زنگ آغاز سال تحصیلی در ایلام نواخته شد

همزمان با سراسر کشور، با حضورجمعی از مسئولان استانی و دانش آموزان ، زنگ آغاز سال تحصیلی در ایلام نواخته شد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در ایلام ، همزمان با سراسر کشور،  با حضور  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ، جمعی از مسئولان استانی و دانش آموزان ، در مدرسه پسرانه دهخدا نواخته شد .

نقش بی بدیل اولیاء و معلمان در  بهره گیری از فرصتهای تعلیم و تربیت

مدیرکل حقوقی وزارت آموزش و پرورش در این مراسم ، با تأکید بر نقش موثر مربیان آموزشی و اولیاء دانش آموزان در بهره گیری از فرصت ها برای تعلیم و تربیت صحیح دانش آموزان عنوان کرد : وقفه ی ایجاد شده چند ماهه ، در روند تحصیلی دانش آموزان ، باید با همیاری معلمان و اولیا ء دانش آموزان جبران شود .

 منصور اردستانی ، ضمن دعوت از دستگاههای متولی امر تعلیم و تربیت و سایر نهادهای اجرایی ، در همیاری و همراهی آموزش و پرورش اظهار کرد : نباید شرایط خاص ویروس کرونا مانع روند صحیح تعلیم و تربیت شود و باید با بهره گیری صحیح از فرصت های موجود ، تربیت دانش آموزان مستعد ، خلاق و پویا در اولویت قرار گیرد .

روند بازگشایی مدارس مطابق دستورالعمل های ستاد ملی کرونا و بخشنامه های آموزش و پرورش بوده است

 مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این مراسم ، با بیان اینکه تمامی پروتکل های بهداشتی جهت بازگشایی مراسم رعایت شده و مطابق دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا روند فعالیت مدارس پیگیری خواهد شد اظهار کرد : همه مدارس استان ، موظف به اجرای تمامی بندهای دستورالعمل و بخشنامه های وزارت آموزش پرورش بوده و تمامی مسائل به صورت جدی پیگیری خواهد شد .

رضا زینی وند مقدم  ، با تاکید بر نقش مهم اولیاء دانش آموزان در همکاری با مراکز آموزشی در امر پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا عنوان کرد : بر اساس بخشنامه های نظام آموزشی ، آموزش های ارائه شده به دانش آموزان در استان ، بسته به شرایط شهرستان ها ، به صورت حضوری ، غیر حضوری و مجازی برگزار خواهد شد .


این گزارش می افزاید : طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ، بجز شهرستان های هلیلان و ملکشاهی که وضعیت کرونا در آنها سفید اعلام شده است ، سایر شهرستان های استان در وضعیت های زرد ، هشدار و قرمز قرار گرفته اند .

گفتنی است در سال تحصیلی 1399-1400 قریب به 120 هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف ، در مراکز آموزش استان ایلام مشغول به تحصیل خواهد شد .


انتهای پیام / ن


 

 

 

زمان انتشار: شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶:۲۴

شناسه خبر: 90532

مطالب مرتبط :
بب

مسئولان در حل مشکلات مددجویان خانه های سلامت یاری گر مراکز باشند

مسئول فنی خانه سلامت ندای مهر ایلام گفت :ریشه ی آسیب بسیاری از دختران خانه های سلامت ، فقر مالی و فرهنگی است و جهت خودکفایی نیازمند داشتن حامی مطمئن هستند.

بازگشایی مدارس

آیین بازگشایی مدارس برای بیش ا ز ۱۶۶ هزار دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی برگزار شد

صبح امروز آیین بازگشایی مدارس برای ۱۶۶ هزار و ۸۵۹ دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی برگزار شد.

ی

تشکیل ۹ کارگروه تخصصی در خانه نخبگان ایلام

رئیس خانه نخبگان بسیج استان ایلام اظهار داشت : سیاست خانه نخبگان بسیج استان در سال جاری بر تشکیل کارگروههای تخصصی با استفاده از توان تخصصی اساتید دانشگاهی و منطبق بر حل نیازها و رفع مشکلات استانی خواهد بود

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب