علم و فناوری گزارش می دهد

زندگی مردم یک شهر با رنگ و بوی فاضلاب+تصاویر

به دلیل نبود سیستم فاضلاب مشکلات زیادی از جمله معضلاب بهداشتی و زیست محیطی مردم شهر حمیدیه در استان خوزستان را تهدید می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، یکی از مهمترین ارکان زندگی شهری در نقاط مختلف دنیا دفع اصولی و بهداشتی فاضلاب های شهری و خانگی است تا شهروندان با خیال راحت به حیات خود بپردازند.

دفع غیر اصولی و غیر بهداشتی فاضلاب در شهرها به ویژه نقاط مختلف استان خوزستان زندگی را برای اهالی این شهرها سخت کرده است.

روان شدن فاضلاب در خیابان های اصلی شهر حمیدیه

متاسفانه بیشتر نقاط استان خوزستان برای دفع فاضلاب شهری و خانگی دچار مشکل هستند و از دیرباز اهالی شهرها با این معضل بهداشتی و زیست محیطی دست و پنجه نرم می کنند.

در شهر حمیدیه که بعد از کوت عبدالله نزدیک ترین شهر به اهواز مرک استان خوزستان است متاسفانه مشکل دفع اصولی فاضلاب وجود دارد که مشکلاتی را برای شهروندان صبور ساکن این منطقه از کشور به وجود آورده است.

بوی تعفن و سراریز شدن فاضلاب شهری به خیابان های شهر حمیدیه یکی از معضلاتی است که ساکنان این شهر با آن مواجه هستند که متاسفانه از سوی مسئولان نیز کمتر توجهی به آنها شده است.

روان شدن فاضلاب در خیابان های اصلی شهر حمیدیه و بازار این شهر سبب شده که زندگی مردم دچار مشکل فراوان شود که شهروندان از این وضعیت به شدت گلایه مند هستند.

مسئولان چاره ای بیندیشند

یکی از شهروندان ساکن در حمیدیه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان با اشاره به مشکلات متعدد این شهر اظهار می کند: در برخی از روزها آن قدر حجم فاضلاب به معابر سرازیر می شود که کل خیابان را می گیرد.

وی در ادامه اضافه کرد: در پاییز و زمستان که بارش باران وجود دارد متاسفانه سطح فاضلاب خیلی بالا می آید که به تعبیری دریایی از فاضلاب در خیابان های شهر حمیدیه به وجود می آید.

این شهروند حمیدیه ای در بخش بخش دیگری از سخنان خود تصیح می کند: متاسفانه هم اکنون خیابان اصلی شهر که به بازار مرکزی منتهی می شود با حجم انبوهی از فاضلاب پر شده است.

حالا باید دید مسئولان شهرستان حمیدیه چاره ای برای حل معضل سیستم فاضلاب و روان شدن آن در خیابان ها و معابر این شهر محروم می کنند و این مسئله حل می شود یا اینکه دوباره مردم صبور این منطقه که با مشکلات فراوانی برای زندگی روزمره دست و پنجه نرم می کنند باید با این مشکل بهداشتی و زیست محیطی روزگار خود را ادامه دهند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳:۲۵

شناسه خبر: 90640

مطالب مرتبط :
کروناویروس

دانش آموز گتوندی بر اثر کرونا فوت کرد

یک دانش آموز کلاس دوم دبستان از شهر ترکالکی شهرستان گتوند به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

آرم سپاه پاسداران

با صدور بیانیه ای انجام شد

محکومیت هتک حرمت نشریه فرانسوی توسط سپاه خوزستان

سپاه خوزستان در محکومیت هتک حرمت نشریه فرانسوی بیانیه ای صادر کرد.

تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

استاندار خوزستان:

مدارس اهواز، کارون، باوی و حمیدیه فردا تعطیل است

استاندار خوزستان گفت: مدارس شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون فردا شنبه ۲۲ شهریورماه به منظور گند زدایی و نظافت تعطیل است.

عضو شورای شهر خرمشهر

فوت عضو شورای شهر خرمشهر به علت کرونا

پس از چند روز بستری شدن در بیمارستان عضو شورای شهر خرمشهر دار فانی را وداع گفت.

شارژ

ابر خازن های سبز سبک می توانند به سرعت دستگاه ها را شارژ کنند

پژوهشگران دانشگاه تگزاس، ابرخازن‌هایی سبز سبک و سازگار با محیط زیست طراحی کرده‌اند که می‌توانند دستگاه های الکترونیکی را به سرعت شارژ کنند.

خبرنگار

یادداشت/

حقیقت نگار

خبرنگار وظیفه نقل واقع حقیقی و حقیقت وقایع را دارد، اما این چند کلمه که نیم سطری بیش نیست میدان تقابل حقیقت جویان و فرزندان شیطان شده است.

چغامیش

آموزش پروتکل های بهداشتی در مدارس چغامیش+تصاویر

پس از آغاز سال تحصیلی آموزش پروتکل های بهداشتی در مدارس چغامیش انجام شد.

انتصاب

معرفی مسئول جدید بسیج علمی و فناوری شهرستان بهبهان

مسئول جدید بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان بهبهان معرفی شد و فعالیت کاری خود را آغاز کرد.

موج دوم کرونا در ایران

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:

رعایت پروتکل های بهداشتی سبب کاهش بیماری کرونا شد

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت: کاهش بیماری کرونا در خوزستان عمدتا ناشی از رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم است.

دکتر سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارو

نخبه خوزستانی رئیس مجمع نمایندگان این استان شد

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون به عنوان رئیس مجمع نمایندگان خوزستان انتخاب شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب