خبرگزاری علم و فناوری

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد تشریح کرد

دو گام مهم دانشگاه آزاد اسلامی برای تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از دو طرح "پژوهش اثر بخش یکپارچه شبکه ای" و "طرح استاد در صنعت" به عنوان دو گام مهم این دانشگاه برای تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت یاد کرد.

سیده معصومه طباطبایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ اظهار داشت: میان دانشگاه و صنعت یک مقدار هم فاصله وجود دارد به دلیل اینکه شاید صنعت به دنبال نوآوری و فناوری بوده و دانشگاه ها نیز کمتر به سراغ  این موضوعات رفته اند.

 وی اظهار داشت: در سال های گذشته با حمایت های ویژه مقام معظم رهبری از شرکت های دانش بنیان این ارتباط بسیار بیشتر شده است. همچنین با توجه به شدت تحریم ها به خوبی احساس می شود که صنعت به سراغ دانشگاه آمده است.

این مقام مسئول گفت: در یک سال گذشته درخواست هایی که از سوی صنعت مطرح می شود نشان از بازگشت به سوی رشته های علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی دارد.

وی افزود: نقش اصلی دانشگاه تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد است. در دانشگاه آزاد اسلامی در سال های اخیر پژوهش ها و تحصیلات تکمیلی را به سمت تحقیقات مسئله محور پیش برده اند. در همین راستا طرح پایش یا پژوهش اثر بخش یکپارچه شبکه ای در سراسر کشور به اجرا در آمده است.

طباطبایی اضافه کرد: در طرح  "پژوهش اثر بخش یکپارچه شبکه ای" برای هر استان یک یا چند محوریت در نظر گرفته شده است. در این راستا مثلا در صنعت نساجی از تمام ظرفیت های رشته های مختلف استفاده شده و چالش های موجود در استان به صورت یک طرح مفصل استخراج شده و این چالش ها موضوعی برای پایان نامه های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا شده است.

طباطبایی اظهار کرد: با آغاز  طرح پایش تقریباً میتوان گفت که 50 درصد رشته ها در این طرح درگیر شده اند پس می توانیم قدم های خوبی را برای توسعه اقتصادی و جهش تولید برداریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: دانشگاه حمایت از تیم های دانشجویی و ارتباط دادن آن ها با صنعت رسالت خود می داند.

وی "طرح استاد در صنعت" را یکی دیگر از طرح های دانشگاه آزاد برای ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه معرفی و تصریح کرد: در این طرح اساتید می توانند موظفی حضور خود را در صنعت بگذرانند. تقریباً از دو سال قبل که به اساتید اعلام شد برخی از آنان ساعت حضورشان را در یکی از صنایع سپری می کنند و این گام بزرگی برای ارتباط دانشگاه و صنعت است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸:۴۳

شناسه خبر: 90650

مطالب مرتبط :
۱

رئیس دبیرخانه کانون های تفکر دانشگاه یزد:

آب را به ناکارآمدترین شکل ممکن مصرف می کنیم

عطار رئیس دبیرخانة کانون های تفکر دانشگاه یزد تاکید کرد: هم اکنون ما آبی را که به سختی به دست می آید، به ناکارآمدترین شکل ممکن مصرف می کنیم.

۱

اعزام پزشکان جهادگر یزدی به مناطق محروم

پزشکان جهادگر یزدی به منظور امدادرسانی به مردم کمتر برخوردار به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام شدند.

۱

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد:

رویکرد کلی جامعه و خانواده نسبت به تحصیل جوانان اصلاح شود

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد تاکید کرد: برای رفع نیاز صنعت رویکرد کلی جامعه و خانواده نسبت به نوع تحصیل جوانان و نوجوانان و سلب اعتماد آنها به رشته هایی که صرفاً متکی بر دانش نظری باشد باید تغییر کند.

س

یک گام رو به جلو برای تسهیل و توسعه هوانوردی عمومی در یزد

تفاهم نامه همکاری در حوزه هوانوردی عمومی میان فرودگاه بین المللی آیت الله شهید صدوقی یزد و مرکز آموزشی هوانوردی پردیس علم و فناوری یزد به امضا رسید.

یی

برگزاری رویداد آموزشی کسب و کار ویژه دانش آموزان در یزد

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از برگزاری رویداد ملی استارتاپ اسباب بازی ویژه دانش آموزان خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب