خبرگزاری علم و فناوری

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

ساخت همزمان دو افشانک هوشمند ضدعفونی کننده دست در مازندران

دو دستگاه متفاوت افشانک هوشمند ضدعفونی کننده دست در مازندران ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، ساخت تجهیزات مقابله با ویروس کرونا نه تنها در سطح کشور بلکه در کل جهان رو به افزایش است.
به صورت کلی ساخت طرح‌های متعدد برای مقابله با این ویروس در حوزه‌های پیشگیری و درمانی رو به گسترش است و اخبار و اطلاعات مربوط به آن هم مورد توجه عموم مردم قرار دارد.
ساخت افشانک ضد عفونی کننده دست به صورت پدالی نمونه اولیه‌ای است که در بازار وجود دارد و در برخی از مراکز دولتی و غیر دولتی در دست قرار دارد.
تعدادی از محققان پا را فراتر گذاشته و بحث هوشمند سازی افشانک را در پروسه کاری خویش قرار دادند.
داوود هوشیار خواه نخبه مازندرانی که طرح‌های متعددی در زمینه پروزه‌های نفتی داشته از ساخت دستگاه افشانه هوشمند ضدعفونی کننده خبر داده است.
وی در توضیحات تکمیلی برای ساخت این دستگاه،گفت: این دستگاه در یکی از ادارات استان مازندران نصب شده است.
هوشیارخواه اضافه کرد: برای قطع زنجیره کرونا دستگاه‌های در خراسان شمالی ساخته شده است که به صورت پدالی است.


وی یادآور شد: این دستگاه هوشمند و الکترونیکی بوده فقط کافی است که دست روبروی دستگاه قرار گیرد.
این نخبه مازندرانی ادامه داد: چندین روش برای ساخت این دستگاه را امتحان کردم تا این خروجی کار بنده ساخت این دستگاه شده است که در حال حاضر نمونه اولیه آن در شرکت گاز استان مازندران نصب و راه‌اندازی شده است.
 هوشیار خواه قیمت نهایی این دستگاه در حال حاضر 900 هزار تومان اعلام کرد و گفت: برنامه ریزی برای ساخت دستگاه با ابعاد کوچکتر در دستور کار است.
وی از استقبال برخی از مرکز دولتی و مهدهای کودک برای دریافت این دستگاه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، دواد هوشیارخواه پیش از این چندین طرح بزرگ در حوزه‌های نفتی ارائه کرده است که برخی از طرح‌های این نخبه مازندرانی در سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران مورد حمایت قرار گرفته است. در همین ارتباط اخیر یکی از دانشجویان دانشگاه مازندران اقدام به ساخت دستگاهه افشانه اتوماتیک یا اتوماتیک دیسپنسر کرده است.


مهدی فاروق اسدی در حال حاضر دستیار آزمایشگاه دانشگاه مازندران است.
 خصالی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران درباره مشخصات این دستگاه،گفت: این دستگاه با استفاده از سنسور الترا سونیک می‌تواند وجود دست را تشخیص داده و با استفاده از یک برد dsp که برنامه آن با استفاده از نرم‌افزار c++  نوشته شده است؛ یک پمپ را روشن کرده و محلول از طریق یک نازل به صورت مه خارج می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دستگاه، نمونه مشابه داخلی ندارد، اظهار داشت: مشابه خارجی آن دارای قیمت 50 تا 100 دلار می‌باشد، اما قیمت تمام‌شده این دستگاه در حدود 37 دلار می‌باشد. 
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری اینکه آیا ساخت این دستگاه مورد استقبال قرار می‌گیرد یا خیر موضوعی است که باید در ماه‌های آینده درباره آن پرس و جو کرد.
انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 90586

مطالب مرتبط :
 تمیز آذران

معاون دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

ضدعفونی کننده تمیز آذران تقلبی است

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول از تقلبی بودن ضدعفونی کننده تمیز آذران خبر داد.

درهاي هوشمند

گوشه اي از روايت زندگي مخترع اراكي

رويش همدلي از دل موفقيت

توليدات نوين زوج خميني و ارزآوري براي كشور،شركتي هر چند كوچك اما مسير خود را در غوغاي بازار يافته و توانسته سالانه بيش از ۴ميليارد دلار توسط صنعتگران اين كارخانه حفظ شود.

۲۵۴

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال:

۵ فناوری آینده ساز کشور در مسیر حمایت ویژه

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی گفت: ۶برنامه حمایتی از ۵ فناوری آینده ساز در حوزه فناوری اطلاعات را در قالب برنامه «استارت آپ پلاس»تدوین شده است.

نخبه

توسط دو نخبه مازندرانی طراحی شد

کاملترین نرم افزار تبدیل عکس و PDF به Word

دو نخبه مازندرانی کاملترین نرم افزار تبدیل عکس و PDF به Wordرا طراحی کرده و در حال حاضر در فضای مجازی در دو نسخه وب و اندروید قابل دسترسی است.

دستگاه ضد عفونی کننده

ساخت دستگاه ضد عفونی کننده پاششی هوشمند در دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان

در استای اقدامات دانشگاه ها برای پیشگیری از بیماری کووید۱۹ ،طراحی وساخت دستگاه ضد عفونی کننده پاششی هوشمند توسط دانشجوی مکانیک دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان صورت گرفت.

اتواکسیلات

ایرانی شدن واحد اتواکسیلات پتروشیمی شازند برای اولین بار در کشور

طرح صد درصد ایرانی توسعه واحد اتواکسیلات مجتمع پتروشیمی شازند به دست متخصصان ایرانی به بهره برداری رسید.

بسیج

دست برتر نخبگان ایرانی در برابر محصولات تولیدی انگلیس؛

دستگاه نشت‌یاب خطوط لوله انتقال نفت زیر زمینی در مازندران ساخته شده است

نخبه مازندرانی با حمایت بسیج علمی و پژوهشی مازندران موفق به ساخت دستگاه نشت‌یاب خطوط لوله انتقال نفت زیرزمینی به روش نرم افزای و با استفاده از سنسورهای موجود در مراکز انتقال نفت تولید شده است، افزود: بهتر از مشابه نمونه شرکت اتمسی انگلیس ساخته شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب