خبرگزاری علم و فناوری

اعزام پزشکان جهادگر یزدی به مناطق محروم

پزشکان جهادگر یزدی به منظور امدادرسانی به مردم کمتر برخوردار به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام شدند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ گفت: تیم های تخصصی و تک تخصصی و تیم های کمک مومنانه اعزامی به مناطق محروم؛ کم برخوردار و مرزی از استان یزد وارد خراسان جنوبی شدندو سه روز مهمان مناطق محروم شهرستان نهبندان خواهند بود.

سعید ذاکری؛ با بیان اینکه این تیم های  اعزامی در دهستان میغان شهرستان نهبندان مستقر شده و به نقاط محروم از این شهرستان خدمات مختلفی ارائه می‌دهند، خاطر نشان کرد؛فعالیت این تیم اعزامی در دو بخشِ ارائه خدمات تخصصی بهداشتی و درمانی با حضور تیم های سازمان بسیج جامعه پزشکی و در بخش بعدی حمایت‌های معیشتی وبهداشتی در قالب کمک های مومنانه جمعیت هلال احمر استان یزد با پیوست ویروس کرونا  اجرا می‌شود.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد، توزیع داروی رایگان؛ارائه خدمات مشاوره ای؛ برآورد سایر مشکلات منطقه ای و هماهنگی جهت حضور سایر گروه های جهادی اعم از اقتصادی ؛عمرانی و.... را از جمله فعالیت این تیم‌ها دانست و افزود: خدمات تیم های پزشکی در زمینه های؛ عفونی،داخلی،اطفال،ارتوپدی؛ زنان و زایمان و تیم سیار پزشک عمومی، غربالگری تست قند خون و فشار خون، ارائه آموزش‌های پیشگیری و مقابله با کرونا، تب سنجی میباشد.

وی در پایان تاکید کرد: خدمات این تیم های اعزامی با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی به همت کانون های بسیج جامعه پزشکی بیمارستان شهید صدوقی و شهید دکتر رهنمون و همچنین جمعیت هلال احمر استان یزد معاونت امور داوطلبان انجام می‌شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰:۴۸

شناسه خبر: 90668

مطالب مرتبط :
۱

ناشادی هایی که طرحِ «شاد» با خود به همراه دارد

دسترسی به تلفن هوشمند برای ۲۰ درصد از دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد یزد غیرممکن است

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: ۱۵ تا ۲۰ درصد از دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان از تامین گوشی هوشمند محروم هستند.

بسیج جامعه پزشکی

بيانيه بسیج جامعه پزشکی فارس در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم(ص)

سازمان بسیج جامعه پزشکی در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص) بيانيه‌اي منتشر و توهين اخير را بخشي از برنامه اسلام‌ستيزي معرفي كرد.

۱

رئیس دبیرخانه کانون های تفکر دانشگاه یزد:

آب را به ناکارآمدترین شکل ممکن مصرف می کنیم

عطار رئیس دبیرخانة کانون های تفکر دانشگاه یزد تاکید کرد: هم اکنون ما آبی را که به سختی به دست می آید، به ناکارآمدترین شکل ممکن مصرف می کنیم.

۱۱

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد تشریح کرد

دو گام مهم دانشگاه آزاد اسلامی برای تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از دو طرح "پژوهش اثر بخش یکپارچه شبکه ای" و "طرح استاد در صنعت" به عنوان دو گام مهم این دانشگاه برای تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت یاد کرد.

س

یک گام رو به جلو برای تسهیل و توسعه هوانوردی عمومی در یزد

تفاهم نامه همکاری در حوزه هوانوردی عمومی میان فرودگاه بین المللی آیت الله شهید صدوقی یزد و مرکز آموزشی هوانوردی پردیس علم و فناوری یزد به امضا رسید.

برگزاری جلسه تشریح محصولات تولید شده بسیج علمی با بسیج جامعه پزشکی استان

برگزاری جلسه تشریح محصولات تولید شده بسیج علمی با بسیج جامعه پزشکی استان

​به همت سازمان بسیج علمی پژوهشی و فن آوری ومعاونت بهداشت و درمان سپاه انصارالرضا(ع) جلسه ای با هدف تشریح محصولات تولید شده در مراکز رشد و خلاقیت بسیج علمی برگزارشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب