گفتگوی تفصیلی علم و فناوری با مدیر برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان/

تشریح طرح جابجایی رشته ها در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان/ دانشگاه آزاد پیشتاز برگزاری کلاس های مجازی در کشور بود

مدیر برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان با هماهنگی سازمان مرکزی دانشگاه در قالب شورای گسترش رشته ها بنا را براین گذاشته تا دغدغه مشتاقان ورود به دانشگاه را در اقصی نقاط استان برطرف نماید.

پرویز مرادقلی، مدیر برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در زاهدان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری در جهان شناخته شده است که مصداق بارز اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران می باشد.
مدیر برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نه تنها از دولت هیچ سرانه ای دریافت نمی کند، بلکه به کمک آموزش عالی و اقتصادی نیز می رود به طوری که دردورترین نقاط ایران آموزش را به ارمغان می برد.
مرادقلی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق محروم سیستان و بلوچستان و نقاط صفر مرزی مانند جالق، میرجاوه، هیرمند و ... در حال خدمت رسانی می باشد.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان با دارا بودن رشته های متنوع و ارائه تسهیلات رفاهی اعم از وام صندوق‌های رفاهی و خوابگاه ها برای دانشجویان و همچنین تقسیط شهریه و اعمال تخفیف در بعضی از رشته ها می تواند بهترین گزینه برای دواطلبان ورود به دانشگاه باشد.
مرداقلی، در خصوص طرح جابجایی رشته ها نیز بیان کرد: اخیرا دانشگاه آزاد اسلامی استان با هماهنگی سازمان مرکزی دانشگاه در قالب شورای گسترش رشته ها بنا را براین گذاشته تا دغدغه مشتاقان ورود به دانشگاه را در اقصی نقاط استان برطرف نماید.
وی تاکید کرد: بنابر جذابیت رشته ها و علاقه، دواطلبان می توانند این توزیع را در سطح انجام دهند که به عنوان مثال؛ در مناطق حاصلخیز کشاورزی از جمله دشتیاری و عورکی چابهار که خواستار رشته های کشاورزی و زراعت هستند.
مدیر برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان بیان کرد: رشته های مصوب در زاهدان می تواند به عنوان رشته های مبدا و مقصد در قالب طرح تعاون، تحت پوشش واحدهای تابع استان فعال باشند به طوری که از سال تحصیلی گذشته در سطح استان تعداد بیست و هفت پردیس بدین منظور راه اندازی شده است.
مرادقلی تصریح کرد: خیلی از این دانشجویان فارق التحصیل، سال هاست به صورت حق التدریس در نهضت های سود آوزی و آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند اما چون مدرک مرتبط نداشتند از جذب بازماندند؛ اما به فضل الهی و همت مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان مرکزی این دانشگاه در رشته های تربیت معلم دانشجو خواهد پذیرفت.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به شیوع کرونا در کشور نسبت به دیگر موسسات آموزش عالی پیش قدم می باشد؛ بدین صورت که طرح تعاون امتحانات پایان ترم نیمسال 98.99 در کشور اجرا شده است.
مدیر برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: این طرح بدین صورت است که اگر دانشجویی در تهران باشد اما مقیم زاهدان، امتحانات نامبرده بدون مراجعه به تهران در دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان یا هرکدام از واحدهای تابع در استان برگزار می شود.
وی در پایان اشاره کرد: کلاس های دانشگاه آزاد با برنامه ریزی دقیق در سامانه به صورت مجازی اجرا می گردد و یک نکته که شاید بتواند به دواطلبان علاقه مند ورود به دانشگاه آزاد اسلامی کمک کند این است که تمامی واحدهای آموزشی سطح استان ثبت نام در محل دانشگاه آزاد را به صورت حضوری انجام می دهند.

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 90589

مطالب مرتبط :
توربین بادی

سیستان و بلوچستان بهشت تولید انرژی پاک در ایران/ لزوم سرمایه گذاری مناسب جهت فروش برق به کشورهای همسایه

سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه فلات سیستان دارای بالاترین پتانسیل انژری بادی می باشد.

بانوی کارآفرین زاهدان

گفتگوی تفضیلی علم و فناوری با بانوی کارافرین زاهدانی/

تولید داروی گیاهی ضد قند در سیستان و بلوچستان/ کارآفرین موثر می تواند برای خود و دیگران اشتغال ایجاد کند

عصمت دهباشی، کارشناس رشته مهندسی باغبانی و گل های زینتی از دانشگاه علمی کاربردی است که توانسته با رشته خود ایجاد اشتغال در شهر زاهدان کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب