خبرگزاری علم و فناوری

علم و فناوری گزارش می دهد

تناقض گویی مسئولان خوزستان برای بازگشایی مدارس/آیا دانش آموزان قربانی تصمیمات نابخردانه می شوند؟

در حالی که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اعلام مخالفت با بازگشایی مدارس خوزستان به صورت حضوری از نیمه شهریور اعلام کرد ولی مدرکلکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در استان خوزستان همانند سایر استان ‌ها ۱۵ شهریور ماه آغاز فرآیند سال تحصیلی است و زنگ مدارس خوزستان به صدا در می آید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، یکی از دغدغه های مهم این روزهای مردم سراسر کشور به ویژه والدین بازگشایی مدارس و رفتن دانش آموزان به مدرسه است.

وزارت آموزش و پرورش آغاز سال تحصیلی جدید را روز شنبه 15 شهریور ماه اعلام کرد و دستور العمل های بهداشتی را نیز برای برگزاری کلاس های درس در شرایط مختلف به استان ها ابلاغ کرد.

مخالفت با بازگشایی مدارس خوزستان به صورت حضوری

مسئولان استان خوزستان با توجه به شرایط خاص و وضعیت هشدار کرونا در این استان خواستار لغو بازگشایی مدارس در روز 15 شهریور بودند که به گفته مدیرکل آموزش‌ و پرورش خوزستان، مسئله ‌ای تحت عنوان بازگشایی مدارس خوزستان در ابتدای مهر ماه مطرح شد که به تصویب ستاد ملی کرونا نرسید.

اما سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اعلام مخالفت با بازگشایی مدارس خوزستان به صورت حضوری از نیمه شهریور اعلام کرد: این موضوع از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا تصویب و قطعی شد.

دکتر فرهاد ابول نژادیان با اعلام این خبر اظهار کرد: متاسفانه با وجود تلاش شبانه روزی همکاران حوزه بهداشت و درمان شاهد ورود سه شهر بهبهان، امیدیه و آغاجاری به وضعیت قرمز کرونا هستیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ادامه تصریح کرد: این مسئله برای کل شهرهای استان زنگ هشدار جدی است تا مردم بیش از پیش رعایت پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و آن را جدی بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این مطلب که هم ‌اکنون وضعیت کلی استان خوزستان نیز در حالت هشدار است، عنوان کرد: ما نسبت به عواقب ناشی از پایین آمدن سطح مشارکت مردم در رعایت مسائل بهداشتی به شدت نگران هستیم.

بازگشایی مدارس در اول مهر تصویب نشد

ابول نژادیان با اعلام درخواست های خود از شهروندان تصریح کرد: از مردم استان خواهشمند هستیم که در رعایت پروتکل های بهداشتی همچون‌ روزهایی که منجر به خروج استان از پیک شد مشارکت داشته باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خاطرنشان کرد: هموطنان گرامی در بیرون از خانه حتما از ماسک استفاده کنند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند و در هیج تجمعی شرکت نکنند.

اما کورش مودت مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان خوزستان سخنان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز را رد کرد و در جمع خبرنگاران گفت: در استان خوزستان همانند سایر استان ‌ها ۱۵ شهریور ماه آغاز فرآیند سال تحصیلی است و زنگ مدارس خوزستان به صدا در می آید.

وی در ادامه بیان کرد: مسئولان استانی جهت اجرای آیین بازگشایی مدارس در یکی از مدارس شهرستان بندر ماهشهر حضور خواهند یافت.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش خوزستان ادامه داد: مسئله ‌ای تحت عنوان بازگشایی مدارس خوزستان در ابتدای مهر ماه مطرح شد که به تصویب ستاد ملی کرونا نرسید.

تدوین شیوه نامه ها بر اساس مناطق

وی ادامه داد: در جریان برگزاری امتحانات و کنکور نیز خانواده‌ ها بسیار نگران و دغدغه‌ مند از ابتلای فرزندانشان به کرونا بودند که خوشبختانه امتحانات با رعایت پروتکل ‌های بهداشتی و بدون ابتلای حتی یک دانش آموز برگزار شدند.

مودت تصریح کرد: در مناطق روستایی، مدارس با جمعیت کمتر از ۵۰ نفر با روال عادی فرآیند آموزش را در پیش خواهند گرفت.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش خوزستان عنوان کرد: در مدارس با تراکم بالای جمعیت این اختیار به شورای مدرسه داده شده که برای نحوه حضور دانش ‌آموزان از جمله استفاده از طرح زوج و فرد تصمیم‌ گیری کنند و دانش ‌آموزان تقسیم شوند.

مودت گفت: یک شیوه ‌نامه کلی به تمامی مدیران مدارس کشور از جمله استان خوزستان ابلاغ شده که اگر تمام موارد آن به‌ درستی اجرا شوند نگرانی از ابتلا در دانش ‌آموزان وجود نخواهد داشت.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش خوزستان بیان کرد: در هر منطقه بر اساس وضعیت قرمز و هشدار کرونا شیوه ‌نامه خاص آن منطقه تدوین شده و در مناطق زرد نیز شیوه ‌نامه بر اساس حضور ۵۰ درصدی دانش ‌آموزان در هر روز تنظیم شده است.

درخواست تاخیر دو هفته ‌ای در بازگشایی مدارس

متاسفانه تناقضات در سخنان مسئولان استان خوزستان به شدت مشهود است و کسی نمی تواند آن را انکار کند که دود این ناهماهنگی به چشم دانش آموزان و خانواده های آنها می رود.

رضا نجاتی سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان نیز با بیان اینکه خوزستان به وضعیت هشدار رسیده است می گوید: این موضوع به دلیل عدم رعایت دستورالعمل ‌های بهداشتی توسط تعدادی از مردم است، بنابراین دوباره توصیه می ‌شود دستور العمل ‌های بهداشتی رعایت شود.

وی با بیان اینکه برگشت خوزستان به وضعیت قرمز به رفتار مردم بستگی دارد، اضافه می کند: امیدواریم رفتارهای مردم تغییر یابد و مانند هفته‌ های گذشته، شرایط به خوبی تغییر کند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با هشدار به همه مردم اضافه می کند: در حال نزدیک شدن به فصل پاییز و بازگشایی مدارس هستیم و نباید به وضعیت قرمز برگردیم زیرا برگشت به وضعیت قرمز، سنگین‌تر و خطرناک‌تر خواهد بود.

وی درباره زمان بازگشایی مدارس نیز می گوید: تصمیم بازگشایی حضوری مدارس از ۱۵ شهریور ماه، تصمیم ملی است اما با توجه به گرمای خوزستان شاید بسیاری از دانش ‌آموزان توان استفاده از ماسک در کلاس را نداشته باشند بنابراین دانشگاه علوم پزشکی اهواز و ستاد استانی مقابله با کرونا در خوزستان درخواست تاخیر دو هفته ‌ای در بازگشایی مدارس را داشته‌ اند اما تاکنون تصمیم یا نتیج ه‌ای دال بر بازگشایی حضوری مدارس در اول مهرماه در خوزستان ارائه نشده است.

عاشق تک تک شهروندان هستیم

نجاتی در همین زمینه یادآور می شود: بنابراین بر اساس مصوبه قبلی، مدارس ۱۵ شهریورماه بازگشایی خواهند شد. در این فرصت باقی مانده اگر نتیجه ‌ای در این زمینه ارائه شد، اطلاع ‌رسانی می شود.

از آن طرف هم سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی، می گوید: اگر سلامت شهروندان را در خطر ببینیم به عنوان وزارت بهداشت، محکم در مقابل آن حرکت، خواهیم ایستاد. در همه کشورها آموزش از راه دور به عنوان یک شیوه آموزشی پسندیده، حتی در شرایط سخت کووید 19 مورد توجه قرار نگرفته است.

وی در ادامه اضافه می کند: همه مردم ایران بدانند که فرزند هیچ شهروندی در کشور برای ما کمتر از پدران و مادران شان برایمان عزیز نیست. خودمان را عاشق تک تک شهروندان مملکت از خردسال تا افراد مسن می دانیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان می کند: آمیزه ای از آموزش از راه دور و حضوری به شکلی که دانش آموزان فضای مدرسه را حس کنند با رعایت پروتکل ها، مورد توجه است و با وزیر آموزش و پرورش که به شدت از تصمیمات ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، پیروی می کند و در توسعه زیرساخت های آموزش مجازی به ویژه سامانه شاد، کار کرده امروز جلسه ای داریم و در این جلسه در مورد مدارس و سال تحصیلی جدید، بررسی های لازم را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۳:۲۰

شناسه خبر: 90504

مطالب مرتبط :
نبرد عکسها در بازگشایی مدارس

نبرد عکسها در بازگشایی مدارس

نبرد عکسها در بازگشایی مدارس

خبرگزاری علم و فناوری

سراب مدرسه خصوصی

پشت پرده مدارس خصوصی با آن شهریه‌های هنگفت چه می‌گذرد؟

استروئید میزان بقای بیماران شدید کووید۱۹ را از ۶۰ به ۶۸ درصد افزایش داد

طبق یک تجزیه و تحلیل بین المللی؛

استروئید میزان بقای بیماران شدید کووید۱۹ را افزایش می دهد

بر طبق یک مطالعه که توسط محققان در انگلیس، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، اسپانیا و ایالات متحده انجام شده استروئیدها میزان مرگ و میر را در میان بیماران کووید۱۹ که به شدت بیمار هستند کاهش می دهد، استروئید میزان بقا را از ۶۰ به ۶۸ درصد افزایش داد، که پیشرفت قابل توجهی است.

انتصاب

معرفی مسئول جدید بسیج علمی و فناوری شهرستان بهبهان

مسئول جدید بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان بهبهان معرفی شد و فعالیت کاری خود را آغاز کرد.

ضدعفونی مدارس اهواز

توسط یک گروه جهادی انجام شد

ضدعفونی مدارس اهواز بر علیه کرونا+تصاویر

گروه جهادی شهید مدافع حرم سردار سید جاسم نوری اقدام به ضد عفونی مدارس سطح کلانشهر اهواز کرد.

بازگشایی مدارس

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

تصمیمات عجولانه و شتاب ‌زده بلای جان دانش آموزان/آیا فاجعه انسانی در ایران رخ می دهد؟

تصمیمات عجولانه و شتاب ‌زده جامعه دانش ‌آموزی و دانشجویی و اولیای آنها را نگران کرده که به گفته کارشناسان و نمایندگان مجلس این تصمیمات و وضعیت فعلی باید تغییر کند.

بازگشایی مدارس

رئیس کل سازمان نظام پزشکی:

بازگشایی مدارس سبب تحمیل بیماران بیشتر بر جامعه پزشکی می شود

رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: بازگشایی موجب تحمیل بیماران بیشتر بر جامعه پزشکی، پرستاری و کادر درمان خواهد شد.

دکتر علی قمیشی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول

با حکم وزیر بهداشت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول منصوب شد

از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول منصوب شد.

بازگشایی مدارس

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان:

بازگشایی مدارس عواقب خطرناکی دارد/ ضرورت آغاز سال تحصیلی از طریق فضای مجازی

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: بازگشایی مدارس به صورت حضوری خطایی پر عارضه است که پیش ‌بینی عواقب آن دهشتناک خواهد بود.

قالیباف در اهواز

رئیس مجلس در اهواز:

دور زدن تحریم ها با بروز خلاقیت و نوآوری امکان پذیر است/ایجاد فرصت مناسب برای شرکت ‌های دانش بنیان

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه امروزه شرکت لوله‌ سازی اهواز قادر به تولید انواع لوله‌ ها به صورت بومی است که این مهم بیانگر بروز خلاقیت و نوآوری به دلیل تحریم ‌های یک جانبه است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب