خبرگزاری علم و فناوری

یک گام رو به جلو برای تسهیل و توسعه هوانوردی عمومی در یزد

تفاهم نامه همکاری در حوزه هوانوردی عمومی میان فرودگاه بین المللی آیت الله شهید صدوقی یزد و مرکز آموزشی هوانوردی پردیس علم و فناوری یزد به امضا رسید.

مسئول روابط عمومی فرودگاه های استان یزد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ گفت: تفاهم نامه همکاری در حوزه هوانوردی عمومی میان فرودگاه بین المللی آیت الله شهید صدوقی یزد و مرکز آموزشی هوانوردی پردیس علم و فناوری یزد به امضا رسید.

محمد جواد ادیب دوست اظهار کرد: هدف از امضای این تفاهم نامه تسهیل و توسعه هوانوردی عمومی، اهمیت و ضرورت پرداختن به مساله هوانوردی عمومی در فرودگاه ها و حمایت ویژه ازآن، همچنین با هدف رونق اقتصادی و اشتغالزایی بوده است.

وی ادامه داد: به همین منظور تفاهم نامه ای میان عباس محمدی مدير كل فرودگاه های استان و  اسفندیار اختیاری مدیر مؤسسه پردیس علم و فناوری یزد به امضا رسيد.

این مقام مسئول تاکید کرد: مسائلی نظیر تاسیس فرودگاه وسایل پرنده فوق سبک در شهریزد، پرواز تفریحی با هواپیماهای سبک و فوق سبک، آموزش خلبانی با وسایل پرنده فوق سبک، خدمات ویژه هوایی در زمینه های کشاورزی و منابع طبیعی، خدمات در پدافند غیرعامل و همچنین خدمات اضطراری در خصوص خدمات آشیانه، تعمیرونگهداری، سوخت گیری و استراحتگاه برای وسایل پروازی عبوری در این تفاهم نامه پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰:۵۰

شناسه خبر: 90618

مطالب مرتبط :
۱

اعزام پزشکان جهادگر یزدی به مناطق محروم

پزشکان جهادگر یزدی به منظور امدادرسانی به مردم کمتر برخوردار به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام شدند.

۱۱

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد تشریح کرد

دو گام مهم دانشگاه آزاد اسلامی برای تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از دو طرح "پژوهش اثر بخش یکپارچه شبکه ای" و "طرح استاد در صنعت" به عنوان دو گام مهم این دانشگاه برای تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت یاد کرد.

۱

همه کاربردهای کامبوجا/ از استفاده در صنایع نظامی تا تقویت سیستم ایمنی بدن

عارفه فیروزی محقق یزدی شیوه ای جدید برای استفاده از قارچ کامبوجا در صنایع مختلف ابداع کرده است.

۱

معاون دانشجویی دانشگاه یزد خبر داد:

ارائه خوابگاه و غذای مناسب به دانشجویان با رعایت پروتکل های بهداشتی

معاون دانشجویی دانشگاه یزد اعلام کرد خدمات خوابگاه ها و سلف سرویس این دانشگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه پیدا خواهد کرد.

۲۲۲۲۳۳۲

به همت متخصصان هوافضای کشور؛

ساخت مـدل پروازی تاکسی هوایی در کشور/تشریح سند جــامع توسعه هوافضای کشور

در سند جــامع توسعه هوافضای کشور،در ۳ بخش کلی شامل فعالیت‌های مربوط به حوزه‌های فناوری فضایی، هوایی و دفاعی دیده شده که در دو بخش فضایی و هوایی، ماموریت‌هایی بر عهده این پژوهشگاه گذاشته شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب