در گفتگو با علمی و فناوری مطرح شد؛

مزایای پذیرش شرکتها در بازار سرمایه/ برگزاری جلسه توجیهی برای شرکت‌های استان کرمانشاه

یک کارشناس بازار سرمایه مزایای پذیرش شرکتها در بازار سرمایه را تشریح کرد.

اعظم فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی و فناوری در کرمانشاه اظهار داشت: در راستای ابلاغ رئیس جمهور در خرداد ماه به منظور تعمیق بازار سرمایه و تشویق شرکت‌ها به عرضه سهام در بازار سرمایه و معافیت مالیاتی سنوات گذشته آنها در صورتی که امسال در بازار سرمایه پذیرش شوند، سازمان بورس منطقه ای کرمانشاه اواخر شهریور ماه جلسه توجیهی برای شرکتهای استان کرمانشاه را برگزار خواهد کرد.

وی درباره مزایای پذیرش شرکتها در بازار سرمایه افزود: شرکت ها در پی گسترش فعالیت خود نیازمند منابع مالی جدید هستند که معمولاً از طریق استقراض بانک‌ها یا عرضه سهام تامین شود که تامین مالی از طریق پذیرش در بورس از سهولت بیشتری برخوردار است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: با عرضه سهام جدید در شرکت بورس این سهام به سرعت به فروش می‌رسد و تامین مالی برای شرکت‌ها انجام می‌شود.

فرجی عنوان کرد: در این صورت نه تنها این شرکت‌ها اقساطی را پرداخت نخواهد کرد بلکه شرکا‌ی جدیدی دارند که در سود و زیان آن ها سهیم خواهند شد.

وی استفاده از معافیت مالیاتی از دیگر مزایای پذیرش شرکت ها در بازار سرمایه اعلام و عنوان کرد: شرکت‌هایی که سهم آنها در بورس خرید و فروش می‌شود کمتر از سایر شرکت‌ها مالیات می‌پردازند زیرا بر اساس ابلاغیه مذکور شرکت‌هایی که در بورس پذیرش می شوند مشمول معافیت مالیاتی سنوات گذشته خواهند شد که امیدواریم شرکت‌ها از این فرصت حداکثر استفاده را به عمل آورند.

این کارشناس بازار سرمایه کسب اعتبار و اعتماد عمومی را از دیگر مزایای پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه دانست و گفت: شرکت‌ها برای حضور در بورس شرایط ویژه‌ای دارند از جمله داشتن عملکرد قابل قبول و سهامی عام بودن که پذیرش در بورس باعث تمایل سرمایه گذاران به خرید سهام و توسعه شرکت خواهد شد.

فرجی ادامه داد: به دلیل شفافیت عملکرد نهادهای وام دهنده مثل بانک ها این شرکت ها در اولویت قرار می‌گیرند و تسهیلات بانکی برای شرکتهایی که در بورس پذیرش می شوند با سهولت اختصاص می یابد.

وی افزود: این شرکتها به واسطه حضور در بورس از فرصت اطلاع رسانی و تبلیغات مناسب تری در رسانه‌ها و سایت‌ها که در دسترس عموم مردم هستند، برخوردار می‌شوند.

این کارشناس بازار سرمایه قدرت نقد شوندگی بالای سهام شرکت‌ها را از دیگر مزیت های پذیرش شرکتها در بورس اعلام کرد و گفت: شرکت‌ها با استفاده از این مزیت می‌توانند از طریق بازار بورس سهم شرکت را بفروشند اما شرکت‌هایی که وارد بورس نشده اند به بازار ثانویه نیاز دارند.
 وی خاطرنشان کرد: انتقال مالکیت آسان و تغییر در ترکیب سهامداران از دیگر مزایای پذیرش شرکت ها در بورس است.

زمان انتشار: سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۸:۲۸

شناسه خبر: 90619

مطالب مرتبط :
تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد/ مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:

تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد/ مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود

مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تقریبا در همه کالاها رد پای واردات وجود دارد، هدایت نقدینگی به سمت تولید مورد توجه است و باید راههای فرار را بست، بندهایی که می بندیم نظام مالیاتی است، گفت: در همین راستا مالیات بر سرمایه غیر مولد(CGT) بزودی به صحن مجلس می رود.

مالیات اسلامی

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری:

عدالت مالیاتی فصل مهمی از عدالت اجتماعی

اخذ مالیات از افراد می تواند سدی در برابر فساد و سبب توزیع عادلانه ثروت در کشور شود بطوریکه امیر المومنین برای اسب ها نیز مالیات می بست اما باید از آفت هایی مانند تبعیض در اخذ مالیات خودداری کرد

نشست

به همت پایگاه علمی کوثر المبین صورت گرفت؛

برگزاری نشست علمی با موضوع بیماری کووید ۱۹

نشست علمی با موضوع باید ها و نبایدهای بیماری کووید ۱۹ به همت پایگاه علمی کوثر المبین برگزار شد.

بررسی علل و عوامل سودا گری در بخش مسکن/باز نشر از فارس

گزارش//

افزایش ۱۰۰ درصدی اجاره مسکن در کهگیلویه و بویراحمد/مُسکن کنترل قیمت چاره‌ساز خواهد بود؟

افزایش اجاره مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج مشکلاتی را برای خانواده‌ها و به خصوص جوانانی که در آستانه تشکیل زندگی مشترک هستند ایجاد کرده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب