خبرگزاری علم و فناوری

معاون دانشجویی دانشگاه یزد خبر داد:

ارائه خوابگاه و غذای مناسب به دانشجویان با رعایت پروتکل های بهداشتی

معاون دانشجویی دانشگاه یزد اعلام کرد خدمات خوابگاه ها و سلف سرویس این دانشگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه پیدا خواهد کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه یزد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ گفت: بر اساس ابلاغیه وزارت علوم و ستاد ملی مقابله با کرونا کلاسهای تئوری دانشگاه یزد مثل ترم قبل به صورت مجازی برگزار می شود و دانشجویان  به صورت برخط از آموزش ها استفاده می کنند. بنابر این بازگشایی دانشگاه از بابت کلاسهای حضوری فعلا منتفی است اما واحدهای اداری دانشگاه کمافی السابق مشغول فعالیت هستند.

محمد‌رضا صادقیان شاهی افزود: از سوی دیگر یک سری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی مثل ارشد و دکتری که نیاز دارند بر رو ی مباحث پایان نامه و تز ارشد و دکترای خود کار کنند ناگزیر به استفاده  از کارگاه و آزمایشگاه و یا مراجعه به استاد راهنما هستند. لذا برای این دانشجویان تمهیدات حضور در دانشگاه اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: از حدود ۵۵۰۰ دانشجوی خوابگاهی دانشگاه یزد حدود ۱۲۰۰ نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستند. این دانشجویان به صورت حضوری به دانشگاه می آیند و در خوابگاه ها اسکان پیدا می‌کنند و با رعایت پروتکل های بهداشتی در اقدامات لازم برای پایان نامه خود را انجام می دهند.

معاون دانشجویی دانشگاه یزد تاکید کرد: به این منظور یک فرآیند تعریف شده و دانشجویان موظف به تکمیل فرمی خاص و تائید استاد راهنما، رئیس دانشکده و معاون‌آموزشی هستند. بعد از تاییدیه غربالگری بهداشتی و پایش سلامت اتفاق می افتد و سپس دانشجویان را به صورت خیلی خاص در خوابگاه اسکان داده می شوند. به عنوان مثال اگر اتاقی با ظرفیت ۴ نفر بوده در شرایط کنونی به یک نفر یا حداکثر دو نفر اختصاص می یابد تا فاصله گذاری اجتماعی نیز رعایت شود.

وی با اشاره به لزوم ارائه غذای مناسب و بهداشتی به دانشجویان گفت: برای جلوگیری از تجمع دانشجویان در محیط سلف سرویس با پیمانکاران تغذیه صحبت کردیم و مقرر شد که وعده های  غذایی را به صورت بسته بندی در اختیار دانشجویان بگذارند، به این صورت سرویس دهی به دانشجویان ادامه می یابد  و از تجمع نیز جلوگیری می شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱:۳۱

شناسه خبر: 90538

مطالب مرتبط :
۱

رئیس دبیرخانه کانون های تفکر دانشگاه یزد:

آب را به ناکارآمدترین شکل ممکن مصرف می کنیم

عطار رئیس دبیرخانة کانون های تفکر دانشگاه یزد تاکید کرد: هم اکنون ما آبی را که به سختی به دست می آید، به ناکارآمدترین شکل ممکن مصرف می کنیم.

۱

رئیس سازمان بسیج علمی یزد:

نخبگان کشور توانایی رفع تمام مشکلات را دارند

میرقانعی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد تاکید کرد: کشور ما نخبگان و نیرو هایی دارد که ثابت کرده اند اگر به آنها بها بدهیم توانایی انجام هر کاری را دارند.

س

یک گام رو به جلو برای تسهیل و توسعه هوانوردی عمومی در یزد

تفاهم نامه همکاری در حوزه هوانوردی عمومی میان فرودگاه بین المللی آیت الله شهید صدوقی یزد و مرکز آموزشی هوانوردی پردیس علم و فناوری یزد به امضا رسید.

۱

همه کاربردهای کامبوجا/ از استفاده در صنایع نظامی تا تقویت سیستم ایمنی بدن

عارفه فیروزی محقق یزدی شیوه ای جدید برای استفاده از قارچ کامبوجا در صنایع مختلف ابداع کرده است.

کرونا

علم و فناوری گزارش می دهد؛

سرانه پرستار در ایران پایین تر از کشور جنگ زده سوریه /پیک سوم کرونا در کمین نظام سلامت کشور

با توجه به آمارهای جهانی، اختصاص ۳ پرستار به ازای هر هزار نفر به عنوان حداقل‌ترین نیروی پرستاری در دنیا محسوب می‌شود این در حالی است که در کشور ما این آمار، ۱.۰۱ پرستار می باشد و در طی ماه های اخیر نیز ، بیش از ۶ هزار نفر از کادر درمان کشورمان به کرونا مبتلا شده اند .

بازگشایی مدارس، این بار آدرس دهی به مردم کاملا غلط است

یادداشت؛

بازگشایی مدارس، نادیده گرفتن واقعیات مسلم

حمیدرضا خدایی عضو بسیج اساتید استان اصفهان است و این بار بعنوان یک شهروند بسیجی در یادداشتی تحت عنوان بازگشایی مدارس، نادیده گرفتن واقعیات مسلم است، می نویسد: بهتر بود؛ مسئولان محترم به جای تصمیم گیری از مدتها قبل تصمیم سازی می کردند و بجای واژه اختیار حضور دانش آموزان در مدارس و بجای این که بگویند ما که نمی دانیم این ویروس چندسال می ماند و ما آموزش را نمی توانیم متوقف کنیم می گفتند ما می دانیم این ویروس چندسال می ماند پس ما آموزش نوین و فناورانه را جهت کاهش تنش و آلام خانواده های عزیر و کمک به کاهش شیوع بیماری بعنوان یک مهارت فراگیر به خانه های شما می آوریم.

بازگشایی مدارس

آیین بازگشایی مدارس برای بیش ا ز ۱۶۶ هزار دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی برگزار شد

صبح امروز آیین بازگشایی مدارس برای ۱۶۶ هزار و ۸۵۹ دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی برگزار شد.

۱

تکرار تجربه تلخ پیام رسان های داخلی برای شبکه ملی اطلاعات سم است

سعیدی مدرس سواد رسانه و شبکه های اجتماعی گفت: شبکه ملی اطلاعات از تقویت موتورهای جستجوگر گرفته تا سرعت و پهنای باند باید در ابتدای شروع حداقل های اینترنت کنونی کشور را داشته باشد، تا بساط بهانه از جلو افرادی هم که با این اتفاق ساز مخالف می زنند هم برچیده شود.

۱

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد:

اجرای طرح "هر کارخانه؛ یک مدرسه" در استان یزد

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد با اشاره به استقبال صنایع از ساخت مدارس گفت: با رهنمودهای آیت الله علیرضا اعرافی رئیس حوزه های علمیه کشور طرح "هر کارخانه؛ یک مدرسه" در شهرستان میبد آغاز و افق ساخت صد مدرسه برای این طرح پیش بینی شد.

۴۵

سال تحصیلی جدید در دانشگاه یزد از ۲۹ شهریورماه آغاز می‌شود

مدیر امور آموزشی دانشگاه یزد اعلام کرد: نیمسال تحصیلی جدید دانشگاه یزد از ۲۹ شهریورماه جاری آغاز می‌شود و تا ۱۸ دی‌ماه امسال ادامه خواهد داشت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب