سرپرست مرکز بهداشت خوزستان:

بازگشایی مدارس عواقب خطرناکی دارد/ ضرورت آغاز سال تحصیلی از طریق فضای مجازی

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: بازگشایی مدارس به صورت حضوری خطایی پر عارضه است که پیش ‌بینی عواقب آن دهشتناک خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، یکی از دغدغه های مهم این روزهای مردم سراسر کشور به ویژه والدین بازگشایی مدارس و رفتن دانش آموزان به مدرسه است.

وزارت آموزش و پرورش آغاز سال تحصیلی جدید را روز شنبه 15 شهریور ماه اعلام کرد و دستور العمل های بهداشتی را نیز برای برگزاری کلاس های درس در شرایط مختلف به استان ها ابلاغ کرد.

همه اقدامات با اولویت سلامتی انجام شود

اما دکتر سید محمد علوی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و سرپرست مرکز بهداشت خوزستان به خبر بازگشایی مدارس واکنش تندی نشان داد و مطالبی را در این ارتباط بیان کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار کرد: بازگشایی مدارس به صورت حضوری خطایی پر عارضه است که پیش ‌بینی عواقب آن دهشتناک خواهد بود.

وی در ادامه بیان کرد: براین باورم که باید با کرونا زندگی کرد، حفظ معیشت، کار، توسعه، تعالی و آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت با کرونا باید سرلوحه کار قرارگیرد، همه چیز باید روال خود را یابد اما با تفکر و تعقل و اولویت سلامتی.

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان یادآور شد: آموزش و پرورش نیز باید با حفظ سلامتی نونهالان، دانش آموزان و کل جامعه جاری و ساری باشد.

ارائه آموزش به صورت غیر حضوری

وی اضافه کرد: طبق شواهد موجود و منابع معتبر بین المللی، مدارس و دانشگاه ها اولین مکان ‌هایی هستند که در یک پاندمی یا اپیدمی فراگیر که انتقال فرد به فرد تنفسی دارد تعطیل و آخرین مکانی هستند که بازگشایی می ‌شوند.

علوی تصریح کرد: زمان بازگشایی هم وقتی است که ۲ دوره کمون از آخرین انتقال بیماری گذشته باشد که در مورد کووید ۱۹ هنوز این موضوع اتفاق نیفتاده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خاطرنشان کرد: می ‌توان آموزش و پرورش و سال تحصیلی را به صورت غیر حضوری و از طریق مجازی آغاز کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱:۵۷

شناسه خبر: 90505

مطالب مرتبط :
تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

استاندار خوزستان:

مدارس اهواز، کارون، باوی و حمیدیه فردا تعطیل است

استاندار خوزستان گفت: مدارس شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون فردا شنبه ۲۲ شهریورماه به منظور گند زدایی و نظافت تعطیل است.

استارت آپ

فعال شدن مددجویان بهزیستی فارس در استارآپ‌ها

مدیرکل بهزیستی فارس گفت: بیش از یکهزار و ۸۴۷ نفر از مددجویان و افراد تحت پوشش بهزیستی در استان فارس درخواست فعالیت و اشتغال در حوزه استار تاپ ها ( نو آفرین) را داده اند .

پانزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی

هشتم بهمن برگزار می شود

پانزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی

هشتم تا دهم بهمن ماه سال ۱۳۹۹ پانزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار می شود.

بازگشایی مدارس

رئیس کل سازمان نظام پزشکی:

بازگشایی مدارس سبب تحمیل بیماران بیشتر بر جامعه پزشکی می شود

رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: بازگشایی موجب تحمیل بیماران بیشتر بر جامعه پزشکی، پرستاری و کادر درمان خواهد شد.

​برگزاری اجرای طرح

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به بازگشایی مدارس:

منتظر استیضاح وزیر آموزش و پروش باشید /ایران فقط ولنجک نیست

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: منتظر استضاح وزیر آموزش و پروش باشید.

دکتر علی قمیشی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول

با حکم وزیر بهداشت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول منصوب شد

از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول منصوب شد.

بازگشایی مدارس، این بار آدرس دهی به مردم کاملا غلط است

یادداشت؛

بازگشایی مدارس، نادیده گرفتن واقعیات مسلم

حمیدرضا خدایی عضو بسیج اساتید استان اصفهان است و این بار بعنوان یک شهروند بسیجی در یادداشتی تحت عنوان بازگشایی مدارس، نادیده گرفتن واقعیات مسلم است، می نویسد: بهتر بود؛ مسئولان محترم به جای تصمیم گیری از مدتها قبل تصمیم سازی می کردند و بجای واژه اختیار حضور دانش آموزان در مدارس و بجای این که بگویند ما که نمی دانیم این ویروس چندسال می ماند و ما آموزش را نمی توانیم متوقف کنیم می گفتند ما می دانیم این ویروس چندسال می ماند پس ما آموزش نوین و فناورانه را جهت کاهش تنش و آلام خانواده های عزیر و کمک به کاهش شیوع بیماری بعنوان یک مهارت فراگیر به خانه های شما می آوریم.

بازگشایی مدارس

آیین بازگشایی مدارس برای بیش ا ز ۱۶۶ هزار دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی برگزار شد

صبح امروز آیین بازگشایی مدارس برای ۱۶۶ هزار و ۸۵۹ دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی برگزار شد.

مدرسه

علم و فناوری گزارش می دهد

تناقض گویی مسئولان خوزستان برای بازگشایی مدارس/آیا دانش آموزان قربانی تصمیمات نابخردانه می شوند؟

در حالی که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اعلام مخالفت با بازگشایی مدارس خوزستان به صورت حضوری از نیمه شهریور اعلام کرد ولی مدرکلکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در استان خوزستان همانند سایر استان ‌ها ۱۵ شهریور ماه آغاز فرآیند سال تحصیلی است و زنگ مدارس خوزستان به صدا در می آید.

قالیباف در اهواز

رئیس مجلس در اهواز:

دور زدن تحریم ها با بروز خلاقیت و نوآوری امکان پذیر است/ایجاد فرصت مناسب برای شرکت ‌های دانش بنیان

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه امروزه شرکت لوله‌ سازی اهواز قادر به تولید انواع لوله‌ ها به صورت بومی است که این مهم بیانگر بروز خلاقیت و نوآوری به دلیل تحریم ‌های یک جانبه است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب