهریور ماه آغاز فرآیند سال تحصیلی است و زنگ مدارس خوزستان به صدا در می آید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب