خبرگزاری علم و فناوری

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد:

رویکرد کلی جامعه و خانواده نسبت به تحصیل جوانان اصلاح شود

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد تاکید کرد: برای رفع نیاز صنعت رویکرد کلی جامعه و خانواده نسبت به نوع تحصیل جوانان و نوجوانان و سلب اعتماد آنها به رشته هایی که صرفاً متکی بر دانش نظری باشد باید تغییر کند.

جواد شاکر اردکانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای تربیت نیروی ماهر و آماده به کار را در دستور کار خود دارد و سعی کرده این نقش را به خوبی ایفا کند لذا در حال حاضر بیش از 70 درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار می شوند. عملاً بحث عدم ارتباط صنعت و دانشگاه به خاطر عدم مهارت دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه ای موضوعیت ندارد و این دانشگاه موفق شده ارتباط خوبی با صنعت و خدمات برقرار کند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد افزود: کانون های کارآفرینی و کاریابی در دانشگاه فنی و حرفه ای ایجاد شده و با ارائه وام های کم بهره به دانشجویان به آنها کمک می کنند کسب و کار کوچک خود را راه اندازی کنند.

وی اظهار کرد: عمده دانشجویان ما کارآفرین هستند و در حین تحصیل مشغول به کار می باشند. درنتیجه وابستگی به دولت ندارند.

این مقام مسئول ابراز داشت: تا زمانی که اعتمادی بین دانشگاه و صنایع ایجاد نشود اتفاق خوبی نخواهد افتاد. اما تحریم هایی که اتفاق افتاده باعث شده مسیر این کار تسریع شود و کم کم صنعتگران قانع شوند که می توانند از پتانسیل دانشگاه های کشور استفاده کنند.

وی تاکید کرد: برای رفع نیاز صنعت رویکرد کلی جامعه و خانواده نسبت به نوع تحصیل جوانان و نوجوانان و سلب اعتماد آنها به رشته هایی که صرفاً متکی بر دانش نظری باشد باید تغییر کند.

شاکر اردکانی اضافه کرد: از سوی دیگر ضرورت همگام سازی آموزش های دانشگاهی با نیازهای صنایع و توجه به عرصه های تولید و اشتغال نیز از سوی مراکز آموزشی باید انجام شود.

وی در پایان با اشاره به نام گذاری امسال به نام سال "جهش تولید" تصریح کرد: جهش تولید  با اقدامات شتاب‌زده و شعار محور محقق نخواهد شد در این زمینه دستگاه متولی و دانشگاه ها باید از هر گونه سطحی‌نگری بپرهیزند. تربیت نیروی انسانی و مطالعه و پژوهش در راستای تحقق اهداف جهش تولید باید هم مد نظر دانشگاه هم ارگان‌های متولی این کار باشد.

انتهای پیام/

 

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 90596

مطالب مرتبط :
۱۱

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد تشریح کرد

دو گام مهم دانشگاه آزاد اسلامی برای تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از دو طرح "پژوهش اثر بخش یکپارچه شبکه ای" و "طرح استاد در صنعت" به عنوان دو گام مهم این دانشگاه برای تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت یاد کرد.

۱

رئیس سازمان بسیج علمی یزد:

نخبگان کشور توانایی رفع تمام مشکلات را دارند

میرقانعی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد تاکید کرد: کشور ما نخبگان و نیرو هایی دارد که ثابت کرده اند اگر به آنها بها بدهیم توانایی انجام هر کاری را دارند.

۱

همه کاربردهای کامبوجا/ از استفاده در صنایع نظامی تا تقویت سیستم ایمنی بدن

عارفه فیروزی محقق یزدی شیوه ای جدید برای استفاده از قارچ کامبوجا در صنایع مختلف ابداع کرده است.

۱۱

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد خبر داد

جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه فنی و حرفه ای یزد

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد از جذب دانشجوی خارجی در این واحد آموزشی خبر داد و گفت: در مرحله نخست ۲۰ دانشجوی خارجی به تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد خواهند پرداخت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب