معاون رئیس جمهور: فعالیت ۴۱ شرکت دانش بنیان در بازار بورس با ارزش ۲۸۰ هزار میلیارد تومان

معاون رئیس جمهور از فعالیت ۴۱ شرکت دانش بنیان در بازار بورس با ارزش ۲۸۰ هزار میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی ، معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور با بیان این که ۵ هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند گفت: ۴۱ شرکت دانش بنیان در تابلوی بورس کشور با ارزش ۲۸۰ هزار میلیارد وجود دارند.به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی، معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید وجود نیروی انسانی خلاق هر مجموعه را عامل مهم توسعه آن خصوصا در زمینه های اقتصاد دانش بنیان دانست و گفت: دانشگاهها و مراکز آموزشی در زمینه شکوفایی استعداد های دانش بنیان نقش بی بدیلی دارند که باید مورد توجه قرار گیرد.

آقای ستاری سرمایه گذاری بخش خصوصی در عرصه پژوهش را یکی از ضروریات امروز جامعه علمی کشور دانست و افزود: دانشگاهها باید اقتصاد دانش بنیان خود را تقویت کرده تا بدین وسیله بتوانند گره گشای مسائل و مشکلات جامعه باشند.وی همچنین بر تقویت فرهنگ کارآفرینی در جامعه حمایت از این قشر خلاق و فعال تاکید کرد.

آقای شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به این که ایران اسلامی در تولید علم جز پنج وشور نخست بوده و رتبه ۱۶ جهان را داریم گفت: روند اخذ مجوزهای شرکت های دانش بنیان باید تسهیل شود و رابطه صنعت ، دانشگاه و شرکت های دانش بنیان نیز توسعه یابد.

حجت الاسلام ذاکر یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان نیز در این جلسه بر تقویت همکاریهای علمی با کشورهای همسایه و استفاده از ظرفیت بالقوه استان در جهت ارتقا سطح فن آوری و افزایش بهره وری تولید شرکت های دانش بنیان و حمایت بیش از پیش از جامعه نخبگان تاکید کرد.

حضرتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه با اشاره به این که در چهار سال گذشته بیش از ۱۷ میلیارد تومان اعتبار مصوب و یازده میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته برای پارک علم و فن آوری استان داشته ایم گفت: ۶ میلیارد تومان نیز از منابع استانی برای کمک به پارک علم و فن آوری در نظر گرفته شده که قسمتی از آن تخصیص یافته و قسمتی دیگر نیز تخصیص خواهد یافت.

جلیلی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این جلسه از ظرفیت بسزای کشاورزی استان گزارشی ارائه کرد و گفت: تا به حال از ۸۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان ۶۵۰ هزار هکتار طرح کاداس اجرا شده که موضوعی منحصر به فرد است.

در این جلسه آقای نوبخت رئیس پارک علم و فن آوری آذربایجان‌غربی به ارائه گزارش از عملکرد این نهاد پرداخت و گفت: ۱۲۰ واحد فن آور در پارک علم و فن آوری استان فعالیت می کنند که ۵۰۰ نفر اشتغال زایی شده است.همچنین در این جلسه در رابطه با وضعیت آب و خاک دریاچه ارومیه بحث و بررسی شد و ایجاد رسوب گیری و بادشکن ها غیر زنده در حوزه آبریز دریاچه ارومیه مورد تاکید قرار گرفت.در این جلسه نمایندگان شرکت های دانش بنیان نظرات و ایده های خود را بیان کردند.

زمان انتشار: شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹:۲۳

شناسه خبر: 90539

مطالب مرتبط :
ستاری در قم

در حاشیه سفر معاون علمی فناوری ریاست جمهوری به استان قم

بازدید دکتر ستاری از خانه نانو

بازدید معاون علمی فناوری ریاست جمهوری از غرفه خانه نانو و مرکز هدایت و حمایت بسیج علمی استان قم

۱۲۳

توان بخش خصوصی در ایده پردازی و نوآوری‌ها به کار گرفته شود/موانع پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان برچیده شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت:توان بخش خصوصی در ایده پردازی و نوآوری‌ها به کار گرفته شود.

​برگزاری اجرای طرح

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

هزار راه نرفته وزارت آموزش و پرورش برای پروژه مهر

کارشناس آموزشی معتقد است که آموزش و پرورش در اجرای پروژه مهر نه تنها اقدام خاص و اثرگذاری انجام نداده، خانواده‌ها، دانش آموزان، معلمان و مدیران مدرسه را سردرگم به حال خویش رها کرده است.

۱

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی؛

پارک علم و فناوری به حمایت‌های ویژه نیاز دارد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: پارک علم و فناوری به حمایت‌های ویژه نیاز دارد تا به این طریق شرکت‌های دانش بنیان بیشتر شود.

۱

بازدید معاون رییس جمهور از نمایشگاه‌های محصول فناوری آذربایجان‌غربی

معاون رییس جمهوری از نمایشگاه‌های محصول فناوری آذربایجان‌غربی بازدید کرد.

خبرگزاری علم و فناوری

۴۱ شرکت دانش بنیان روی تابلوی بورس

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت:در حال حاضر در تابلو ارزش گذاری بورس ۴۱شرکت با ۲۸۰هزار میلیارد تومان ارزش در حال فعالیت هستند.

ستار

گزارش تصویری؛

سفر معاون رئیس جمهور به یزد و بازدید از پارک علم و فناوری یزد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ظهر امروز از شرکت های فعال در پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب